reklama
Jak kupować mądrze rzeczy dla dzieci. 12 pomysłów na rozsądne zakupy
Treść powstała we współpracy z Dyduś.pl (*)

Jak kupować mądrze rzeczy dla dzieci. 12 pomysłów na rozsądne zakupy

Dzieci są słodkie i… bardzo kosztowne. Jeszcze przed porodem czeka cię mnóstwo wydatków, dlatego dowiedz się, w jaki sposób możesz zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie dając maluchowi to, co najlepsze. Oto 12 pomysłów dla młodych rodziców.

 1. Nie kupuj zbyt wielu ubrań dla maluszka w najmniejszym rozmiarze oraz z dużym wyprzedzeniem. Po pierwsze twoje dziecko może urodzić się większe niż przypuszczałaś, a po drugie takie maleństwa szybko rosną. Może się okazać, że wiosenny kombinezonik, który kupiłaś jesienią, będzie po prostu za mały.

 2. Jeśli planujesz mieć więcej dzieci, kupuj ubranka w stylu unisex, przynajmniej większość. Dzięki temu nie będziesz musiała później wymieniać całej maluszkowej garderoby.

 3. Uwierz - niemowlę nie potrzebuje skórzanych bucików. Jasne, że na zdjęciu wygląda to słodko, jednak jest bardzo niewygodne dla małych stópek. Jeśli maluszkowi marzną stópki, użyj buciko-skarpetek.

 4. Poluj na próbki. Pytaj o nie w przychodni czy w aptece. Zamiast kupować produkt, który może okazać się alergizujący dla twojego dziecka, będziesz mogła go wypróbować  i wtedy podjąć decyzję.

 5. Jeśli kupujesz czasopisma dla rodziców, sprawdzaj je uważnie – czasem pojawiają się w nich kupony, dzięki którym możesz zrobić zakupy z rabatem.

 6. Jeśli chcesz korzystać z laktatora, spytaj koleżanki, które są już mamami - może będą mogły wypożyczyć ci swój.

 7. Wstrzymaj się z zakupem mnóstwa staników do karmienia, bo przed porodem może ci być trudno określić, jakiej wielkości miseczka będzie najwygodniejsza. Kup jeden, a po kolejny wybierz się już po wyjściu ze szpitala.
 1. Zanim dziecko przyjdzie na świat, kup tylko jedną lub dwie butelki ze smoczkami. Może się okazać, że zamiast tych najdroższych, które podobały się wszystkim twoim przyjaciółkom, twoje dziecko woli tańsze, a równie dobre.

 2. Po porodzie, kiedy już sprawdzisz, jakie pieluszki są najbardziej odpowiednie dla twojego dziecka, staraj się kupować duże opakowania. To się opłaca.

 3. Wózek. Jeśli chcesz kupić nowy, to najpierw przemyśl, jakie cechy powinien posiadać (oprócz tego, że ma być piękny). Sprawdź, ile kosztuje ten wymarzony, a później zastanów się – może warto kupić model używany, a pozostałe pieniądze przeznaczyć na przyjemności lub na… kolejne paczki pieluch?

 4. Inaczej sprawa ma się z fotelikiem samochodowym - na nim nie warto oszczędzać. Większość ekspertów ostrzega, że kupując fotelik z drugiej ręki nie wiemy, co tak naprawdę się z nim działo wcześniej. Nawet jeśli na zewnątrz wygląda dobrze, wewnątrz może być uszkodzony. I wcale nie musiał brać udziału w wypadku - wystarczy niefortunny upadek i fotelik nie będzie już tak bezpieczny jak nowy.

 5. Stawiaj na polskie marki - oferują produkty o światowej jakości, a dzięki temu że nie są dystrybutorami uzależnionymi od producentów, same decydują o polityce cenowej. Butelki i kubki marki Dyduś są nawet kilka razy tańsze od zagranicznych odpowiedników

Co jeszcze jest ważne?

Przede wszystkim pamiętaj, że twoje dziecko nie zna się na markach, a ważniejsze niż logo jest bezpieczeństwo i wygoda. Istotna jest nie ilość wydanych pieniędzy, a atesty, które potwierdzają, że rzecz, którą kupujesz, została sprawdzona i że podczas użytkowania nie zagraża zdrowiu maluszka.

W przypadku kupowania butelek, gryzaczków czy smoczków zwróć uwagę, żeby były wykonane z nietoksycznych materiałów, nie zawierały ftalanów i PCV, były wolne od związku BPA. Oczywiście powinny być również ładne, jednak nie mniej ważne jest to, by były wytrzymałe, miały stabilność termiczną i były dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Te wszystkie walory, a przede wszystkim wysoką jakość i zaufanie wśród konsumentów, mają produkty marki Dyduś, które zdobyły tytuł  DOBRA MARKA 2015. To jakość i bezpieczeństwo w dobrej cenie.

reklama

Niezbędniki w dziale niemowlęta