Jak w różnych kulturach postrzega się rodzicielstwo?

Wszystkie dzieci mają takie same potrzeby, a wszyscy rodzice chcą, by ich pociechy były szczęśliwe. Każda jednak kultura ma swoją wizję rodzicielstwa – inaczej się w niej postrzega dobro dziecka i obowiązki wychowawcze rodziców, gdzie indziej przebiegają granice, obowiązują inne zwyczaje i normy.

I tak kiedy polska mama widzi kilkuletnią Angielkę, która pomimo chłodu spaceruje ulicami w letniej sukieneczce i sandałach, myśli sobie, że jej matka jest skrajnie nieodpowiedzialna i pozbawiona wyobraźni. Jak nic nie kocha małej! Tymczasem mama francuska, obserwując nasz rodzimy sposób opieki nad dzieckiem, prawdopodobnie złapie się za głowę i stwierdzi, że matka Polka jest zwykła kwoką.

Przeczytaj koniecznie i sprawdź
, czy jesteś Matką Polką a może w głębi duszy Norweżką?

Konkurs

Dla wszystkich rodziców, niezależnie od kultury czy szerokości geograficznej, najważniejsze jest szczęście dziecka. Dla każdej mamy czy taty zdrowy i uśmiechnięty maluch to prawdziwa radość. Takie momenty warto zapisywać - we wspomnieniach, w sercach, ale i w kadrach zdjęć, ale o tym z pewnością wiesz.

Prześlij nam zdjęcie Twojego szczęśliwego dziecka i wygraj fantastyczną nagrodę - jedną grę "Gorący ziemniak".

Czekamy na JEDNO zdjęcie, do którego masz prawa autorskie.
Maksymalny rozmiar zdjęcia – do 5 MB.
Dopuszczalny format – JPG, PNG

Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej.

Czas nadsyłania zgłoszeń: 11.05-17.05.2018r.
Ogłoszenie wyników: 1 czerwca 2018r.
 

Nagroda

Nagrodą w konkursie jest gra Alexander - "Gorący ziemniak" - zabawna, edukacyjna, wywołujaca uśmiech na twarzach nie tylko dzieci.

To z najpopularniejszych gier planszowych w Polsce, która podbiła serca tysięcy dzieci i rodziców. Myśl, kojarz, rzucaj i pozbądź się Gorącego Ziemniaka zanim się sparzysz!

Przezabawna gra rodzinna, sprawdzająca refleks. Pozornie proste pytania, na które odpowiedzi pod presją czasu przestają być już tak oczywiste, a swoboda skojarzeń i pomysłowość sprawiają, że rozgrywce towarzyszą salwy śmiechu.

Gra otrzymała tytuł Zabawki Roku Nagroda Dzieci 2017 i wyróżnienie w konkursie Świat Przyjazny Dziecku.

Nagrodę otrzymuje:

Klaudia Kozubek

Serdecznie gratulujemy!