Zalety bujaczków dla niemowląt

Materiał partnera 
Zalety bujaczków dla niemowląt

Bujaczek dla niemowląt bywa przydatnym sprzętem, które znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie świeżo upieczonym rodzicom. Sprawdź, dlaczego może się sprawdzić również w twoim domu.

W pierwszych miesiącach życia dziecko potrzebuje uwagi niemal 24 godziny na dobę. Dla rodziców bywa to trudne, ponieważ muszą wykonywać również inne czynności, niż zajmowanie się maluchem, jak choćby przygotowywanie posiłków czy sprzątanie.

Pogodzenie domowych obowiązków z opieką nad niemowlakiem może być sporym wyzwaniem - na szczęście istnieją jednak akcesoria, które to ułatwiają. Należy do nich bujaczek dla niemowląt- świetne uzupełnienie dziecięcej pierwszej wyprawki, zwłaszcza jeśli musisz dzielić czas między opiekę nad dzieckiem i zajmowanie się domem.

Dlaczego warto zainwestować w leżaczek dla niemowlaka?

#1 Bujaczek odciąża rodziców

Możesz umieścić w nim dziecko podczas przygotowywania obiadu, zmywania naczyń czy wszystkich innych czynności, podczas których zwyczajnie "brakuje ci rąk".

Pamiętaj, że leżaczek nie sprawdzi się jako łóżeczko. Dziecko powinno przebywać w nim przez ograniczony czas, ponieważ długotrwałe korzystanie z akcesorium może spowolnić jego rozwój motoryczny. Maluch nie ma w nim bowiem okazji ćwiczyć trzymania główki i koordynacji ruchów.

#2 Bujaczek gwarantuje bezpieczeństwo

Umieszczając dziecko w bujaczku, nie musisz się obawiać o jego bezpieczeństwo. Wszystko dzięki wyposażeniu w szelki, które trzymają malucha, zapobiegając wyślizgiwaniu się z siedziska. Jednocześnie nie krępują one całkowicie jego ruchów, gwarantując dziecku względną swobodę.

#3 Bujaczek może służyć jako krzesełko do karmienia

Odpowiednio wyprofilowany leżaczek może służyć jako akcesorium dwa w jednym, zastępując krzesełko do karmienia. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą ograniczyć ilość użytkowanych sprzętów lub po prostu dysponują niewielką przestrzenią do przechowywania akcesoriów dziecięcych.

Podobnie jak krzesełko, leżaczek wymusza przybranie przez dziecko odpowiedniej pozycji i częściowo unieruchamia je, co ułatwia karmienie.

#4 Bujaczek świetnie uspokaja dziecko

Nad leżaczkiem-bujaczkiem możesz umieścić karuzelę, pozytywkę, czy inne wiszące zabawki sensoryczne, uspokajające dziecko. Dzięki temu łatwiej ukołyszesz je do snu. Same bujaczki, jak wskazuje sama nazwa, można wprawić w delikatny ruch, co również uspokaja malucha.

#5 Bujaczek jest wygodny w użyciu

To lekki mebel, który możesz z łatwością przenosić z miejsca na miejsce - wszędzie tam, gdzie akurat go potrzebujesz. W prosty sposób możesz go również złożyć do małych rozmiarów, dzięki czemu transport samochodem jest bardzo wygodny i nie zbiera dużo miejsca w bagażniku.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: