reklama
materiał partnera (*)

Ziajka - w trosce o skórę maluszka

szka

Rodzice poszukują kosmetyków, które zapewnią dziecku odpowiednią, kompleksową pielęgnację już od pierwszych chwil życia. Kosmetyki dla najmłodszych powinny być dobrane pod kątem ich potrzeb, rodzaju skóry i wieku. Ważny jest komfort stosowania, zapach, delikatność i skuteczność. Rodzice szukają zatem produktów bezpiecznych, przetestowanych pod kontrolą specjalistów. Dużym zaufaniem darzą porady lekarzy, położnych oraz instruktorów w szkołach rodzenia. Często polegają też na doświadczeniach i opiniach innych rodziców.

Na czym powinien się opierać wybór kosmetyków dla dzieci i niemowląt?

Wydaje się, że najprostszą odpowiedzią jest umiar w stosowaniu. Warto wspomagać naturalne funkcje skóry, jednak w sposób rozważny, tak, aby ich nie zaburzyć. Dlatego preparaty pielęgnacyjne należy dobierać odpowiednio do stanu skóry i jej potrzeb.

Skóra dziecka wymaga wyjątkowej pielęgnacji

Skóra dziecka wymaga wyjątkowej pielęgnacji ze względu na szczególne właściwości. Jeśli jest nadmiernie sucha warto sięgnąć po preparaty natłuszczające, a po kąpieli zastosować łagodny kosmetyk nawilżający, który skutecznie wzmocni barierę ochronną naskórka, wpłynie kojąco  na podrażnienia oraz delikatnie natłuści. Szczególnej uwagi wymaga pielęgnacja podpieluszkowa oraz ciemieniucha.

Dla starszych dzieci kąpiel często jest również wielką przyjemnością. Można ten czas wykorzystać na naukę higieny poprzez zabawę. Płyny do kąpieli zmieniające kolor wody to jedna propozycji jak urozmaicić codzienną pielęgnację.

Należy też zadbać o odpowiednią ochronę podczas spacerów, czy wypoczynku na świeżym powietrzu. Pomogą w tym produkty z filtrami. Zimą ważna jest dodatkowa ochrona skóry przed działaniem wiatru i mrozu.

Seria Ziajka dla dzieci i niemowląt opracowana została z myślą o kompleksowej pielęgnacji delikatnej skóry dziecka już od pierwszych chwil życia.

reklama
reklama

Niezbędniki w dziale niemowlęta

reklama