Chodź, opowiem Ci bajeczkę - konkurs

Dzieci uwielbiają bajki, baśnie i legendy. Doskonale, ponieważ jest to nie tylko doskonały relaks, sposób na spędzenie wolnego czasu czy wyciszenie przed snem, ale i inwestycja w rozwój dzieci – emocjonalny, społeczny czy intelektualny. Wędrówki po nieznanych krainach, poznawanie nowych bohaterów, oswajanie lęków, "przymierzanie" różnych niecodziennych sytuacji ma wielką moc. Dlatego czytajmy dzieciom książki i opowiadajmy bajki.

Jeśli Twoje dziecko lubi bajki, baśnie i legendy, czytacie je razem, koniecznie weź udział w konkursie, w którym moesz wygrać grę planszową z legendą w tle.

Konkurs

Aby wziąć udział w konkursie "Chodź, opowiem Ci bajeczkę" - napisz,  bohaterem jakiej bajki chce być twoje dziecko i dlaczego? Ciekawi nas, kto wzbudza emocje w dzisiejszym najmłodszym pokoleniu:)

Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej

Czas nadsyłania zgłoszeń: 19.05-25.05.2018r.
Ogłoszenie wyników: 1 czerwca 2018r.

Regulamin

Nagroda

Spośród nadesłanych zdjęć wybierzemy 2 zdjęcia, które nagrodzimy grami GRANNA: Pan Twardowski i Bazyliszek.

Nagrody wygrywają:

1. Agnieszka Krzemińska
2. Aneta Badura

Serdecznie gratulujemy!

PAN TWARDOWSKI

W karczmie Rzym pojawił się właśnie Pan Twardowski. Jaką postać tym razem przybrał znany czarodziej: szlachcica z bujną brodą czy może dumnego pana z fajką? Spróbujcie złapać Twardowskiego, ale uważajcie: najsłynniejszy mag będzie próbował wywieść Was w pole!

Pan Twardowski to gra dedukcyjna, w której musicie przyjrzeć się obrazkowi karczmy i wskazać, który element uległ zmianie. Jeśli Wam się uda, dowiecie się więcej o wyglądzie czarodzieja.Liczba graczy: 2-6

Wiek: 6-99 lat
Czas gry: 30 minut
Autor: Wojciech Grajkowski Ilustracje: Katarzyna Fic

Seria: Legendy polskie

BAZYLISZEK

W piwnicach jednej z warszawskich kamienic mieszka bazyliszek – stwór, który jednym spojrzeniem potrafi zamienić człowieka w kamień. Wyruszacie do podziemi, by stawić czoło strasznemu potworowi. Podczas poszukiwań odwiedźcie jak najwięcej komnat. Pamiętajcie jednak, by zabrać ze sobą lustro – może uda Wam się upolować bazyliszka!

Bazyliszek to szybka gra na spostrzegawczość i pamięć, w której dzieci muszą zapamiętać wygląd komnat i znaleźć ich lustrzane odbicie.
Liczba graczy: 2-4

Wiek: 6-99 lat
Czas gry: 30 minut
Autor: Jan Madejski Ilustracje: Grzegorz Molas

seria: Legendy polskie