Pokój dziecka - piękny, zdrowy i bezpieczny

materiał partnera (*)
Pokój dziecka - piękny, zdrowy i bezpieczny

Własny pokój dziecka jest miejscem dla niego szczególnym. Jako rodzice pragniemy stworzyć przestrzeń, która będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Snujemy plany, przeglądamy katalogi, zastanawiając się nad kolorystyką, elementami wyposażenia i różnymi dodatkami. Grunt to używać markowych produktów o najwyższej jakości, dzięki temu mamy pewność, że nasze pociechy przebywają, bawią się i śpią w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu.

Czy kupno używanych przedmiotów jest dobrym pomysłem?

TAK! Warto jednak zwrócić uwagę - tak samo jak w przypadku nowego asortymentu - czy przedmioty posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty. Wielu rodziców w trosce o aspekty ekologiczne postanawia wykorzystywać już posiadane przedmioty bądź takowe kupić z drugiej ręki. Czasami w takiej sytuacji może pojawić się konieczność odświeżenia  mebli, drewnianych zabawek, krzesełka do karmienia czy innych przedmiotów.

Co należy wiedzieć przystępując do odnawiania mebli lub zabawek?

Do odnawiania dziecięcych mebelków i zabawek najlepiej użyć rekomendowanych produktów. Farby kredowe Nordic Chic posiadają europejski certyfikat Eco Label, są bezwonne, bez rozpuszczalników i mają zerową zawartość szkodliwych substancji LZO. Farby dostępne są w opakowaniach 750 ml i 150 ml, przy czym ta ostatnia pojemność z powodzeniem może być potraktowana jako materiał badawczy dla potwierdzenia koloru i jakości.

Paleta barw farb kredowych jest piękna i pozwala na dobranie odpowiedniego koloru zarówno dla pokoju dziewczynki, jak i chłopca.

Jakie kolory są obecnie najpopularniejsze?

Piękne odcienie różu, niebieskiego, delikatne szarości lub energetyczne żółcie i ciepła biel będą idealnym wyborem dla głównej barwy w pokoju Twojego dziecka. Wybór koloru uzależniony jest od wieku dziecka, koloru ścian, naturalnego oświetlenia, dodatków oraz charakteru dziecka i naszych osobistych upodobań.

W przypadku słabo doświetlonego pomieszczenia biel i żółcie będą bardzo pomocne, gdyż optycznie rozświetlą i powiększą pomieszczenie. Dobrym pomysłem na przemycenie kolorów, które maja pozytywny wpływ na rozwój dziecka będą dodatki w energetycznych kolorach.

Pokój niemowlaka

Meble w pokoju niemowlaka oraz pozostałe kolory ścian czy dodatków powinny być stosunkowo neutralne i klasyczne. I tak dla dziewczynki dedykowane są odcienie różu, a dla chłopca odcienie niebieskiego.

Pokój dla dziecka w wieku szkolnym

W przypadku starszych dzieci w wieku przedszkolnym warto kierować się charakterem dziecka, gdyż kolor ma duży wpływ na zachowania i samopoczucie. Odcienie zieleni i niebieskiego mają właściwości relaksujące i uspokajające, co jest ważne dla dziecka mającego problemy z zasypianiem.

Krótki poradnik jak samodzielnie pomalować meble.

Jeśli wybór kolorów mamy już za sobą, możemy przystąpić do malowania mebli. Koniecznie należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria malarskie: farbę, kuwetę na farbę, pędzel, wałek malarski, papier ścierny, folię zabezpieczającą.

Przed przystąpieniem do malowania mebelek należy dokładnie umyć, najlepiej ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń, który jest doskonałym odtłuszczaczem powierzchni. Następnie za pomocą papieru ściernego powierzchnie mebla można delikatnie zmatowić, aby zwiększyć przyczepność farby kredowej do mebla. Po tym możemy przystąpić do malowania.

Pierwszą warstwę nakładamy za pomocą wałka, starając się, aby farba była równomiernie rozprowadzona cienką warstwą. W miejscach trudno dostępnych malujemy powierzchnię pędzlem i pozostawiamy farbę do wyschnięcia.

Kolejne czynności są analogiczne, czyli malujemy walkiem, czekamy jak podeschnie i w razie potrzeby powtarzamy czynność.

Warstw farby ma być tyle, by powierzchnia została równomiernie pokryta farbą. Zwykle są to maksymalnie trzy warstwy, po których mebel musi porządnie wyschnąć.

Meble malować można na kilka sposobów: w pełnym kryciu, z efektem przetarcia, który daje efekt starych mebli, efekt ombre. Świetnym pomysłem jest blendowanie kolorów i nanoszenie kilku warstw, które tworzą piękne efekty kolorystyczne. Można zastosować szablon malarski, za pomocą którego można nanieść na mebel rożnego rodzaju motywy roślinne czy geometryczne.

Ostatnim etapem prac jest zabezpieczenie farby przy użyciu wosku bądź lakieru akrylowego na bazie wody.

Farbą kredową można malować wiele powierzchni, takich jak np: tkaniny, zasłony, poszewki dekoracyjnych poduszek, na których można tworzyć wzorzyste, dekoracyjne motywy nawiązujące kolorystycznie do mebli, elementy oświetlenia, w tym abażury lamp, ramiona zdjęcia, doniczki, drewniane skrzynie na zabawki i wiele innych.

Na ścianach za pomocą gotowego szablonu malarskiego lub samodzielnie wykonanego wzoru można tworzyć własne dekoracje lub bordiury, które są kolorystyczną kontynuacją koloru, jaki znajduje się na meblach lub dodatkach.

Więcej informacji na temat farb kredowych NORDIC CHIC znajdziesz na stornie woodandcrafts.pl
 

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: