Czy pamiętasz o suplementacji witaminy D i kwasów DHA?

Materiał partnera 
Czy pamiętasz o suplementacji witaminy D i kwasów DHA?

Czy wiesz, że suplementacja witaminy D jest obowiązkowa już od pierwszych dni życia?  Zadbaj o podanie Twojemu dziecku dawki witaminy D zgodniej z rekomendacjami, oraz kwasów DHA – istotnych dla rozwoju mózgu i wzroku.

Podstawą diety niemowlęcia od pierwszych dni jest mleko mamy i/lub mleko modyfikowane, które dostarcza wszystkich potrzebnych składników do prawidłowego rozwoju. Mimo to istnieje bezwzględna potrzeba dodatkowej suplementacji witaminą D.

Witamina D jest niezmiernie istotna w prawidłowym rozwoju ze względu  na wielokierunkowe działanie w organizmie. Poza podstawową rolą w prawidłowym rozwoju kości ma również działanie metaboliczne, wpływa na układ odpornościowy, neurologiczny oraz sercowo-naczyniowy.

Rekomendowaną przez ekspertów z zakresu pediatrii i żywienia dawką witaminy D dla niemowląt podanej w postaci suplementu do 6 miesiąca życia jest 400 IU, dla niemowląt powyżej 6 miesięcy – 400-600 IU.

Na rynku dostępne są preparaty z witaminą D w postaci kropelek czy pigułek twist-off. I tu zaczyna się pewien problem.

Większość rodziców martwi się, czy aby na pewno ta kropelka z łyżeczki czy wyciśnięta z kapsułki twist-off trafiła do buzi dziecka. Doskonałym rozwiązaniem w tym wypadku jest zastosowanie pipety, z odmierzoną dawką, najlepiej szklanej by była higieniczna. Wówczas wystarczy kilka kropli np. Humana benelife Witamina D dostarczonych bezpośrednio do ust maluszka i mamy gwarancję podania odpowiedniej dawki.

Witamina D i DHA

O obowiązku suplementacji witaminy D wie niemal każdy rodzic. Informacja ta przekazywana jest już przy wypisie ze szpitalu po urodzeniu dziecka. A dodatkowe podanie dziecku korzystnych dla prawidłowego rozwoju mózgu, układu nerwowego i wzroku kwasów DHA nie zawsze jest już tak oczywiste. Jeśli mama karmiąca piersią suplementuje DHA w odpowiednich dawkach lub zjada odpowiednio często tłuste ryby morskie to wówczas zawartość kwasów DHA w jej mleku może być wystarczajaca w stosunku do potrzeb niemowlęcia. Ale która mama pamięta o sobie tuż po wyjściu ze szpitala z niemowlęciem nad którym opieka pochłania niemal całe dnie?

Dla prawidłowego rozwoju dziecko potrzebuje wszystkich składników odżywczych, a zwłaszcza tych  kluczowych jak m.in. kwasy DHA. Zatem dobrym rozwiązaniem będzie podanie tych kwasów wraz z witaminą D zawartych w Humana benelife D3+DHA.

Jedna miarka preparatu dostarcza 20% całodziennego zapotrzebowania dziecka na DHA w pierwszych miesiącach życia i w 100% na witaminę D (zgodnie z zaleceniami suplementacji tej witaminy). I nie ma tu potrzeby podaży pełnej dawki DHA, bo mimo wszystko pozostałą potrzebną ilość dziecko otrzyma wraz z mlekiem matki i/lub mlekiem modyfikowanym.

To, co ważne - do Humana benelife D3+DHA dołączona jest precyzyjna pipetka, która pozwala na podanie odpowiedniej dawki, zgodnej z rekomendacjami. Badania naukowe pokazują, że podanie witaminy D wraz z dodatkową podażą kwasów DHA pozwala na wcześniejsze aż o 3 tygodnie usłyszenie słowa „mama” czy „tata” Badania pokazują, że dzieci, które mają suplementową witaminę D wraz z kwasami DHA szybciej rozwijają się pod względem motorycznym i językowym. 

Ponieważ preparat Humana benelife D3+DHA zawiera trójglicerydy średniołańcuchowe, DHA oraz witaminę D3, umożliwia suplementację składników przy jednym podaniu, za pomocą precyzyjnej pipetki.

Badania potwierdzają przyspieszony rozwój motoryczny u niemowląt, które otrzymywały witaminę D3 i kwasy DHA, w stężeniu zawartym w Humana benelife D3+DHA.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: