Jak umeblować pokój niemowlaka?

Materiał partnera 
Jak umeblować pokój niemowlaka?

Łóżeczko, przewijak

Jeżeli nie mamy pomysłu na to, w jaki sposób umeblować pokoik dla niemowlaka, to możemy znaleźć wiele bardzo ciekawych inspiracji, odwiedzając stronę Homebook. Tam również możemy dowiedzieć się jakie meble są absolutnie niezbędne w pokoju każdego małego dziecka, które właśnie co przyszło na świat.

Oczywiście z uwagi na fakt, iż każdy noworodek pierwsze miesiące swojego życia spędza głównie na spaniu, to należy zapewnić mu wygodne łóżeczko, gwarantujące komfortowy sen. Na co jednak należy zwrócić uwagę, kupując ten mebel?

Przede wszystkim na to, czy ma opcję regulowania wysokości, dzięki której możliwe będzie stopniowe obniżanie łóżeczka wraz ze wzrostem malucha. Takie łóżeczko najlepiej postawić przy ścianie znajdującej się po przeciwnej stronie drzwi, jednak nie w równej linii do nich. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko z pewnością będzie czuło się bardziej komfortowo oraz bezpiecznie.

Skoro mowa o kwestii bezpieczeństwa, to kupując łóżeczko, warto zwrócić uwagę na to, czy zostało ono wyposażone w wygodny materac oraz wąsko rozstawione szczebelki (dziecko nie będzie mogło wówczas przełożyć przez nie głowy, co mogłoby się skończyć tragicznie).

Kolejnym ważnym mebelkiem w pokoju dziecka powinien być przewijak, który najlepiej, aby miał wysokość ok. 85-95 cm (nie trzeba się będzie wówczas do niego schylać, co mogłoby być uciążliwe). Warto ustawić do tuż obok łóżeczko, zwracając uwagę na to, czy został wyposażony dodatkowo w szufladki. Dzięki nim wszystkie najpotrzebniejsze ubrania oraz kosmetyki pielęgnacyjne zawsze będą znajdowały się pod ręką.

Komoda i meble do przechowywania

Łóżeczko oraz przewijak to podstawowe meble do pokoju dziecka, jednak oprócz nich warto kupić również komodę oraz inne meble służące do przechowywania rzeczy (np. szafę). Takie meble powinny być przede wszystkim pojemne, dzięki czemu bez problemu pomieszczą zarówno pampersy, chusteczki, poszewki oraz pościel, jak i ubranka, z których niemowlak dosyć szybko wyrasta.

Warto również zagospodarować odpowiednio przestrzeń na ewentualne zabawki oraz pluszaki, których z każdym miesiącem życia dziecka będzie z pewnością przybywało.

Nie tylko meble, ale również oświetlenie

Oczywiście meble w niemowlęcym pokoju odgrywają najważniejszą rolę, to jednak odpowiednie oświetlenie również jest bardzo istotne.

Noworodki niestety nie przepadają za ostrym oraz mocnym światłem, dlatego też należy go unikać. Jeśli zatem do pokoju malucha przez większość dnia docierają promienie słoneczne, to warto zamontować w nim żaluzje lub rolety, dzięki którym będziemy mogli bez problemu kontrolować dopływ światła do wnętrza.

reklama

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: