Internetowa wymiana walut

Internetowa wymiana walut

Jeśli masz kredyt nie w złotówkach, a w walucie obcej, to z pewnością na bieżąco i z drżeniem serca śledzisz kurs waluty, przeliczając go na złotówki i obliczając miesięczną ratę.

Czy masz wpływ, aby była ona niższa? Teoretycznie niewielki, gdyż wysokość raty masz wpisaną w umowie kredytowej, a kurs interesującej się waluty to zagadnienie z dziedziny makroekonomii, a więc zupełnie poza twoim zasięgiem.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz tu nic zrobić, czyli zaoszczędzić – średni kurs waluty to coś innego niż cena sprzedaży i cena zakupu, w dodatku te w różnych miejscach różnią się między sobą. Na szczęście, dzięki ustawie antyspreadowej nie jesteś już skazana na kurs narzucony przez twój bank. Możesz sama, w dowolnym miejscu, kupić franki czy euro i wpłacić do banku ratę takiej walucie, w jakiej masz kredyt. Z pewnością wyjdzie taniej – nawet niewielka miesięczna oszczędność pomnożona przez 20 czy 30 lat spłaty kredytu może uzbierać się już w całkiem znaczącą kwotę. Dlaczego to bank ma zarabiać, a nie ty oszczędzać?

Dodatkowo możesz też spróbować dodatkowych oszczędności szukając miejsca, gdzie uda się kupić tanio waluty. No i jak z wieloma innymi zakupami – wiadomo, że najtaniej jest w Internecie. Nie  ma w tym nic dziwnego – koszty sklepu internetowego są dużo niższe niż prowadzenie sklepu off-line, można więc zastosować niższą marżę i zaoferować konkurencyjne ceny. Dotyczy to także internetowych kantorów.

reklama

Próbowałaś kiedyś? Kantory internetowe są coraz popularniejsze, korzystają z nich już tysiące klientów. Szybko, skutecznie i tanio. Robisz przelew w złotówkach, otrzymujesz przelew w wybranej walucie i od razu możesz zapłacić ratę kredytu. Czy jest to bezpieczne? Tak, jak wszystkie transakcje internetowe - wystarczą podstawowe zabezpieczenia (program antywirusowy, dokładne sprawdzenie wpisywanego adresu internetowego, pilnowanie loginu i hasła). Samo korzystanie z usług internetowego kantoru jest banalnie proste: zakładasz konto na internetowej stronie kantoru i kupujesz walutę tak samo, jak każdy inny produkt w sprzedaży internetowej. Płacisz w złotówkach, dostajesz walutę. I już.     

Z usług internetowych kantorów skorzystało już wiele tysięcy klientów. Pierwsze powstały kilka lat temu, właśnie na fali zapotrzebowania kredytobiorców. I sprawdziły się, zyskując renomę i pozwalając zaoszczędzić swoim klientom. Do najbardziej znanych i popularnych należą: Internetowykantor.pl, Cinkciarz.pl i Walutomat.pl. Zajrzyj tam sama, poczytaj opinie i jeżeli masz kredyt walutowy – skorzystaj z usług i zmniejsz swoją ratę.

Marzanna Szulta

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:

Zobacz także

reklama