reklama
Zatrać się w tańcu

Zatrać się w tańcu

Taniec to jedna z najchętniej podejmowanych aktywności fizycznych – to także sztuka, sport, pasja.

Taniec ma wiele twarzy – towarzyski, dancehall, mambo, modern jazz czy taniec brzucha – niezależnie od tego, w jakim stylu i do jakiej muzyki będziesz układać ciało, taniec może być źródłem radości.

Jak to się robi?

Warto tańczyć – to niezwykle przyjemne, ale i pożyteczne zajęcie. Taniec relaksuje, uwalnia od napięć, odpręża, pozwala wyrazić siebie i swoje emocje, gimnastykuje ciało.

Jeśli lubisz tańczyć, możesz naturalnie robić to w domu, w rytm ulubionej muzyki lub szaleć na parkiecie podczas wieczornych czy weekendowych spotkań towarzyskich w lokalach. Możesz też zapisać się na dowolny kurs tańca – takowe organizują domy kultury, szkoły tańca, a nawet niektóre klubu fitness. To ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu.

Pierwsze kroki

Nauka tańca daje wiele radości, pozwala oderwać się od rzeczywistości. Nie wymaga żadnych szczególnych predyspozycji. Podczas lekcji nie tylko będziesz się dobrze bawić, poznasz kroki, charakter i zasady tańca – innymi rządzi się breakdance, a innymi np.klasyka – charleston, rumba czy rock’n’roll. Poznasz też ludzi, dla których ta forma ekspresji jest inspirująca i ważna.

Niemal każda szkoła tańca organizuje kursy – skierowane do ludzi o różnych potrzebach (hobby, zbliżające się wesele), w każdym wieku (od maluchów po seniorów). Zajęcia te mają różne stopnie intensywności (raz w tygodniu, ale i kilka), zaawansowania i cza trwania. Jedno jest pewne – każdy, kto chce tańczyć, ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Pomocne strony:

www.gdzietanczyc.pl
www.o-tancu.info
www.urbandance.pl/aktualnosci-szkola-tanca/15-rozne/177-nauka-tanca-lodz

reklama