Dobrze ubrana w ciąży - trymestr III

Stajesz się coraz bardziej ociężała i zakupy mogą Cię męczyć. Niewiele myślisz o ubraniach dla siebie, wszak masz do skompletowania wyprawkę dla dzidziusia i walizkę do szpitala. Do tej torby, która może stać tygodniami i czekać na ten dzień, spakuj też coś dla siebie.

Ostatnie zakupy dla mamy przed godziną zero:

  • Bieliznę nocną powinnaś dostosować do swoich wymagań. Pomyśl o czymś wygodnym, co po porodzie da komfort w karmieniu. Ładna koszulka czy piżamka z dekoltem kopertowym odciętym pod biustem, teraz da miejsce brzuszkowi, a po porodzie trochę schowa nadprogramowe fałdki. Taki fason nadaje sie również do szpitala, bo przecież po porodzie chciałabyś wyglądać ładnie. Wybierz więc kolor który lubisz i w którym Ci ładnie.
  • Jeżeli zamierzasz kupić szlafrok, nie kupuj grubego frotte, a raczej bawełniany cieńszy. Na porodówkach jest ciepło. Przemyśl też kolor.
  • Biustonosz do karmienia kup w przedostatnim miesiącu. Sprawdź czy dasz radę włożyć płasko dłoń w miseczkę, tak by nie ugniatała. Napływ pokarmu to coś o czym jeszcze nie wiesz, ale uwierz - piersi wtedy potrzebują miejsca. Przetestuj sposób odpinania - wygodne są takie do których potrzebna tylko jedna ręka.
  • Jeżeli zdarzy się, że będziesz musiała teraz kupić jakąś bluzkę, patrz dalekowzrocznie - rozpinana lub kopertowa przyda się za trzy miesiące. Praktyczność niech idzie w parze z wyglądem.
  • Wraz z upływem tygodni ciążowych dziecko staje się coraz większe i przybiera pozycje, które mogą uciskać na kręgosłup. Możesz zapytać lekarza prowadzącego czy zakup podtrzymującego pasa byłby udaną inwestycją. Taki pas nie zawsze wygląda fajnie, ale odciąża kręgosłup rozkładając ciężar równomiernie na większe partie. Dodatkowo pomoże utrzymać spodnie, bez szlufek na inny pas, na pupie. Wybierz kolor, który schowasz pod większością posiadanych już tunik.
  • Przez znaczną część trzeciego trymestru ubrania ciążowe będą pięknie na Tobie leżeć. Jedynie pod koniec bluzki mogą być lekko ciasne, ale wtedy już wiesz, że cel jest bliski. Więc lepiej wydawaj pieniądze na słodkie mini ubranka dla mieszkańca Twojego brzuszka.
  • Niektóre ubrania możesz chcieć nosić długo długo po porodzie. Przywykniesz do tej wygody jaką dają na przykład rajstopy ciążowe - nie wpijają się w brzuch, dla mnie były boskie! Sukienki o kroju empire także mogą się sprawdzać później. Po prostu zatęsknisz do tych ubrań.
  • Wiele szczęśliwych dni przed Tobą, przed Wami. Po porodzie możesz mieć stany radości przeplatane przygnębieniem. Nie zapominaj, że fajny wygląd poprawia samopoczucie.

reklama

Czas szybko pędzi i po latach patrząc na zdjęcia z tych dni, będziesz dumna z tego, jak dobrze potrafiłaś się ubierać, w te pełne oczekiwania dni.

Gosia Rajchel

Ocena: 5 z 5. Ocen: 2

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: