Vivomixx krople – skuteczny sposób nie tylko na kolkę niemowlęcą

Czy wiesz, jak sobie radzić z kolką?

Materiał partnera 
Vivomixx krople – skuteczny sposób nie tylko na kolkę niemowlęcą

Vivomixx® Krople to mieszanka specjalnie wyselekcjonowanych szczepów dobroczynnych bakterii, które pomagają utrzymać równowagę flory jelitowej. Probiotyki to skuteczna strategia postępowania w odbudowie mikrobioty jelit i wsparcie przy: kolkach, bólach brzucha, wzdęciach, zaparciach, to również zabezpieczenie organizmu dziecka przed infekcjami. Co warto o nich wiedzieć?

Co to jest Vivomixx®?

Vivomixx@ krople to suplement diety do stosowania już od 1. dnia życia dziecka. Zawiera mieszaninę 8 szczepów bakterii probiotycznych (Formuła De Simone). Jego efektywność wynika z ilości, różnorodności oraz synergii działania bakterii w kompozycji. Skuteczność i bezpieczeństwo produktu potwierdzono w setkach publikacji naukowych z całego Świata, Prof. Claudio De Simone, a także przez ponad 15 lat stosowania.

 

Liofilizat żywych kultur bakterii zawarty w Vivomixx® Krople to:

 • Streptococcus thermophilus DSM24731®,
 • Bifidobacterium longum DSM24736®,
 • Bifidobacterium breve DSM24732®,
 • Bifidobacterium infantis DSM24737®,
 • Lactobacillus acidophilus DSM24735®,
 • Lactobacillus plantarum DSM24730®,
 • Lactobacillus paracasei DSM24733®,
 • Lactobacillus delbruecki ssp. bulgaricus DSM24734®.

Kiedy stosować Vivomixx®?

Produkt jest przeznaczony dla noworodków już od 1. dnia życia, niemowląt i małych dzieci. Można po niego sięgać w wielu sytuacjach. Krople Viovixx wspierają, gdy pojawiają się kolki, stany zapalne jelit, ostre biegunki rotawirusowe, bóle i wzdęcia brzucha, zaparcia czynnościowe, zespół jelita nadwrażliwego (IBS), polekowe zaburzenia flory jelitowej (np. po antybiotykoterapii), problemy z brakiem odporności.

Vivomixx krople są przeznaczony do suplementacji diety noworodków, niemowląt i małych dzieci, w okresie niedostatecznej kolonizacji bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Inne postacie Vivomixx:

Vivomixx® Saszetki 450,

Vivomixx® Saszetki 225,

Vivomixx® Kapsułki 112,

Vivomixx® Mikrokapsułki 10

są dobrym rozwiązaniem dla starszaków.

Vivomixx na kolki

Suplementacja Vivomixx to nade wszystko skuteczne i bezpieczne rozwiązanie dla noworodków i niemowląt cierpiących z powodu kolki jelitowej. Znacznie skraca czas trwania nieutulonego płaczu dziecka, bólu i rozdrażnienia.

Badania potwierdziły, że na rozwój kolki jelitowej niemowląt może wpływać między innymi:

 • zmieniony skład mikroflory jelitowej,
 • niedojrzałość funkcjonalna,
 • nietolerancja laktozy, powodujące dolegliwości brzuszne.

Sugerują także, że kolce niemowlęcej towarzyszą: układowy stan zapalny o niskim nasileniu oraz zmiany we florze bakteryjnej jelit. To dlatego coraz częściej stosowanym postępowaniem profilaktycznym i terapeutycznym jest modyfikacja mikrobioty za pomocą probiotyków.

Badania

Skuteczność i bezpieczeństwo szczepów probiotycznych Vivomixx w kolce jelitowej niemowląt udowodniły liczne badania, na przykład podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo badanie kliniczne z randomizacją, przeprowadzone w grupie 62 niemowląt karmionych piersią, cierpiących z powodu kolki.

Niemowlęta przydzielono do grup, z których przez okres 21 dni jedna otrzymywała probiotyk, a druga identycznie wyglądające placebo. Rodzice monitorowali i zapisywali codziennie w dzienniku obserwacyjnym następujące dane:

 • liczbę minut nieutulonego płaczu,
 • liczbę epizodów zarzucania treści pokarmowej,
 • liczbę wypróżnień,
 • konsystencję stolca.

W grupie probiotyku uzyskano znaczące zmniejszenie trwania rozdrażnienia na końcu okresu suplementacji w porównaniu do grupy placebo.

Wnioski

Dowiedziono, że szczepy Vivomixx® wspierają odbudowę równowagi mikroflory jelitowej oraz ułatwiają trawienie laktozy, poprawiając funkcjonowanie jelit dziecka. To dlatego suplementacja probiotykiem Vivomixx@ (10 kropli dziennie) w kolce niemowlęcej jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem na kolkę. Znacznie zmniejsza czas trwania nieutulonego płaczu u niemowląt.

W innym wysokiej jakości badaniu potwierdzono, że stosowanie przez mamy 2 saszetek (2x450 mld jtk.) dziennie poliprobiotyku Vivomixx® 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po porodzie zmniejsza ulewanie, kolki i towarzyszący im ból. Suplementacja modyfikuje skład mleka mamy i poprawia stan mikroflory jelit ich dzieci.

Jak stosować Vivomixx®?

Krople Vivomixx mają postać proszku do sporządzenia zawiesiny doustnej, do stosowania w kroplach. Proszek umieszczony w nakrętce zawiera liofilizat żywych kultur bakterii. Oznacza to, że bakterie dopiero przy pierwszym otwarciu są aktywowane. To daje pewność, że produkt jest najwyższej jakości, a wszystkie bakterie są żywe i aktywne.

Krople można podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub po rozpuszczeniu w letnim płynie. Przed każdym użyciem produkt należy wstrząsnąć kilkukrotnie i odmierzyć zalecaną ilość kropli. Co ważne produktu Vivomixx® Krople nie należy mieszać z gorącymi napojami ani gorącymi potrawami, ponieważ wysoka temperatura dezaktywuje żywe bakterie. Po zastosowaniu produkt należy szczelnie zamknąć.

Zalecana dzienna porcja do spożycia dla niemowląt i dzieci wynosi 10-20 kropli, co odpowiada 5 miliardom (5x109 jtk.) – 10 miliardom (10x109 jtk.) bakterii. Zalecana dzienna porcja do spożycia może być modyfikowana przez lekarza, zależnie od aktualnego stanu zdrowia i historii medycznej pacjenta.

Bardzo istotne, aby na początku doprowadzić do efektywnej kolonizacji stosując produkt zgodnie z zaleceniami producenta, następnie w niektórych sytuacjach można indywidualnie zmniejszyć dobową ilość. Warto pamiętać, że Vivomixx krople to produkt bezpieczny, a w badaniach klinicznych, również z udziałem dzieci, nie zgłoszono żadnych działań niepożądanych.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: