Czy można przewozić dziecko w samochodzie w gondoli?

Materiał partnera 
Czy można przewozić dziecko w samochodzie w gondoli?

Na ogół gondola kojarzy się rodzicom z elementem wózka, natomiast niektóre z nich są także przystosowane do przewożenia dzieci w samochodzie i mogą zastąpić fotelik samochodowy. Ostatnio na rynku pojawiła się nowa gondola samochodowa Maxi-Cosi Jade – pierwsza na świecie zgodna z najbardziej rygorystyczną regulacją dotyczącą bezpieczeństwa R129.

W najnowszych testach Instytucji Konsumenckich ADAC i Stiftung Warentest gondola Jade na bazie 3wayFix otrzymała najwyższą możliwą notę w testach bezpieczeństwa, tym samym otrzymała 5/5 gwiazdek.

Najwyższy standard bezpieczeństwa? Gondola samochodowa Maxi-Cosi Jade

ECE R129 to najnowszy i najwyższy standard bezpieczeństwa fotelików samochodowych, który został ustanowiony w lipcu 2013 r. przez ONZ. Ta legislacja jest uznawana za standard bezpieczeństwa przyszłości dla fotelików samochodowych w Europie. Jego kluczowymi elementami są:

  • Poprawiona ochrona głowy i szyi
  • Klasyfikacja w oparciu o wzrost dziecka (a nie wagę)
  • Lepsza kompatybilność z samochodami
  • Obowiązek przewożenia dziecka tyłem lub bokiem do kierunku jazdy do min. 15 miesiąca życia

Jak gondolę Jade montuje się w samochodzie?

Jade montuje się w samochodzie na bazie 3wayFix z Isofix.

Łączy w sobie bezpieczeństwo fotelika samochodowego i komfort spania w łóżeczku, dlatego jest polecana szczególnie na długie podróże, podczas których dziecko leży w najbardziej ergonomicznej pozycji.

Jade można także zamontować na dowolnym kompatybilnym wózku Maxi-Cosi, dzięki czemu bezszelestnie można ją przepinać z wózka do samochodu, bez budzenia małego pasażera – po prostu Slide&Go!

Gondola Jade jest częścią zestawu 3wayFamily, dzięki któremu możesz przewozić dziecko bezpiecznie bokiem, a później tyłem do kierunku jazdy.

Teraz pewnie staje się dla ciebie jasne, dlaczego rodzice kochają gondolę Jade. Dzięki niej dziecko śpi w najbardziej prawidłowej dla niego pozycji, zarówno w samochodzie jak i wózku. Wreszcie nie musisz się obawiać, że maluch się wybudzi. Dlaczego? Ponieważ Jade łączy bezpieczeństwo fotelika samochodowego z komfortem spania gondoli.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: