A ty? Czy wiesz, że jesteś piękna?
materiał partnera (*)

A ty? Czy wiesz, że jesteś piękna?

Jak często się zastanawiasz, czy jesteś wystarczająco ładna? Dlaczego tylko 20% Polek uważa siebie za piękne? Jak to się dzieje, że potrafimy dostrzec urodę i wyjątkowość innych osób, a tak trudno nam uwierzyć we własną atrakcyjność?

62% Polek przyznaje, że czuje presję społeczną związaną z dążeniem do bycia piękną

Piękna, czyli jaka? Wysoka, zgrabna z nieskazitelną cerą, burzą włosów i najlepiej w rozmiarze 34. Media od lat lansują wzorzec, który powoduje, że większość z nas czuje olbrzymią presję. Z różnych stron atakują nas zdjęcia modelek i tytuły, które nie pozostawiają wątpliwości, co jest trendy: “Lato w rozmiarze XS”, “Jak się ubrać żeby wyglądać szczuplej?” I chociaż teoretycznie wiemy, że ten obraz ma niewiele wspólnego z rzeczywistością trudno nam od niego uciec. W rezultacie czujemy się brzydsze i bardziej niepewne siebie.

Czy wiecie, że aż 80% kobiet uważa się za mniej atrakcyjne, niż ocenia je otoczenie?

Chyba zbyt wiele z nas jest niezadowolonych ze swojego wyglądu. Byłoby wspaniale, gdybyśmy zaczęły się doceniać. Może to właśnie dzisiaj jest odpowiedni moment żebyś spytała swojej mamy, przyjaciółki, siostry, co jej się w tobie najbardziej podoba? To, co usłyszysz może cię oszołomić. Często coś, co uważamy za naszą niedoskonałość otoczenie postrzega, jako urocze i wyjątkowe.

Czy przyszło ci do głowy, jak ucieszą się twoje przyjaciółki jeśli codziennie usłyszą od ciebie coś miłego? Może jeśli my kobiety zaczniemy dbać o siebie nawzajem poczujemy się piękniejsze, silniejsze i bardziej pewne siebie. Jak powiedziała Sophia Loren:

Nic nie czyni kobiety piękniejszą niż wiara we własne piękno.

Od kilku lat marka Dove zachęca kobiety, by codziennie odkrywały i doceniały swoje naturalne piękno. Pomaga zrozumieć, że wymyka się ono metryce, że nie ma jednego właściwego rozmiaru biustu, kształtu ust czy wagi ciała. Prawdziwe piękno to również nasza osobowość, pogoda ducha, stosunek do innych ludzi.
Każda z nas jest wyjątkowa, tylko czasem o tym zapominamy.

Czas to zmienić. Zamiast zastanawiać się, czy jesteś wystarczająco ładna, codziennie rano powiedz sobie coś pozytywnego na swój temat. Po miesiącu zauważysz rezultaty. Efekt tak prostego działania potrafi być totalnie zaskakujący. Sprawdź koniecznie.

reklama