reklama
Zalety rolet wykonanych z tkanin specjalistycznych
materiał partnera (*)

Zalety rolet wykonanych z tkanin specjalistycznych

Hipoalergiczność, niepalność, a może termoizolacja? Dzięki innowacjom i specjalistycznym tkaninom nowoczesne rolety spełniają więcej zadań niż tylko ochrona przed światłem.

Historia rolet to kronika udoskonaleń. Dzięki staraniom archeologów wiadomo, że jeszcze w egipskich grobowcach stosowano tego typu zasłony, które obsługiwano za pomocą bambusowych kijów. W XVII w. Duńczycy usprawnili już mechanizm dzięki wprowadzeniu do niego koła pasowego sterowanego zwykłymi sznurkami. W ciągu następnych trzech wieków w konstrukcji zastosowano też wałki sprężynowe (dziś wyparte przez łańcuszek koralikowy) i liczne tkaniny: od papieru liniowego przez kliszę filmową, a po ostatniej wojnie również nieprzydatne płachty przeciwgazowe. Nie powinno więc dziwić, że dziś poziom innowacji stosowanych podczas produkcji rolet jest wyższy niż kiedykolwiek wcześniej w historii – dlatego obok tradycyjnych tekstyliów każdy znajdzie produkty spełniające nietypowe wymagania. Sprawdź kilka przykładów szerokiego wyboru tkanin specjalistycznych, które oferuje Lotari.

Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo rodziny

Bez wątpienia dbanie o zdrowie nie ogranicza się do właściwego odżywiania i uprawiania sportu. Chcąc zachować naturalną witalność i dobre samopoczucie, musisz też zwracać uwagę, czy nie szkodzi Ci Twoje otoczenie. Jeżeli obawiasz się wpływu związków ołowiu czy aluminium na zdrowie własne i Twoich bliskich, to w Lotari możesz zamówić specjalne tkaniny, które nie zawierają tych metali, a także takie powstające bez udziału PCV. W dodatku jeżeli jesteś uczulony, nie musisz rezygnować z samodzielnie projektowanych nadruków. To dlatego, że tusze używane przez Lotari są przyjazne zdrowiu i nie wywołują reakcji alergicznych, a ponadto mają certyfikaty zaświadczające o ich ekologiczności. Nietypowe tkaniny to także doskonałe rozwiązanie, jeżeli lubisz tworzyć w domu wyjątkową atmosferę przy pomocy świeczek rozstawianych na parapetach, ale boisz się, że rolety zajmą się ogniem. Zdecyduj się wówczas na tekstylia z atestem niepalności, które zmniejszają ryzyko pożaru do minimum.

Zapewnij sobie prywatność i komfort termiczny

Podstawową funkcją rolet jest oczywiście zaciemnianie wnętrza, lecz także zapewnienie intymności. Zapewne często chcesz się odgrodzić od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, a równocześnie nie tracić naturalnego światła. Specjalistyczne tkaniny umożliwiają pogodzenie tych dwóch funkcji. Lotari oferuje możliwość zamówienia produktów o różnym stopniu transparentności, a także produkowanych specjalnie w tym celu tekstyliów typu screen, które chronią przed spojrzeniami, zbyt ostrym słońcem i równocześnie pozwalają bez przeszkód obserwować, co dzieje się za oknem. Pokrewne zastosowanie oferują też rolety z tkanin termoizolacyjnych: nie tylko zaciemniają, lecz także odbijają światło, dzięki czemu w pomieszczeniach panuje prawdziwy komfort termiczny i to bez zużywania energii elektrycznej.

reklama