5 naturalnych, skutecznych sposobów na kolkę jelitową

Materiał partnera 
5 naturalnych, skutecznych sposobów na kolkę jelitową

Nieustający płacz i kurczenie nóżek związanych z kolką jelitową jest problemem z którym  zmaga się aż 40% rodziców. Jak skrócić czas płaczu podczas kolki i jej zapobiegać? Czy jest złote panaceum na kolkę jelitową?

Przyczyny powstawania kolki nie są do końca poznane. Z jednej strony mówi się o niedojrzałości układu nerwowego, układu pokarmowego czy też zaburzeniach mikroflory jelitowej, z drugiej podkreśla się rolę czynników zewnętrznych jak dieta matki, rodzaj stosowanego mleka czy niepokój dziecka. Rozpoczynając tę niemiłą przygodę z kolką niemowlęcą, zanim pobiegniemy do apteki po jakieś środki farmakologiczne, zastosujmy te naturalne sposoby, które od lat przynosiły ulgę maluszkom.

1. Dieta matki karmiącej

Mleko matki zapewnia harmonijny rozwój dziecka, ale również ma wpływ na codzienne samopoczucie. Spożycie wzdymających warzyw i owoców, kofeiny, ostrych przypraw oraz czekolady może wywoływać dolegliwości brzuszne a także wpływa na nasilenie objawów kolki jelitowej. Dopiero po 2 – 3 dniach od momentu eliminacji tych pokarmów z diety matki obserwuje się poprawę stanu niemowlęcia.

2. Dobrane mleko

Dla niemowląt nie karmionych piersią warto również rozważyć zmianę mleka. Dla niemowląt z kolkami jelitowymi, zaparciami i wzdęciami została stworzona specjalna linia mlek modyfikowanych, które zawierają składniki korzystnie wpływające na komfort brzuszka. Mleko modyfikowane antykolkowe ma obniżoną zawartość laktozy, odpowiednią kompozycję tłuszczów oraz częściowo rozłożone białko tzw. zhydrolizowane np.,Bebiko Comfort, Bebilon Comfort, Humana Anticolic.

3. Masaż brzuszka i szum suszarki

Doświadczone kolkami dzieci matki wymieniają wśród metod behawioralnych działanie łagodnego szumu np. suszarki. Babcinymi, wspomagającymi sposobami podczas kolek jest stosowanie ciepłych okładów, układanie na brzuszku i delikatne kołysanie.

4. Korzystne dla brzuszka – probiotyki rumianek, melisa

Naturalnymi składnikami które są pomocne w łagodzeniu kolki są probiotyki, czyli dobroczynne bakterie np. Lactobacillus acidophilus, który korzystnie wpływa na równowagę mikroflory jelitowej, często zaburzonej u niemowląt  z kolkami. Nie zapominajmy o wykorzystaniu skutecznych ziół jak rumianek i melisa, które wspomagają wydalanie nagromadzonych w brzuszku gazów, regulują prace jelit i mają delikatne działanie uspokajające.

5. Herbatka czy kropelki?

Od lat matki na kolkę czy bóle brzuszka niemowlęcia stosowały różnego rodzaju herbatki na bazie kopru włoskiego, rumianku oraz melisy. Jednak dodatkowe pojenie maleńkiego dziecka nie jest wskazane, gdyż o tyle mniej zje wartościowego pokarmu - mleka mamy lub mleka modyfikowanego. Doskonałym rozwiązaniem jest podanie tych naturalnych składników np. w postaci kropelek Humana benelife AColic, który zawiera skuteczną w eliminacji wzdęć ilość substancji czynnych rumianku, melisy i do tego wspomaga rozbudowę prawidłowej mikroflory poprzez dodatek probiotyku - Lactobacillus acidophilus.

Wystarczy podać dziecku 2 razy dziennie 1 ml preparatu by zaobserwować znacznie skrócony czas płaczu dziecka i ustąpienie objawów kolki niemowlęcej. Dla pewności rodziców podania odpowiedniej ilości naturalnego preparatu na kolkę Humana benelife AColic bezpośrednio do ust dziecka do buteleczki dołączono precyzyjną strzykawkę. Co ważne Humana benelife AColic można stosować już od momentu pojawienia się pierwszych objawów kolki czyli już od 2. tygodnia życia dziecka.

Humana benelife AColic to nowy produkt ziołowy, który zawiera rumianek, melisę oraz tyndalizowane bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus acidophilus).

Preparat przywraca równowagę w jelitach i eliminuje wzdęcia, co znacząco wpływa na skrócenie płaczu niemowląt z podejrzeniem kolki niemowlęcej.

Badania wykazały, że Humana benelife AColic jest bardziej skuteczny niż produkty na bazie syntetycznych składników.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: