16 pomysłów, jak możesz sobie poprawić nastrój w paskudne popołudnie

16 pomysłów, jak możesz sobie poprawić nastrój w paskudne popołudnie

Za oknem szaro, buro i ponuro. Jesteś zmęczona i zniechęcona - to nie był najlepszy dzień. Marzysz o tym, by zakopać się w ciepłej kołdrze. A jakby tak pozwolić, by w tym przyjaznym miejscu zastał cię ranek...

Obruszasz się. Ale jak to? Spać w dzień? Tak, wiedziałam, że to nie w twoim stylu. Mam inny pomysł - przeczytaj poniższy tekst. Nie obiecuję, że po chwili ujrzysz świat przez różowe okulary, niemniej może uda mi się zachęcić cię do działań, które z pewnością poprawiają nastrój w każde paskudne popołudnie.

1.    Urządź sobie domowe spa – ach, te relaksujące, wonne kąpiele i odprężające zabiegi pielęgnacyjne! Co powiesz na aromatyczną maseczkę czy zmysłowy peeling?

2.    Zorganizuj babski wieczór –  nie ma to jak bratnia dusza, z którą przy winie lub ciastku, w domowym zaciszu lub w nastrojowej kawiarni, można pożalić się na swój podły los, ponarzekać na jesienną chandrę lub zwyczajnie poplotkować.

3.    Niezawodnym sposobem na paskudne popołudnie jest … kanapa, miły koc, dobra herbata i towarzystwo wciągającej książki lub pogodnego filmu.

4.    Zawsze też pod kocyk (z dobrym winem) możesz zabrać ze sobą partnera, którego silne ramiona – sama wiesz - mogą sprawić cuda.

reklama

5.    Może włącz sobie jakąś grę komputerową, na którą zawsze ci było szkoda czasu (może jakaś „babska” strategia?) lub zagraj w nią z innymi, w sieci?

6.    Wejdź na internetowe forum, odwiedź kobiece strony, portale psychologiczne lub takie, które leżą w kręgu twoich zainteresowań – porozmawiaj z ludźmi, poczytaj, może sama coś napisz?

7.    Wyjdź z domu i zaszalej: umów się z kosmetyczką, fryzjerką lub masażystką.

8.    Idź na zakupy – koniecznie wstąp do sklepu z bielizną, odwiedź perfumerię lub ulubiony butik.

9.    Zadzwoń do mamy lub do dawno nie widzianej przyjaciółki.

reklama

10.    A może skusisz się na spacer? Przejażdżkę na rowerze? Może warto wstąpić do klubu fitness lub na basen?

11.    Pomóc ci może ulubiona muzyka – i to zarówno ta spokojna, przy której można pomarzyć lub pogrążyć się we wspomnieniach, jak i ta energetyczna, przy której z pewnością wytańczysz swój podły nastrój.

12.    Może warto pooglądać zdjęcia z minionego urlopu lub wyjąć mapy, foldery i zaplanować kolejny wypad nad morze?

13.    Postaw na dobre jedzenie – może obłaskawią cię ulubione lody, a może upichcisz wyrafinowane danie, którego nie tylko konsumpcja, ale i sam proces tworzenia pochłonie cię bez reszty?

14.    Próbowałaś kiedyś namalować obraz lub zrobić ramkę metodą decoupage? Jeśli nie, to spróbuj koniecznie!

reklama

15. Zastanów się, na jakie zajęcie zazwyczaj szkoda ci czasu i ... zrób to!

16.    Jeśli jesteś mamą, która nie może sobie pozwolić na popołudnie bez dziecka (nie możesz liczyć na pomoc taty, babci czy niani), by zyskać chwilę dla siebie, spróbuj po prostu malucha czymś zająć. Możesz pójść na łatwiznę i włączyć mu ulubioną bajkę, dać kredki lub klocki, a możesz też wybrać wariant dość ryzykowny, ale skuteczny: pozwól maluchowi pobawić się kaszą wsypaną do dużej miski, podrzeć na małe kawałeczki różne gazety lub pobawić się wodą w wannie. Zawsze też możesz rozgonić chmury bawiąc się ze swoim szkrabem – co powiesz na rodzinne malowanie farbami, tworzenie korali z makaronu czy wspólne pisanie i ilustrowanie książeczki? Czasem okazuje się, że by zobaczyć wszystko w innym świetle, wystarczy odrobina wytchnienia i trochę dystansu.

Miłego popołudnia!
Monika Zalewska-BiełłoOcena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: