Do lekarza bez kolejki? Teraz to możliwe!

Do lekarza bez kolejki? Teraz to możliwe!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś czekać kilka godzin w kolejce do lekarza albo Twój lekarz wyjechał na urlop, dokładnie wtedy, kiedy potrzebowałaś recepty, np. na antykoncepcję?

Teraz możesz skorzystać z konsultacji przez internet, ponieważ w Polsce działalność rozpoczęły przychodnie telemedyczne.

A gdybyś mogła skontaktować się z lekarzem niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz? Włącz komputer, przejdź konsultację i otrzymaj receptę przez internet o dogodnej porze dnia. Taką możliwość daje Ci przychodnia telemedyczna.

Telemedycyna to zdalna opieka zdrowotna. Usługa opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii: telefonów, e-mali, kamer. Lekarz do diagnozy pacjenta wykorzystuje elektroniczną dokumentację medyczną. System informatyczny prezentuje dane zebrane podczas wywiadu medycznego online oraz przechowuje historię leczenia pacjenta.

Usługa może być doskonałym rozwiązaniem przy przedłużaniu kuracji np. na antykoncepcję, menopauzę lub trądzik. Przychodnie telemedyczne działają z powodzeniem w krajach Europy Zachodniej, m.in. Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech. Teraz dostępne są również w Polsce, a jedną z nich jest DIMEDIC.

Jak wygląda wizyta w przychodni telemedycznej?

Przychodnia online za pomocą platformy internetowej pozwala przejść konsultację lekarską przez internet. Aby skorzystać należy:

 1. Zarejestrować się - w systemie tworzone jest indywidualne konto pacjenta.
 2. Wybrać schorzenie.
 3. Odpowiedzieć rzetelnie na pytania z formularza medycznego, który jest odpowiednikiem tradycyjnego wywiadu lekarskiego.
 4. Po weryfikacji odpowiedzi lekarz podejmie decyzję o wystawieniu recepty.
 5. Recepta jest wysyłana pocztą.

W razie jakichkolwiek wątpliwości doktor kontaktuje się z pacjentem telefonicznie lub mailowo. Dopiero po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji lekarz podejmuje ostateczną decyzję o zasadności przepisania leku.

Czy telemedycyna jest bezpieczna?

Najważniejsze, aby udzielać dokładnych i prawdziwych informacji w formularzu medycznym. To na jego podstawie lekarz podejmuje decyzję o wypisaniu recepty. Formularze są weryfikowane przez lekarza.

Nie każda zdalna konsultacja medyczna kończy się wystawieniem recepty. Specjalista  może zlecić dodatkowe badania lub skierować nas na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Pacjent przychodni online musi posiadać aktualne badania okresowe. W niektórych przychodniach, jak np. w Dimedic, w sytuacji, kiedy otrzymamy odmowę wystawienia recepty, konsultacja jest bezpłatna.

Recepta czy lek?

Kiedy konsultacja lekarska zakończy się wystawieniem recepty, przychodnia wysyła ją do domu pacjenta. Istnieje też druga opcja - możliwość otrzymania leku. W jaki sposób? Pacjent może upoważnić przychodnię do zrealizowania recepty w swoim imieniu w aptece.

Przychodnia online – jakie schorzenia konsultować?

Zakres usług określa z jednej strony profil przychodni, z drugiej schorzenia, w których dopuszczalna jest diagnoza telemedyczna. W Polsce warto zapoznać się z ofertą przychodni Dimedic.

Panie mogą̨ skorzystać z konsultacji dotyczącej:

 • antykoncepcji,  
 • zapalenia pęcherza,
 • menopauzy,
 • otyłości,
 • trądziku,
 • grzybicy.

Pomoc znajdą również panowie borykający się z:

 • przedwczesnym wytryskiem,
 • problemami z potencją,
 • łysieniem,
 • grzybicą.

Co warto wiedzieć o przychodni Dimedic?

 • Przychodnia została założona w 2015 roku.
 • Skorzystało z niej już ponad 2000 pacjentów.
 • W rankingu Opineo, pod koniec stycznia 2017 roku, przychodnia zajęła pierwsze miejsce wśród najlepiej ocenianych firm.
 • Dane pacjentów są objęte gwarancją poufności - przychodnia nie udostępnia żadnych danych medycznych i osobowych pacjentów innym podmiotom.

Czy lekarze z przychodni Dimedic staną się twoją ulubioną kadrą medyczną?

reklama

Niezbędniki w dziale niemowlęta

reklama