Nierówna wiedza rodziców na temat higieny nosa u dzieci

materiał partnera (*)
Nierówna wiedza rodziców na temat higieny nosa u dzieci

Badanie przeprowadzone przez Nosiboo wśród 5685 rodziców z 6 krajów Europy ukazało nierówności w ich wiedzy na temat higieny nosa dzieci oraz ich nawyków dotyczących czyszczenia nosa. Okazało się, że to, co w niektórych krajach jest wiedzą fundamentalną, może nie być tak oczywiste w innych.

 

  • Średnio 91% respondentów słyszało o aspiratorach do nosa przed wypełnieniem ankiety, ale Francja odstaje od pozostałych krajów z wynikiem 70%.
  • Prawie 80% ankietowanych uważa, że oczyszczanie nosa jest bardzo ważne, podczas gdy jedynie 64% niemieckich rodziców zgadza się z tym stwierdzeniem.
  •  Zaskakujący i alarmujący jest fakt, że jedynie 29% spośród respondentów z Niemiec regularnie używa aspiratora do nosa.

Marka Nosiboo zapytała również o najbardziej popularne typy aspiratorów używane w europejskich krajach i odkryła, że zdecydowana większość rodziców wybiera przestarzałe, tanie rozwiązania, pochodzące sprzed kilku dekad.

Rodzice zazwyczaj stawiają na niezbyt higieniczne aspiratory ustne, poza Niemcami, gdzie zwycięża tradycyjna gruszka do nosa oraz Węgrami, gdzie rodzice oczyszczają nos dziecka za pomocą plastikowej tuby dołączanej do odkurzacza – jest to pomysł raczej nieznany w innych częściach świata.

To, jak ważna jest higiena nosa, powinno być jednym z podstawowych tematów w edukacji przyszłych rodziców. Nie wszyscy wiedzą, że noworodki oddychają wyłącznie przez nos do ok. 6 miesiąca życia, oraz że małe dzieci nie potrafią jeszcze wydmuchać nosa tak, jak robią to dorośli.

Dzięki oczyszczaniu nosa aspiratorem udrażniamy drogi oddechowe dziecka i zapewniamy mu warunki do spokojnego odpoczynku i przyjmowania posiłków. Możemy także zapobiec chorobom górnego przewodu oddechowego oraz zredukować symptomy alergii.

Badanie zostało przeprowadzone przez markę Nosiboo 25-29 maja 2020, wśród 5685 kobiet z Węgier, Polski, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, w wieku 25-41 lat.

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: