Jakie proszki do prania wybrać - i czy należy prać w dziecięcych proszkach także dorosłe ubrania?

Wybór proszku zależy przede wszystkim od tego, czy Twoje dziecko jest alergikiem, czy nie. Piorąc ubranka jeszcze przed porodem, profilaktycznie wybierz proszek dla małych alergików.

Dla noworodków i małych niemowląt używaj specjalistycznych proszków lub płatków mydlanych dla dzieci, ich skład nie jest drażniący dla delikatnej skóry dziecka. Pamiętaj – im mniej środków zapachowych, tym mniejsze ryzyko uczulenia czy podrażnienia. I nie mniej ważne od rodzaju proszku, jest dokładne wypłukanie ubranek.

W proszku dziecięcym, oprócz ubranek maleństwa, obowiązkowo pierzemy też jego pościel i ręczniki. Początkowo możesz też prać w tym proszku swoje i męża bluzki i koszulki, a także staniki jeśli karmisz piersią.

Jak dziecko skończy pół roku i nie jest alergikiem, spróbuj stopniowo przejść na zwykły proszek do prania, tzw sensitive.  Jeśli skóra dziecka nie zareaguje podrażnieniem, możesz już odstawić dziecięce proszki, a po ukończeniu przez dziecko roku, możesz zacząć prać jego ubranka w „waszym” proszku. Oczywiście cały czas pamiętając o dokładnym płukaniu.

W dziale Testujemy przeczytasz opnie mam z forum babyboom.pl o proszkach do prania.


Elżbieta Skoworodko-położna

Chcesz porozmawiać z innymi mamami. Dołącz do forum dla mam niemowlaków

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: