reklama
materiał partnera (*)

Podczas urządzania domu istotne są bezpieczeństwo oraz estetyka. Obecność małego dziecka sprawia, że zwraca się na to większą uwagę. Nie dajmy się zwariować i pamiętajmy, że aranżowanie pokoju dla milusińskiego może być niesamowitą frajdą.

Jaki powinien być pokój dziecięcy? Rodzic odpowie, że funkcjonalny. Dziecko, że ładny. Na szczęście można to łatwo połączyć. Wystarczy podzielić przestrzeń na odpowiednie strefy (zabawy, spania oraz nauki), dobrze ją oświetlić i uczynić przytulną. Pomogą w tym dodatki.

Efekt lśnienia

Podczas dekorowania przestrzeni dla swoich pociech, pamiętaj, że szybko wyrastają one zarówno z ubrań, jak i dziecięcych fascynacji różnymi motywami. Gusta często się zmieniają, dlatego na dużych powierzchniach warto postawić na neutralne, pastelowe kolory. Jeśli połączyć je z łatwymi do wymiany detalami, takimi jak zasłony, poduszki czy pościel, powstanie wymarzony wystrój.
Pokój dziecięcy powinien być urządzony w jasnych, nieprzytłaczających odcieniach. Wielobarwne zabawki rozrzucone niemal na całej podłodze i tak zapewnią wrażenia kolorystyczne.

Rozsądnie wybierz rolety

Oświetlenie odgrywa istotną rolę. Odpowiednio dobrane sprawią, że czujemy się lepiej i mamy więcej energii. Dlatego rolety przepuszczające światło stanowią dobry wybór. Możesz dopasować je pod względem koloru, faktury oraz nadruku, nie zaciemniając przy tym całego pokoju.
Ciekawą opcją będą rolety dzień i noc, które bez konieczności podnoszenia umożliwiają regulowanie ilości wpadającego do wnętrza światła. To ułatwia korzystanie z nich zarówno dorosłym, jak i starszym pociechom. Co ważne, w miarę dorastania dziecka, rolety wciąż będą spełniać swoje funkcje.
Kolory w pokoju dziecka powinny być ciepłe i spokojne. Dla dziewczynki doskonale sprawdzą się pastele czy róże. Chłopcom powinny spodobać się delikatne błękitny. W obu przypadkach można postawić również na neutralne beże z wyjątkowymi nadrukami. Na pewno przypadnie to do gustu wszystkim milusińskim.

Bezpieczeństwo to podstawa

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, są bardzo wrażliwe na warunki otoczenia. Nie są jednak w stanie zadbać o siebie samodzielnie. I tu wkracza rodzic. Czy można tak urządzić pokój, żeby zapewnić bezpieczeństwo, nie rezygnując jednocześnie z atrakcyjnego wystroju?
Marka Lotari, znając potrzeby klientów, zadbała o rozwiązanie tego problemu i dzięki Dec’n’Roll pomaga stworzyć wnętrze na miarę wyobraźni.
Poszczególne elementy połączą się w oryginalną całość, a Ty nie tylko zakochasz się w dekorowaniu, lecz także przysłużysz się środowisku (dzięki zastosowaniu ekologicznych tuszów). Sekret tkwi w lateksowym tuszu, który w 80 proc. składa się z wody. Pozostała część to przyjazne środowisku, bezwonne barwniki i odrobina lateksu. Całość uzupełnią rolety, na których nie osiada tyle kurzu, co na tradycyjnych zasłonach. To dobre rozwiązanie dla alergików i małych dzieci.

Dziecięce królestwo

Aranżacje pokoju uzależniamy od płci malucha. Co jednak zrobić, żeby nie musieć co roku malować ścian i zmieniać wnętrza z powodu nieuniknionego dorastania dzieci? Warto zacząć neutralnie i wybierać tak kolory ścian, aby spełniały swoją funkcję przez lata. Nawet biel, przy odpowiednich dodatkach, stworzy ciepły i bezpieczny kąt. Uzyskanie spójnego wystroju bez przytłaczającego efektu „zamknięcia” przestrzeni to podstawa.
Następny etap: dekorowanie. Postaw na detale – motywy ze słodkimi liskami lub sówkami skradną serca dzieci i rodziców. Można nadrukować je na jasnych roletach lub wybrać oprawione w ramki obrazki.

Pokój dla dwojga

Uniwersalność grafik i nadruków sprawi, że z powodzeniem uda się przygotować wspólny pokój dla dzieci. Koniec z trudnymi decyzjami i sporem o to, czyj pomysł jest lepszy. Od teraz wymyślanie aranżacji wnętrz stanie się czystą przyjemnością.
Co istotne, dodatkowe elementy, na przykład obrazki, poduszki czy nadruki, łatwo zmienić, odświeżyć i ponownie odpowiedzieć na potrzeby dorastających pociech. Uwaga, spełnianie marzeń wchodzi w krew.

Więcej...