Karta kredytowa pre-paid

Karta kredytowa pre-paid

Prepaidowa karta kredytowa to bardzo ciekawe rozwiązanie pozwalające na korzystanie z karty kredytowej z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Przy płatnościach zarówno w internecie, przez telefon jak i w sklepach w świecie realnym, niczym się nie różni od klasycznej karty kredytowej – normalny „plastikowy” pieniądz. Różnice i to znaczne są przy obsłudze takiej karty.

Karta prepaid (z ang.: opłacona z góry) ma swoje cech charakterystyczne, odróżniające ją od innych produktów bankowych. Do najważniejszych należą:

  • do wykorzystania są tylko środki wpłacone wcześniej na jej rachunek. Oznacza to, że płacąc kartą za zakupy nie korzystasz z pieniędzy banku, a jedynie ze swoich własnych;
  • przy jej przyznaniu nie jest potrzebne badanie zdolności kredytowej, gdyż bank nie udziela w ramach jej rachunku kredytu ani prawa do zadłużenia się;
  • karta może być imienna lub na okaziciela – nadaje się więc nawet na prezent dla kogoś innego;
  • nawet aktywnie z niej korzystając, nie można wpaść w pułapkę nadmiernego zadłużenia;
  • stanowi doskonałą ochronę przed ewentualną próbą kradzieży. Nawet gdy ktoś zeskanuje kartę i pozna PIN – nie ukradnie więcej niż jest na karcie. Nie obudzisz się z żadnym długiem, który w przypadku klasycznej karty kredytowej możesz wprawdzie reklamować, ale to trwa;

reklama

Jak najlepiej korzystać z karty prepaid?

Najlepiej wystąp o nią w swoim banku, czyli tam, gdzie masz bieżące konto. Tak typ karty w swojej ofercie mają obecnie prawie wszystkie banki.

Na rachunku karty nie trzymaj żadnych środków. W przypadku, gdy będziesz chciała z niej skorzystać – przelej po prostu potrzebne środki z konta na kartę (w ramach tego samego banku przelewy są realizowane natychmiast) i udaj się na zakupy – czy w świecie wirtualnym czy realnym. Niezależnie od tego, że twoje zakupy będą bezpieczniejsze, to jeszcze nie wydasz więcej niż wcześniej zaplanowałaś. To też ważna zaleta karty prepaid.

Marzanna Szulta

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: