Twoje ciało to twój przyjaciel

Wszyscy w koło dostrzegają zalety Twoje figury i urody. Tylko Ty sama nie jesteś przekonana … do siebie samej. Chcesz czuć się piękna, ale ciągle widzisz w sobie same wady. Nie jesteś w tym odczuciu sama. Wiele kobiet, nawet tych bezdyskusyjnie ładnych, ma z tym problem. Gdy dowiesz się, jakie są potrzeby Twojego organizmu i umiejętnie je zaspokoisz, pozostanie Ci jedynie polubić siebie. Spróbuj skorzystać z poniższych wskazówek, by zaprzyjaźnić się na całe życie i nigdy nie zostać porzuconym. Ty i Twoje ciało to może być początek wielkiej przyjaźni.

Jak być zadowoloną ze swojego ciała? Zdecydowałaś się, chcesz stawić czoła wiecznemu niezadowoleniu z siebie. To ważny krok. Poznaj dalsze.

1.    Trudny początek. Stań przed lustrem i popatrz sobie w oczy. Całkiem poważnie, powiedz swojemu odbiciu, że chcesz się z nim zaprzyjaźnić. Każdego dnia, witaj swoje odbicie w lustrze w sposób, jaki wita się przyjaciół. Nie zapominaj o tym.

2.    Fajne części ciała. Dobrze wiesz, że masz takie i nadeszła pora na przyjrzenie się im. Bez pośpiechu oceń uszy, nos itd., a potem określ czy są a/ulubione, b/ niezłe, c/matka natura się pomyliła. W ostatniej grupie nie znajdzie się wiele partii ciała, a tymi fajnymi powinnaś się cieszyć i już!

3.    Co robisz dla swojego ciała? Chwila prawdy. Wiele kobieta chce mieć figurę modelki… nie każda robi coś w tym kierunku. Nie narzekaj, ale wprowadzaj zmiany – ćwicz, zdrowiej się odżywiaj, a będziesz dumna z efektów i z siebie samej!

4.    Chwal swoje ciało. W dzień, gdy fryzura psuje humor, wszystko jest na nie. Dostrzeż, że włosy, jakie by nie były dziś, mogą być piękne jutro. Biust, mimo, że niesterczący jak u nastolatki, wykarmił dzieci, a Twoja druga połowa ciągle za nim szaleje. Pochwal swoje ciało od czasu do czasu.

5.    Nie garb się. Wyprostowana sylwetka to oznaka większej życiowej pewności. Staraj się pilnować dobrej postawy, a zobaczysz efekty w samopoczuciu i postrzeganiu Twojej osoby przez innych.

6.    Niedoskonała? Kto tak powiedział? Nie musisz być dopasowana do rozmiarów ubrań sklepowych 36. Donatella Versace, światowej sławy projektantka mody, powiedziała kiedyś ” Modelki chude jak wieszaki mogą dobrze wyglądać na wybiegu, ale w prawdziwym życiu dobrze prezentują się tylko kobiety mające zaokrąglone kształty i tyłek”.

7.    Hej, piękna! Śmiej się do swojego odbicia w lustrze, albo gdy mijasz szybę wystawową. Zwiększysz swój urok osobisty.

8.    Szanuj nielubiane części ciała. To, że masz sflaczały brzuch czy za grube uda to nie tragedia. Nie zmuszaj się do polubienia ich. Pamiętaj, że Twoje ciało jest jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. Bądź dla niego wyrozumiała.

9.    Tańcz! Tańcz! Tańcz! W domu przy sprzątaniu, albo zapisz się na taniec zorganizowany w grupie. Poczujesz się zmysłowa i sexy.

10. Łam reguły.  Są takie kobiety, które bez makijażu nie pokazują się obcym. Zawsze starają się dobrze wyglądać. Nie idź za nimi, wybierz drogę pozwolenia sobie na dni bez regulaminów. Poznaj luksus bycia sobą!

11. Wykorzystuj w pełni zmysły. Ciesz się, że możesz wąchać, delektować, odpływać z rozkoszy, podziwiać…

12. Flirtuj.  W banku, w kolejce nie rób min na słowa starszego pana „ czeka na mnie pani?” Odwzajemnij flirt. To przecież  komplement. Poczujesz się świetnie.

13. Zabaw się czasem. Jeżeli masz okazje, przyjmuj zaproszenia na imprezy. Elka może jest i szczuplejsza, a Ty znów przytyłaś dwa kilo, ale przecież to nie koniec świata. Masz tyle widocznych zalet.  Każda z nas jest ładniejsza, niż nam się wydaje!

14. Apetyczniej. Gdy czegoś nie lubisz, staraj się ładniej to opakować. Ubieraj się w fasony Ci pasujące, upiększaj się od stóp do głów. „Powinniśmy pracować z tym, co mamy i jak najlepiej to wykorzystać” Liv Tyler

15. Body painting. Malowanie ciała to ciekawe doświadczenie. Spróbujcie z partnerem, pomalować się wzajemnie. Poszukajcie w internecie inspiracji, a na koniec zróbcie zdjęcie. Wiele kobiet czuje się wtedy tak pięknymi, jakimi nie czuło się od wielu, wielu lat.

16. Zmiana myślenia. Nie porównuj się z innymi w stylu: moje nogi są za grube, mój biust za mały. Jeżeli są to fakty, nie musisz ich określać w ten sposób.  Nie musisz dążyć do dopasowania.

17. Lubię siebie. Każdego dnia mów, co lubisz w sobie. Poczujesz się pewna siebie i  to piękno będzie widoczne dla wszystkich.

18. A co na to inni? Ty jesteś ważniejsza! Zanim zaczniesz myśleć, co wypada a co nie, pomyśl o tym, co Ciebie uszczęśliwia?

Gdy zrozumiesz, że ciało daje radość, poczujesz się dobrze we własnej skórze. Będziesz promieniować prawdziwym pięknem. Masz tylko jedno życie, szkoda je przeżyć nie rozkoszując się nim.

Gosia Rajchel


Ocena: 5 z 5. Ocen: 5

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: