Bobas lubi kontrast

Bobas lubi kontrast

materiał partnera (*)

reklama

Czy wiesz, że dzieci, które w pierwszych miesiącach życia miały możliwość oglądania kontrastowych obrazków, lepiej radzą sobie w szkole? Dlaczego tak się dzieje?

Tuż po urodzeniu wzrok niemowlęcia jest bardzo słabo rozwinięty, ze względu na ciemności jakie panowały w brzuchu mamy. Dziecko nie rozróżnia kolorów, a przedmioty widzi jak za mgłą i z niewielkiej odległości (około 30 cm).

Właśnie z tego powodu należy stymulować wzrok niemowlęcia od pierwszych dni życia. Najlepiej sprawdzą się duże obrazki z małą ilością szczegółów i w kontrastowych (np. czarno-białych) zestawieniach kolorów. Takie obrazki malec jest w stanie dostrzec i co więcej, skupić na nich swoją uwagę.

Badania dowodzą, że już po tygodniu pokazywania niemowlętom przez około 3 minuty dziennie kontrastowych biało-czarnych obrazów ich zdolność skupienia uwagi na obrazie wydłużyła się z 10 do nawet 90 sekund. W momencie kiedy maluszek skupia uwagę, powstają w jego mózgu nowe połączenia nerwowe!

Więcej o wpływie kontrastów na stymulację mózgu niemowlęcia dowiesz się na Babysenses

Mata, która bawi, rozwija i stymuluje

Firma BabySenses, specjalizująca się w produkcji kontrastowych zabawek dla niemowląt, stworzyła matę edukacyjną, która w zintegrowany sposób rozwija zmysły niemowlęcia i stymuluje jego mózg do wytwarzania nowych połączeń nerwowych.

Większość mat dostępnych na rynku, jest w pastelowych barwach dostosowanych do gustów rodziców, a nie do możliwości poznawczych niemowląt. Krótko mówiąc, maluszki leżą na matach, które są dla nich szarą plamą.

Kontrastowa mata edukacyjna od BabySenses, dzięki połączeniu kolorów białego, czarnego i czerwonego, stymuluje wzrok maluszka od pierwszych dni życia. Co więcej, oprócz zabawek zawieszonych nad dzieckiem, mata posiada innowacyjną ściankę z dwiema kontrastowymi książeczkami.

W początkowych miesiącach życia, maluszek ma jeszcze zbyt mało siły aby utrzymywać główkę i patrzeć w górę, dlatego najczęściej patrzy na boki. Dzięki ściance maluszek może oglądać obrazki, będące z jego prawej, bądź lewej strony.

Rodzic może co jakiś czas zmieniać strony książeczek, aby obrazy się nie nudziły. Książeczki zawierają łącznie, aż 24 kontrastowe obrazki. Są one mocowane na rzep, dzięki czemu można je zamieniać oraz dać maluszkowi do samodzielnej zabawy.

Ścianka pomaga również ćwiczeniu mięśni kręgosłupa i umila leżenie na brzuszku. Wystarczy położyć maluszka na brzuszku, na wprost ścianki, aby z chęcią dźwigał główkę i wpatrywał się w kontrastowe wzory.

Mata jest wykonana z w pełni bezpiecznej dla niemowląt 100% bawełny. Posiada grube wypełnienie, dzięki któremu bez obaw można kłaść maluszka na podłodze, gdzie bezpiecznie może trenować nowe umiejętności motoryczne.

Dowiedz się więcej o kontrastowej macie edukacyjnej

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: