Usługi dodatkowe w karcie kredytowej

Usługi dodatkowe w karcie kredytowej

Masz konto w banku i/lub kartę kredytową? Z pewnością tak. W dodatku aktywnie z nich korzystasz – robisz przelewy, płacisz kartą za zakupy czy wypłacasz gotówkę z bankomatu.

Oczywiście dokładnie przeczytałaś regulamin, sprawnie i terminowo korzystasz z oferty banku, nawet bankowość elektroniczna nie jest dla ciebie problemem.    

Czy jednak na pewno wykorzystujesz wszystkie możliwości oferty bankowej? Sprawdziłaś wszystkie usługi dodatkowe przypisane do posiadanych produktów bankowych? Czy nie masz tam przypisanego także pakietu assistance?

Kilka lat temu niektóre banki prowadziły szeroką akcję reklamową związaną właśnie z tym pakietem. Chcąc zdobyć nowych klientów, za wręcz symboliczną opłatę oferowano fachowe wsparcie w różnych sytuacjach kryzysowych. Pękła rura i potrzebny jest hydraulik? A może pilnie szukasz elektryka czy też musisz odholować samochód? To wszystko z pewnością znajdziesz właśnie w pakiecie assistance. W dodatku szanse na to, że masz taki pakiet są bardzo duże. W krótkim czasie usługę taką zaczęła świadczyć większość banków, a także towarzystw ubezpieczeniowych. Reklamy wprawdzie się szybko się skończyły, ale pakiet i związane z tym prawo do korzystania z usług pozostały. Choć bankowcy już teraz rzadko o tym wspominają, wcale się nie przejmując tym, że ich wykorzystanie jest niewielkie – pozwala to na utrzymanie odpłatności na niskim poziomie.

reklama

Przypisane są do większości produktów bankowych i to w prawie każdym banku, bardzo często wchodzą także w skład polisy ubezpieczeniowej np. przy ubezpieczeniu mieszkania – wydawać by się mogło, że pakiet assistance to usługa nieomal powszechna.    

Praktyka jednak pokazuje, że mało kto wie, że ma takie pakiet, a wykorzystywany jest tylko przez 8% klientów. W dodatku większość stanowią tu panowie – kobiety rzadko stosują związane z nim uprawnienia. Może pora to zmienić? Wprawdzie opłata jest naprawdę niewielka i łatwo ją przegapić, ale warto sprawdzić, czy też nie masz takiego pakietu.

·    przeczytaj dokładnie regulamin swoich usług bankowych i/lub ubezpieczeniowych, także z załącznikami
·    zadzwoń na infolinię i dopytaj się o szczegóły
·    sprawdź jaka jest procedura uruchamiania usługi
·    zapisz numer telefonu, pod który w sytuacji krytycznej będziesz mogła zgłosić konieczność skorzystania z pakietu assistance
Skoro masz i opłacasz jakąś usługę, to warto o niej wiedzieć więcej, a wtedy gdy jest to potrzebne – także z niej skorzystać.    

I jest to kolejny dowód na to, że trzeba i warto czytać dokładnie wszystkie podpisywane umowy i to z załącznikami, także wtedy, gdy dotyczy to tylko „standardowej zmiany regulaminu”. Czasem kryją się za tym bardzo istotne elementy.

Marzanna Szulta

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:

Zobacz także

reklama