Aaa... aerobik

Aerobik to jedna z wciąż popularnych form aktywności fizycznej, która swoje triumfy świeciła w latach 80. ubiegłego wieku.

Jego istotą są dynamiczne ruchy, dzięki którym do komórek organizmu dostaje się znacznie większa ilość tlenu, co z kolei korzystnie wpływa na funkcjonowanie ciała.

Ta forma ćwiczeń została opracowana przez Kennetha Coopera, konsultanta programu sprawnościowego amerykańskich kosmonautów. Początkowo aerobik był gimnastyką przy muzyce, dziś ta forma ruchu ma wiele odmian - stonowanego Low impact, przez dynamiczne Tae Bo, po wyczerpujący aerobik sportowy.

reklama

Pierwsze kroki

Aby ćwiczyć aerobik, wystarczy mieć wygodną odzież sportową i buty, po czym wykupić stosowny karnet w pobliskim fitness klubie. Opcja druga, możliwa do realizacji przy dostatecznych pokładach samozaparcia to inwestycja w matę do ćwiczeń i materiały pomocnicze – płyty DVD czy literatura – by ćwiczyć indywidualnie w domowym zaciszu. Niezależnie od sposobu - z pewnością warto pokochać aerobik! Systematyczne treningi to gwarancja fantastycznej sylwetki i doskonałego samopoczucia.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:

Zobacz także

reklama