Wyprawka z Położną i Wiosennym Rabatem!

Treść powstała we współpracy z partnerem 
Wyprawka z Położną i Wiosennym Rabatem!

Kiedy spodziewasz się dziecka i zaczynasz kompletować wyprawkę, zdajesz sobie sprawę, że wbrew pozorom nie jest to prosta sprawa. Ilość produktów, wzorów, kolorów i rozwiązań jest tak duża, że ciężko jest zapoznać się z wszystkim co oferuje rynek, a co dopiero wybrać produkt najlepszy i najbardziej odpowiedni dla Twojego maluszka. Czy wybrana rzecz będzie bezpieczna? Czy będzie wygodna? Na co należy szczególnie zwrócić uwagę?

Na większość nurtujących pytań można znaleźć odpowiedź w Internecie, na rożnych grupach czy forach. Mamy wymieniają się swoimi doświadczeniami i uwagami. Spójrzmy jednak na wyprawkę zupełnie inaczej, a mianowicie okiem położnej. Przeanalizujmy różne sytuacje sprawiające świeżo upieczonym rodzicom trudności i znajdźmy dla nich odpowiednie rozwiązanie! Witaj w świecie prostych rozwiązań zaprojektowanych przez polskie położne i fizjoterapeutów z Medbest, którzy wykorzystali swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz rodzicielskie aby stworzyć funkcjonalne, unikatowe i bezpieczne produkty, które sprzyjają rozwojowi fizjologicznemu malucha oraz rodzicielstwu bliskości! Dodam jedynie, że na końcu artykułu znajdziesz miłą niespodziankę.

Problem nr 1: Mój maluszek jest niespokojny, jego sen jest przerywany i często kończy się płaczem

Taki scenariusz snu dotyczy wielu noworodków, szczególnie podczas pierwszych 3 miesięcy życia i najczęściej jest spowodowany odruchem Moro. Nie należy obawiać się samego odruchu Moro, jest on jednym z mimowolnych, automatycznych i pierwotnych odruchów noworodka i będzie wygasał około 4 m.ż.

Objawia się nagłym, symetrycznym wyrzutem rąk wraz z otworzeniem dłoni. Noworodek na jego skutek pozostaje pobudzony, wzrasta ilość hormonów stresu i często zaczyna płakać. Czy można w jakikolwiek sposób temu zaradzić? Oczywiście bycie blisko, przytulanie czy delikatne kołysanie są bardzo istotne ale przecież każda mama potrzebuje chwili dla siebie.

Idealnym rozwiązaniem jest otulacz Medbest NIUNIU, który zapewnia dziecku ograniczoną przestrzeń, znaną z okresu płodowego w brzuchu mamy. Dziecko czuje się w nim bezpiecznie i komfortowo. Otulacz ten jest o tyle unikatowy, iż nie krępuje ruchów noworodka, można w nim nawet układać maleństwo na brzuchu, czy wykorzystywać w nosidełku. Otulacz nie zakłóca rozwoju fizjologicznego malucha (np. kształtowania się panewek stawów biodrowych) a uspokaja i wycisza, przez co nawet wybudzony odruchem Moro maluch snów zasypia.

Tutaj znajdziesz szczegóły 

Problem nr 2: Mam kłopot z przewijaniem dziecka. Boję się, że zrobię mu nieświadomie krzywdę, szczególnie podczas wkładania nóżek w nogawki.

Pierwsza pielęgnacja czy przewijanie nie zawsze są proste. Zanim rodzice nabiorą wprawy i kompetencji może minąć trochę czasu. Wspaniałym i prostym rozwiązaniem jest pierwsze ubranko noworodka PRIMO, które jest długą koszulką (bez nogawek), łatwą do założenia i zmiany pieluchy.

Ubranko w dolnej części jest zakończone wiązaniem bądź kieszonką (2 wersje). Jego ogromnym plusem jest nie tylko to, że nie trzeba wkładać nóżek w nogawki ale również fakt, że przewijanie odbywa się w bardzo cichy sposób (ubranko nie posiada żadnych zatrzasków, rzepów czy choćby guzików).

Dodatkowo noworodek może poznawać swoje ciało pocierając nóżką o nóżkę a w ciepłe i upalne dni jego stópki mogą być całkowicie odsłonięte! Miłym akcentem jest również fakt, iż do pierwszego ubranka otrzymujesz czapeczkę dla noworodka w gratisie.

Tutaj znajdziesz szczegóły

Problem nr 3: Moje dziecko po kąpieli zaczyna płakać! Wycieranie i pielęgnacja stają się stresujące i męczące

To klasyk. Bardzo wiele maluszków zaraz po wyciagnięciu z wanienki zaczyna pokazywać swoje niezadowolenie, a czas relaksu i przygotowania do snu staje się koszmarem. Należy pamiętać o paru istotnych kwestiach m.in. o odpowiedniej temperaturze w pomieszczeniu (optymalnie pomiędzy 22-25 stopni Celsjusza) oraz sprawnym wyciągnięciu noworodka z wanienki w sposób powolny, absolutnie bez pośpiechu, przytulając jednocześnie maleństwo do siebie.

Kolejnym etapem jest wycieranie noworodka. No właśnie: wycieranie chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem dla bardzo delikatnej i wrażliwej skóry noworodka! O wiele lepszym rozwiązaniem jest jego osuszanie poprzez wykorzystanie materiału, który wchłonie wodę, bez konieczności pocierania!

Brzmi jak bajka? Wcale nie! Poznajcie unikatowy ręcznik Medbest SOFTIE. Produkt ten składa się z 3 warstw: 2 warstw modalu zszytych ze sobą (to właśnie ten materiał dosłownie wchłonie wodę ze skóry noworodka. Jest on o 50% bardziej higroskopijny niż bawełna!) oraz warstwy bawełnianej, na której kończymy pielęgnację noworodka. Ręcznik SOFTIE stał się absolutnym must have wyprawki, który działa cuda!

Tutaj znajdziesz szczegóły

Problem nr 4: Kangurując noworodka zasypiam. Martwię się czy dziecko nie sturla się lub nie wypadnie

Kangurowanie to bardzo ważna sprawa i nie należy jej pomijać. Zgodnie z wytycznymi pierwsze kangurowanie powinno odbyć się zaraz po porodzie, ale mało kto wie, że noworodek powinien być kangurowany również po wyjściu ze szpitala przez minimum 2 godziny dziennie, do czasu aż podrośnie i nie będzie zainteresowany taką formą bliskości (łatwo zorientujesz się kiedy ten moment nastąpi).

Ta prosta i przyjemna procedura kontaktu „skóra do skóry” nie tylko sprawia, że skóra dziecka jest kolonizowana bakteriami rodziców, wyrównuje również jego rytm oddechu, serca oraz temperaturę ciała. Kangurowanie buduje dodatkowo wspaniałą więź i relację pomiędzy dzieckiem a rodzicem.

Dodatkowo jest niezwykle przyjemne i faktycznie można podczas jej wykonywania zrelaksować się i zasnąć. Do kangurowania możesz wykorzystać kocyk lub kołderkę, którą przykryjesz maluszka aby było mu ciepło.

Jeśli jednak obawiasz się, że zaśniesz i stracisz kontrolę nad dzieckiem, możesz wykorzystać specjalnie zaprojektowane do tego celu koszulki do kangurowania dla mamy bądź taty. Serdecznie namawiamy rodziców do naprzemiennego kangurowania, tak aby każdy mógł skorzystać z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą kangurowanie i budowanie więzi.

W koszulce dziecko będzie czuło się bezpiecznie, nie zsunie się oraz nie wypadnie. Możesz w niej przyjąć wygodną pozycję leżącą lub półleżącą, odpoczywać, karmić piersią, cieszyć się bliskością lub oglądać swój ulubiony serial.

Tutaj znajdziesz szczegóły

Macierzyństwo jest wspaniałe i wyjątkowe. Bycie mamą lub tatą to również nie lada wyzwanie! Niejednokrotnie powoduje, że czujemy się bezradni czy zmęczeni. Nie zawsze potrafimy odczytać potrzeby dziecka czy prawidłowo na nie reagować. Spokojnie, przyjdzie na to czas. Najważniejsze to wspierać się wzajemnie na początku tej wspólnej drogi i korzystać z wiedzy i rozwiązań przygotowanych przez specjalistów. Powodzenia!

Wreszcie i niespodzianka!

Dla czytelników BabyBoom położne Medbest przygotowały 20% rabatu na wszystkie produkty! Znajdziesz tutaj wszystko co jest potrzebne dla Twojego maleństwa.

Aby z niego skorzystać należy wpisać w koszyku kod kuponu: babyboom (system naliczy automatycznie rabat). Korzystajcie z okazji! Oferta będzie trwała do wyczerpania zapasów.
www.medbestshop.eu

Justyna Morgaś - specjalista ds. zdrowia publicznego, koordynator kampanii Rodzice Kangury i akcji Szpital Przyjazny Kangurom, koordynator ds. medycznych i organizacyjnych Medbest Care.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: