reklama
Karta kredytowa pre-paid

Karta kredytowa pre-paid

Prepaidowa karta kredytowa to bardzo ciekawe rozwiązanie pozwalające na korzystanie z karty kredytowej z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Przy płatnościach zarówno w internecie, przez telefon jak i w sklepach w świecie realnym, niczym się nie różni od klasycznej karty kredytowej – normalny „plastikowy” pieniądz. Różnice i to znaczne są przy obsłudze takiej karty.

Karta prepaid (z ang.: opłacona z góry) ma swoje cech charakterystyczne, odróżniające ją od innych produktów bankowych. Do najważniejszych należą:

  • do wykorzystania są tylko środki wpłacone wcześniej na jej rachunek. Oznacza to, że płacąc kartą za zakupy nie korzystasz z pieniędzy banku, a jedynie ze swoich własnych;
  • przy jej przyznaniu nie jest potrzebne badanie zdolności kredytowej, gdyż bank nie udziela w ramach jej rachunku kredytu ani prawa do zadłużenia się;
  • karta może być imienna lub na okaziciela – nadaje się więc nawet na prezent dla kogoś innego;
  • nawet aktywnie z niej korzystając, nie można wpaść w pułapkę nadmiernego zadłużenia;
  • stanowi doskonałą ochronę przed ewentualną próbą kradzieży. Nawet gdy ktoś zeskanuje kartę i pozna PIN – nie ukradnie więcej niż jest na karcie. Nie obudzisz się z żadnym długiem, który w przypadku klasycznej karty kredytowej możesz wprawdzie reklamować, ale to trwa;

Jak najlepiej korzystać z karty prepaid?

Najlepiej wystąp o nią w swoim banku, czyli tam, gdzie masz bieżące konto. Tak typ karty w swojej ofercie mają obecnie prawie wszystkie banki.

Na rachunku karty nie trzymaj żadnych środków. W przypadku, gdy będziesz chciała z niej skorzystać – przelej po prostu potrzebne środki z konta na kartę (w ramach tego samego banku przelewy są realizowane natychmiast) i udaj się na zakupy – czy w świecie wirtualnym czy realnym. Niezależnie od tego, że twoje zakupy będą bezpieczniejsze, to jeszcze nie wydasz więcej niż wcześniej zaplanowałaś. To też ważna zaleta karty prepaid.

Marzanna Szulta

Uważasz, że ten tekst jest wart przeczytania? Poleć go znajomym:

Oceń:

Wysyłam Twój głos!
Ocena: 0,00 z 5. Głosów: 0
Kliknij w gwiazdki, żeby dodać swój głos.
reklama