Miarka temperatury wody do przygotowywania mleka w proszku

materiał partnera (*)
Miarka temperatury wody do przygotowywania mleka w proszku

Noc. Budzi cię płacz dziecka. Biegniesz do kuchni, by przygotować butelkę mleka. Woda, mleko... Maluch dopomina się jedzenia coraz bardziej zdecydowanie. Ech, byłoby szybciej, gdybyś nie musiała tak wiele uwagi poświęcać temperaturze wody. Nie może być przecież zbyt gorąca czy zimna. Cóż - uzyskanie tej optymalnej to wyższa szkoła jazdy, choć z pewnością masz na to swój patent. My jednak mamy pewne rozwiązanie - miarkę temperatury wody do mleka w proszku. Dzięki niej w szybki sposób przygotujesz mleko dla malucha - bez termometru czy podgrzewacza. Zobacz - to genialne w swej prostocie!

Jak uzyskać zalecaną przez producentów mleka w proszku temperaturę wody? To proste! Wystarczy zalać miarkę wodą w temperaturze pokojowej - do poziomu niebieskiej skali naczynia, a następnie dopełnić ją świeżo zagotowaną wodą z czajnika - do poziomu skali czerwonej. Odpowiednie proporcje wody pozwalają na uzyskanie temperatury +/- 40°C.

Miarka temperatury wody do mleka w proszku jest szczególnie przydatna w nocy - temperaturę mleka modyfikowanego można osiągnąć szybko i bez wątpliwości.  Ale przydaje się nie tylko w domu. Jest niezastąpiona również w podróży czy na spacerze. Wystarczy termos z wrzątkiem (lub wrzątek np. z baru na stacji benzynowej) oraz woda w temperaturze pokojowej.

Miarka temperatury wody do mleka w proszku ma wiele zalet. Jest:

  • praktyczna - szalenie ułatwia życie,
  • czytelnie oznakowana, co jest przyjazne dla dziadków i seniorów,
  • łatwa w utrzymaniu czystości, można myć z zmywarce,
  • jest idealna: ma optymalny kształt, wielkość oraz objętość – od 90 ml do 180 ml.
  • funkcjonalna i praktyczna - sprawdza się nie tylko do przygotowywania mleka, ale i do robienia napojów, kaszek i herbatek.
  • wolna od BPA.

Miarka temperatury wody do mleka w proszku to produkty wyjątkowy, unikalny w skali świata.

 

A co o miarce temperatury wody do mleka w proszku sądzą użytkowniczki i użytkownicy?

Produkt, który powinien posiadać każdy rodzic zaczynający karmić niemowlę butelką. Mierzenie temperatury termometrem zajmuje dużo więcej czasu. Kubeczek sprawdzony też w podróży. Weronika

Moje wybawienie, w nocy to ja karmię dziecko, teraz przygotowanie mleka czy herbatki zajmuje kilka chwil. Piotr

Natalia, mama trójki maluchów, która wymyśliła miarkę, stworzyła coś, o czym marzyłam, kiedy musieliśmy każdej nocy co kilka godzin przygotowywać butelkę mleka dla Franka. Bo samo mieszanie proszku z wodą to pikuś, ale uzyskanie wody o odpowiedniej temperaturze to wyższa szkoła jazdy. Jak będzie za gorąca, to musisz czekać i tłumaczyć płaczącemu z głodu maluchowi, że w życiu trzeba czekać nie tylko na jedzenie. Po jakimś czasie ogarnęliśmy, że wystarczy zapamiętać, w jakich proporcjach zmieszać wrzątek z zimną wodą, by od razu mieć odpowiednio ciepłą wodę, ale jednak kilka miesięcy straciliśmy.

Miarka pokazuje nam, ile należy wlać wrzątku i zimnej wody, bo otrzymać wodę o temperaturze 40°C. Miarka ułatwia przygotowanie od 90 do 180 ml wody na mleko modyfikowane, ułatwi też przygotowanie kaszki instant i posłuży jako zwykła miarka. Produkowana jest w Polsce (zarówno miarka, jak i opakowanie), więc jest to w 100% polski wyrób. Nie jest też droga, bo kosztuje ok. 15 zł. Moim zdaniem jest to super gadżet, w który warto się zaopatrzyć, jeśli karmimy dziecko mlekiem modyfikowanym. Z całą pewnością skróci czas przygotowywania mleka, co wydłuży sen rodzica, a ten, jak wiadomo, jest zawsze za krótki! mamygadzety.pl:

O zaletach i przydatności miarki możesz przekonać się i ty. Weź udział w naszym teście i wypróbuj miarkę temperatury wody do mleka w proszku od Jolko.

Ocena: 4.5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: