Kapelusze, czapki, letnie nakrycia głowy

Chustki, czapki, kapelusze... Modne jest wszystko, w czym jest nam wygodnie. Możemy zamotać sobie chustki, zrobić z nich opaski, założyć czapkę- baseballówkę, czy kaszkiecik, lub wreszcie przemienić się w elegancką damę i olśnić wszystkich pięknym kapeluszem - wszystkie chwyty dozwolone.

 

Przede wszystkim - głowę i włosy przed słońcem chronić trzeba, no nie ma siły. Jest tyle ciekawych nakryć głowy, że na pewno każda z nas znajdzie coś dla siebie, czy to w stylu sportowym, czy bardziej eleganckim. Zwłaszcza, że nadal panuje trend „wszystko pasuje do wszystkiego”, więc możemy poeksperymentować - byle bez przesady, bycie modną na siłę może przynieść niekiedy smętne efekty.

Co mogę zaproponować - zacznijmy od czapek - wciąż modne są baseballówki, jednakże nie typowo sportowe, z reklamą drużyny koszykówki, ale na przykład... w kwiaty. Taką czapkę możemy spokojnie założyć do topu i długiej, powiewnej spódnicy bądź też pareo, którego użyjemy jako spódnicowego dołu do, na przykład, góry kostiumu plażowego. Następnie - tak zwane „patrolówki”- najlepiej jednobarwne, też świetnie komponujące się ze spódnicą lub spodniami i strojem sportowym.

reklama

Bardzo na czasie są wszelkiego rodzaju zabawne kapelusiki, wzorowane na dziecięcych - nadruki na nich mogą być przeróżne, od paseczków, kropek, kwiatków, przez świnki, serduszka i krówki. Ma być śmiesznie i słodko, z odrobiną kiczu. Możemy też poszukać kapeluszy fasonem przypominających męskie borsalino, ale za to z kolorowym, pasiastym, lub kwiatowym wzorem.

Bardzo dobrze też, gdy nasze zdolności manualne pozwalają na samodzielne wykonanie fantazyjnego kapelusika bądź czapeczki na szydełku. Wtedy możemy użyć wyobraźni i zrobić przepiękne - i niezwykle modne - nakrycie głowy, ozdobione kwiatkami, pomponikami, kolorystycznie dobrane do czego tylko chcemy. I - na pewno - o wiele tańszego niż w sklepie. Dodatkowym plusem jest to, że na pewno rozmiar będzie idealny. Jeśli szydełko nie zalicza się do naszych najlepszych przyjaciół, może warto poprosić mamę lub babcię o pomoc?

Chusty i chustki - na głowie możemy zamotać niemal wszystko, łącznie z szalem, apaszką czy nawet pareo, jeśli akurat mamy na to ochotę. Dozwolone są wszystkie kolory i wzory, opaski i całkowite przykrycie głowy.

A jeśli jesteśmy fankami kapeluszy, pole do popisu jest olbrzymie. Poczynając od tych miękkich, z szerokim, falującym rondem - styl hippie jest nieodmiennie modny latem, poprzez slomkowe, przewiązane wstążką, aż po prawdziwie eleganckie, letnie kapelusze, jakich nie powstydziłaby się angielska lady na herbatce u królowej. Zasada jest taka: ozdoby - tak. Kwiaty, wstążki, nawet woalki - jak najbardziej. Przeładowanie - NIE. Nie róbmy z kapeluszy ogrodu botanicznego czy warzywniaka - wystarczy jedna wstążka czy kilka kwiatów - zbyt dużo ozdób przytłumi i nas, i nakrycie głowy. Pamiętajmy, że nawet najpiękniejszy kapelusz ma być tylko i wyłącznie dodatkiem.

reklama

Generalnie polecam kapelusze z szerokim rondem, jako że lepiej chronią od słońca i - jeśli już zdecydujemy się na kapelusz elegancki - nośmy go do stroju równie eleganckiego. Dobrze dobrany kapelusz ozdobi nawet najprostszą sukienkę czy kostium. Nie zapominajmy, że nie będzie za dobrze wyglądać, gdy nagle poczujemy chęć na superoryginalność i - do dżinsów, klapek i mocno wyciętego topiku - założymy kapelusz z szerokim rondem i woalką. Jeśli taki kapelusz, to suknia, kostiumik lub letni garnitur. Jeśli dżinsy i klapki - może być zabawny kapelusik lub - wspomniane już - męskie borsalino.

Weźmy przykład z Alicii Keys, która ma zawsze perfekcyjnie dobrany kapelusz, bądź też z sióstr Olsen - możemy na lato wypróbować nową wersję kowbojskiego kapelusza, jaki swego czasu miała na sobie Mary Kate - zrobionego na szydełku, bądź też uplecionego z miękkiej słomki. Kapelusze to bardzo stylowy dodatek i naprawdę szkoda, że tak trudno nam się do nich przekonać. Może przełamiemy się w tym sezonie? Powodzenia!

Anna K.

Ocena: 3 z 5. Ocen: 2

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: