Internetowa wymiana walut

Internetowa wymiana walut

 Ostatnia modyfikacja: 2/04/2015 , artykuł powstał: 27/05/2014

Jeśli masz kredyt nie w złotówkach, a w walucie obcej, to z pewnością na bieżąco i z drżeniem serca śledzisz kurs waluty, przeliczając go na złotówki i obliczając miesięczną ratę.

Czy masz wpływ, aby była ona niższa? Teoretycznie niewielki, gdyż wysokość raty masz wpisaną w umowie kredytowej, a kurs interesującej się waluty to zagadnienie z dziedziny makroekonomii, a więc zupełnie poza twoim zasięgiem.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz tu nic zrobić, czyli zaoszczędzić – średni kurs waluty to coś innego niż cena sprzedaży i cena zakupu, w dodatku te w różnych miejscach różnią się między sobą. Na szczęście, dzięki ustawie antyspreadowej nie jesteś już skazana na kurs narzucony przez twój bank. Możesz sama, w dowolnym miejscu, kupić franki czy euro i wpłacić do banku ratę takiej walucie, w jakiej masz kredyt. Z pewnością wyjdzie taniej – nawet niewielka miesięczna oszczędność pomnożona przez 20 czy 30 lat spłaty kredytu może uzbierać się już w całkiem znaczącą kwotę. Dlaczego to bank ma zarabiać, a nie ty oszczędzać?

Dodatkowo możesz też spróbować dodatkowych oszczędności szukając miejsca, gdzie uda się kupić tanio waluty. No i jak z wieloma innymi zakupami – wiadomo, że najtaniej jest w Internecie. Nie  ma w tym nic dziwnego – koszty sklepu internetowego są dużo niższe niż prowadzenie sklepu off-line, można więc zastosować niższą marżę i zaoferować konkurencyjne ceny. Dotyczy to także internetowych kantorów.

reklama

Próbowałaś kiedyś? Kantory internetowe są coraz popularniejsze, korzystają z nich już tysiące klientów. Szybko, skutecznie i tanio. Robisz przelew w złotówkach, otrzymujesz przelew w wybranej walucie i od razu możesz zapłacić ratę kredytu. Czy jest to bezpieczne? Tak, jak wszystkie transakcje internetowe - wystarczą podstawowe zabezpieczenia (program antywirusowy, dokładne sprawdzenie wpisywanego adresu internetowego, pilnowanie loginu i hasła). Samo korzystanie z usług internetowego kantoru jest banalnie proste: zakładasz konto na internetowej stronie kantoru i kupujesz walutę tak samo, jak każdy inny produkt w sprzedaży internetowej. Płacisz w złotówkach, dostajesz walutę. I już.     

Z usług internetowych kantorów skorzystało już wiele tysięcy klientów. Pierwsze powstały kilka lat temu, właśnie na fali zapotrzebowania kredytobiorców. I sprawdziły się, zyskując renomę i pozwalając zaoszczędzić swoim klientom. Do najbardziej znanych i popularnych należą: Internetowykantor.pl, Cinkciarz.pl i Walutomat.pl. Zajrzyj tam sama, poczytaj opinie i jeżeli masz kredyt walutowy – skorzystaj z usług i zmniejsz swoją ratę.

Marzanna Szulta

Ocena: 0 z 5. Ocen: 0

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:

Zobacz także

Domowe finanse na co dzień

Domowe finanse na co dzień

Prowadzenie domowego budżetu to wielka sztuka, z którą musimy zmagać się na co dzień. Jak to zrobić,...   Więcej

Metoda na wnuczka

Metoda na wnuczka

Zapewne nie raz słyszałaś, że czyjś dziadek czy starsza sąsiadka została okradziona metodą „na wnuczka. ...   Więcej

Karta kredytowa pre-paid

Karta kredytowa pre-paid

Prepaidowa karta kredytowa to bardzo ciekawe rozwiązanie pozwalające na korzystanie z karty kredytowej z...   Więcej

Płatności internetowe kartą

Płatności internetowe kartą

Mamy XXI wiek, płatności online w internecie są już dla nas usługą powszechną, wykorzystywaną na co...   Więcej

Karta kredytowa – na wszelki wypadek

Karta kredytowa – na wszelki wypadek

Karty kredytowe mają swoich miłośników i przeciwników. O ile jedni korzystają z jej dobrodziejstwa często...   Więcej

Sprzedane mieszkanie. Co z podatkiem?

Sprzedane mieszkanie. Co z podatkiem?

Sprzedałaś mieszkanie. Teraz zastanawiasz się, czy powinnaś zapłacić podatek. Jeśli tak - w jakiej...   Więcej

reklama