reklama
Gotowanie – smakowita przygoda

Gotowanie – smakowita przygoda

Gotowanie jest nie tylko codzienną powinnością i domowym obowiązkiem, jak to się może niektórym kojarzyć, ale także sztuką i pasją.

Ten trend zyskał na sile stosunkowo niedawno - gotowanie odkryto na nowo, zyskało ono nowy, świeży wymiar. Zostało docenione, stało się wręcz modne  - jak grzyby po deszczu pojawiły się autorytety, programy i księgarskie pozycje kulinarne.

Gotowania każdy uczy się powoli, stopniowo – mało kto zostaje wirtuozem ot tak, zaraz na początku drogi. Nauka gotowania to proces, ale i przygoda – pasmo eksperymentów, możliwości odkrywania nowych smaków, dojrzewania, poznawania swoich preferencji, słabych i mocnych stron.

Można nauczyć się gotować przyzwoicie – ale można też gotować z polotem, pasją, czyli zostać artystą, odkrywcą, smakoszem. To tego potrzebna jest nie tylko chęć i talent, ale i doświadczenie. Każdy, nawet najlepszy i najbardziej uznany autorytet kulinarny, zaczynał od najprostszych potraw, ma tez na swoich koncie wiele nieudanych prób. Dlatego warto działać, eksperymentować, wspinać się na kulinarne wyżyny - i się nie zniechęcać.

Pierwsze kroki

Jeśli gotowanie sprawia ci przyjemność, daje radość i satysfakcję, powinnaś pójść w tym kierunku i pozwolić sobie rozwinąć skrzydła. Masz ku temu wiele okazji i sposobności. Wystarczy się rozejrzeć – poszukać dobrych książek kucharskich, odkryć blogi, fora i programy w telewizji. Znaleźć swoje kulinarne guru, które uczy i inspiruje. Trzeba studiować dania – podpytywać mamę, babcię czy ciocię, których potrawy zwalają z nóg. Smakować, eksperymentować.

Warto udać się na profesjonalny kurs gotowania - może się on odbywać drogą on-line bądź w sposób tradycyjny. W szkole kucharskiej możesz wybrać odpowiedni dla ciebie stopień zaawansowania i kierunek, w którym chcesz podążać. Nauczysz się podstawowych rzeczy, ale i tego, jak podawać i dekorować potrawy - to także ważne i istotne.

Na pewno jednak warto samemu próbować – eksperymentować, smakować, doświadczać. W tym wypadku zdecydowanie prawdą jest, że trening czyni mistrza!

Inspiracje:
www.whiteplate.blogspot.com
www.twardyszparag.pl
www.nigella-ucztuje.blogspot.com
www.przystole.blox.pl

reklama