Niemowlę nad wodą – o czym warto pamiętać?

Niemowlę nad wodą – o czym warto pamiętać?

Latem mamy więcej okazji i możliwości na spędzenie czasu z maluszkiem nad wodą. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się z naszą pociechą na zajęcia w ramach zorganizowanego kursu pływania czy będzie to po prostu relaks podczas wypadu do aquaparku, nad morze czy jezioro, aktywności i zabawy w wodzie dadzą wiele radości.

 Już niemowlęta warto oswajać z wodą. Pluskanie się to nie tylko beztroska zabawa, ale i doskonała okazja do ćwiczenia motoryki, nabywania nowych umiejętności i stymulacji zmysłów. Woda koi i uspokaja – jest doskonałym relaksem dla umysłu i treningiem dla ciała.

Pływanie to wyjątkowa forma ruchu, do której jesteśmy naturalnie przystosowani w pierwszych miesiącach życia. Woda jest naturalnym środowiskiem malucha, a pływanie to swojego rodzaju kontynuacja życia płodowego i doskonała forma aktywności wspierająca rozwój motoryczny, układ kostno-mięśniowo-stawowy, oddechowy, nerwowy i krwionośny

Co zrobić, aby pobyt nad wodą z maluchem był udany?

Przede wszystkim powinniśmy się do niego dobrze przygotować. O czym należy pamiętać? Bez wątpienia najważniejsze jest bezpieczeństwo.  Miejsce wypoczynku powinno być odpowiednio pod tym kątem dobrane. Pamiętajmy także, aby nie spuszczać dziecka z oczu.

Zadbajmy o to, by zawsze mieć pod ręką coś do jedzenia i picia. Niezbędny jest ręcznik lub okrycie kąpielowe.

Jeśli mamy w planach wypoczynek nad naturalnymi akwenami, takimi jak jeziora czy morza, pamiętajmy o ochronie przed słońcem – oczu, główki i ciała. Przyda się nakrycie głowy i koszulka przeciwsłoneczna z filtrem, ale także parasol lub namiot plażowy. Nie zapomnijmy o kocu plażowym czy otulaczu.

Starsze maluszki z pewnością docenią obecność zabawek do piasku i wody oraz innych akcesoriów, które uatrakcyjniają kontakt z wodą.

Niezależnie od tego, czy wybieramy się z dzieckiem na pływalnię czy w plener, musimy zadbać o odpowiedni strój do wody. W przypadku niemowląt będzie to po porostu pieluszka bądź pieluchomajtki do pływania. To absolutna konieczność! Dzięki nim zarówno maluchy, jak i rodzice mogą cieszyć się beztroską i komfortem.

Pieluchomajtki do pływania dla dzieci

Pieluchomajtki do pływania stworzono z myślą o maluszkach, ale i ich rodzicach, którzy chcą, by te oswajały się z wodą od najmłodszych lat. Dobranie odpowiedniego rozmiaru to gwarancja, że nic ze środka nie przedostanie się do wody. Ponadto pieluchomjajtki chronią wrażliwą pupę dziecka przed kontaktem z wodą czy piaskiem.

Wybierając pieluszki czy pieluchomajtki do pływania warto zwrócić uwagę na ich właściwości. To ważne, by produkt doskonale spełniał swoją rolę i był komfortowy w użyciu. Czy znasz już Pampers Splashers?

reklama

Dlaczego Pampers Splashers są wyjątkowe?

Pampers Splashers, specjalne pieluchomajtki do pływania dla niemowląt, powstały z myślą o wspieraniu rozwoju najmłodszych. Są wyjątkowe, ponieważ nie pęcznieją w wodzie jak zwykłe pieluszki, dzięki czemu zapewniają dopasowanie nawet wtedy, gdy są mokre.

Pampers Splashers posiadają elastyczną taśmę wokół talii, która dopasowuje się do ciała podobnie jak strój kąpielowy, a przy tym można je z łatwością założyć i zdjąć nawet wtedy, gdy są mokre.

Podwójna ochrona przed przeciekaniem Dual Leak-Guard Barriers® sprawia, że krawędzie idealnie przylegają do nóżek dziecka, dzięki czemu jej zawartość nie wydostaje się na zewnątrz. Dodatkowo Pampers Splashers posiadają łatwe w rozdzieraniu boczki, dzięki czemu można je bez problemu zdjąć zawsze wtedy, gdy pojawi się taka potrzeba.

  Pampers Splashers występują w różnych rozmiarach, co pozwala na idealne dopasowanie do potrzeb maluszka.

  • Rozmiar 3-4: 6-11 kg
  • Rozmiar 4-5: 9-15 kg
  • Rozmiar 5-6: 14+ kg

  Ocena: z 5. Ocen:

  Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

  Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: