5 pomysłów na Dzień Dziecka dla malucha

Materiał partnera 
5 pomysłów na Dzień Dziecka dla malucha

Dzień Dziecka to doskonała okazja, by podarować maluchowi zabawkę. Zdecydowanie nie może to być jednak coś przypadkowego. Czym kierować się, dokonując wyboru? Nie jest to proste, ale zdecydowanie możliwe. Zobacz 5 pomysłów na doskonały – interesujący, rozwijający i atrakcyjny - prezent dla malucha.

Jaka jest idealna zabawka dla malucha?

Kupując zabawkę dla maluszka warto wybrać taką, która jest ciekawa, bezpieczna i odpowiednia do wieku. Dobry wybór to gwarancja, że dziecko miło spędzi czas na na zabawie, która wspiera jego rozwój.

Idealna zabawka dla niemowlaka musi przykuwać uwagę, a także wspierać rozwój dziecka, czyli: stymulować zmysły, koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą, a i wyobraźnię przestrzenną. W przypadku maluchów doskonałym rozwiązaniem są grzechotki, karuzelki, miękkie książeczki, kolorowe maty edukacyjne i zawieszki do wózka czy fotelika.

Najważniejsze, by zabawki miały zdecydowane, wyraziste kolory (np. kontrastowe), a także intrygujące elementy (lusterka, figurki, szeleszczące metki) oraz ciekawe, różnorodne faktury.  Dla niemowląt odpowiednie są zabawki zapoznające z różnymi barwami, tworzywami i kształtami. Mogą zawierać melodyjki i efekty dźwiękowe.

Warto sięgać po zabawki sensoryczne, które pobudzają zmysły małego dziecka. Dzięki temu wspierają rozwój mózgu, poprawiają pamięć, zdolność wykonywania bardziej złożonych zadań, a także pomagają poprawić koordynację zarówno małej motoryki, jak i dużej. Mogą być również pomocne w regulowaniu emocji maluszków.

Fantastycznie, jeśli zabawka rośnie z dzieckiem, a i można ją wykorzystać na różne sposoby. Dzięki temu małemu odkrywcy ciężko będzie się nią znudzić.

Zobacz 5 pomysłów na Dzień Dziecka dla malucha

Canpol babies kontrastowa karuzela pluszowa z pozytywką SENSORY TOYS

Canpol babies kontrastowa karuzelka pluszowa z pozytywką SENSORY TOYS to zabawka, która kryje wiele niespodzianek. Dzieci je uwielbiają, dlatego zajmują się ich odkrywaniem długi czas.

Karuzelka wspiera rozwój maluszka już od pierwszych dni. Stymuluje wzrok dzięki czerwieni i czerni, kolorom które niemowlę widzi jako pierwsze. Karuzela doskonale stymuluje rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej i motorycznej dziecka. Karuzela przeznaczona jest dla dzieci 0m+.

Zabawka posiada aż 12 różnych melodii do wyboru. Dodatkową atrakcją jest duże lusterko, Dwustronne elementy na magnes zostały zaprojektowane w taki sposób, aby rosnąć wraz z dzieckiem. W pierwszych miesiącach życia idealnie sprawdzą się elementy w kontrasty i duże geometryczne wzory, które dziecko widzi jako pierwsze. Po 6. miesiącu życia kształty przedstawiające misia, pszczółkę, łapkę  z pewnością zainteresują i zachęcą malucha do zabawy. Każda zabawka posiada inną atrakcję dla dziecka: elementy szeleszczące, piszczek, grzechotkę. Można je odczepić i podać dziecku do zabawy. Są miękkie i miłe w dotyku.

Canpol babies kontrastowa karuzelka podróżna do wózka/fotelika SENSORY TOYS

Canpol babies kontrastowa karuzelka podróżna do wózka/fotelika SENSORY TOYSwspiera rozwój maluszka już od pierwszych dni. Stymuluje wzrok dzięki czerwieni i czerni, kolorom które niemowlę widzi jako pierwsze. Karuzelka doskonale stymuluje też rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej i motorycznej dziecka. Przeznaczona dla dzieci 0m+.

Zabawka posiada dzwoneczek, elementy szeleszczące oraz grzechotki. Dodatkową atrakcją są dwa lusterka - każde dziecko lubi przeglądać się i obserwować świat. Magnesy w zabawkach pozwalają na odczepienie elementów, dzięki czemu dziecko ma dodatkową zabawkę w postaci grzechotki. Jest miękka i miła w dotyku.

Karuzelka będzie doskonałym towarzyszem spacerów i podróży, dzięki wygodnemu zaczepowi, który pozwoli zamontować ją do fotelika, wózka, łóżeczka, a także jako dodatkowy element do maty sensorycznej Canpol babies.

Canpol babies pluszowa kontrastowa książeczka edukacyjna SENSORY TOYS

Canpol babies pluszowa kontrastowa książeczka edukacyjna SENSORY TOYS wspiera rozwój maluszka już od pierwszych dni. Stymuluje wzrok dzięki czerwieni i czerni, kolorom które niemowlę widzi jako pierwsze. Doskonale wpływa na rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej i motorycznej dziecka. Jest przeznaczona dla dzieci 0m+.

Zabawka jest idealna do nauki chwytania i odkrywania ciekawych nowych dźwięków. Zabawna pszczoła na rzep, pozwala na trenowanie odczepiania i przyczepiania elementów przez maluszka. Kaiążeczka posiada gryzak, piszczek, grzechotkę oraz elementy szeleszczące i liczne tasiemki.

Dodatkową atrakcją jest ukryte lusterko - każde dziecko lubi przeglądać się i obserwować świat. Praktyczne zaczepy umożliwią przypięcie zabawki przy wózku lub łóżeczku, pozwalają też stworzyć zestaw z matą sensoryczną marki Canpol babies. Książeczka jest miękka i miła w dotyku.

Canpol babies sensoryczna mata do zabawy SENSORY TOYS

Canpol babies sensoryczna mata do zabawy SENSORY TOYS posiada elementy interaktywne, które zajmą dziecko na długi czas. Mata w kontrastowych kolorach jest idealna dla dziecka już od pierwszych chwil, ponieważ dziecko na początku widzi tylko kontrasty. Jest przeznaczona jest dla dzieci 0m+.

Mata wypełniona jest warstwą ociepliny, która izoluje malca od chłodnej podłogi. Mata rośnie razem z dzieckiem, może służyć jako kojec, klasyczna mata z zabawkami na pałąkach oraz mata bez pałąków.

Wyposażona jest w 5 zabawek: grzechotki, gryzaki, lusterka. Dodatkową atrakcją jest duże odpinane lusterko, kóre można przypiąć w dowolnym miejscu. Zabawki z pałąków można odpiąć i podać dziecku do zabawy. Do maty pasują inne zabawki z kolekcji SENSORY TOYS np. zawieszka do wózka, którą bez trudu można zamontować na pałąkach.

Canpol babies zawieszka do wózka/fotelika SENSORY TOYS

Canpol babies zawieszka do wózka/fotelika SENSORY TOYS jest utrzymana w mocnych kolorach. Pasuje do dziecięcego wózka, fotelika i łóżeczka.Zawieszenie zabawki ułatwiają dwa sposoby montażu.

Zabawka została wykonana z miłego w dotyku materiału o różnorodnej teksturze. Doskonale stymuluje rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej i motorycznej dziecka. Kryje wiele niespodzianek, które zajmą malca na długi czas. Posiada dzwoneczek, grzechotkę oraz elementy szeleszczące, bezpieczne lusterko i gryzaki elastyczne. Zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku 0m+.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: