Brwi w roli głównej

Najnowsze trendy w makijażu pokazują, że w zapomnienie odeszły cienkie, starannie wyskubane łuki brwiowe - na wybiegach królują brwi naturalne.

Brwi to bardzo ważny element twarzy – jeśli są odpowiednio zaznaczone, mogą być jej piękną oprawą, jeśli nie - szpecą. Umiejętnie dobrany kształt łuków brwiowych może odmienić rysy twarzy - optycznie ja poprawić, złagodzić czy dodać charakteru. Z kolei brwi zbyt mocno wyskubane, rysy twarzy bardzo wyostrzają, nadają jej lekkiej sztuczności. Brwi szerokie lub krzaczaste, wprowadzają nieład w harmonię twarzy, i sprawdzają się tylko w rzadkich przypadkach kobiet o południowym typie urody.

Pierwszą regulację brwi najlepiej wykonać w gabinecie kosmetycznym. Niech to profesjonalistka, mając na uwadze typ urody oraz kształt twarzy, dobierze odpowiedni kształt łuku brwiowego.

Według wizażystów, jeżeli masz:

reklama

·    twarz kwadratową – zaokrąglone łuki brwiowe powinny zaczynać się grubą kreską i na końcach delikatnie przechodzić w cieńszą;
·    twarz długa i pociągłą – powinnaś pozostawić łuki brwiowe jak najdłuższe;
·    twarz trójkątną – końce brwi powinny lekko unosić się ku skroniom.

Jeżeli już kiedyś przeprowadziłaś regulacje brwi w gabinecie kosmetycznym i wiesz, w jakim kształcie jest ci ładnie, a także kiedy dobrze się czujesz, możesz spróbować przeprowadzić taki sam zabieg w domu. Pamiętaj tylko o tym, że króluje tu zasada – umiarkowana powściągliwość i kontrolowana naturalność.

Krok po kroku do idealnych brwi.

1.    Nadaj im idealna długość – najodpowiedniejszy kształt wyznaczamy za pomocą dwóch kredek. Przyłóż je do skrzydełka nosa. Jedną połącz z wewnętrznym kącikiem brwi – wyznaczy początek, a drugą z zewnętrznym kącikiem – wyznaczy koniec idealnego łuku;

2.    Czas na regulowanie – najlepiej byłoby narysować kredką idealny kształt, który chcesz osiągnąć, zobacz, w którą stronę włoski rosną, czy mają tendencję do podkręcania się. Wyrywaj włoski z górnej i dolnej linii zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Brwi reguluj naprzemiennie – z pewnością to pomoże zachować symetrię. Jeżeli odczuwasz ból, to po zakończonym zabiegu przyłóż kostkę lodu.

reklama

3.    Obrysowanie kredką – pomoże zatuszować miejsca, które nie są wypełnione przez włoski. Linia brwi jest wtedy ciągła. Pamiętaj o roztarciu kredki. Możesz też użyć cieni do brwi nakładając go ostro ściętym pędzelkiem.

Jeżeli osiągnęłaś cel - masz idealny łuk brwiowy, staraj się go pilnować. Reguluj brwi co dwa tygodnie, włoski nie odrastają tak szybko. Według ogólnie panującej zasady – najpiękniejsze brwi to takie, które z wewnętrznej strony mają kształt lekko kwadratowy, na 2/3 długości wznoszą się nieznacznie do góry, a na 1/3 opadają w dół.

Dobrze mieć:

·    Pęsetę skośną (np. Killys, ok. 10 zł lub Sephora Professionel ok. 30 zł);
·    korektor do brwi ,Delia Glamour Fashion, Delia, ok. 10 zł;
·    bezbarwny żel do formowania brw iKryolan, 8 ml ok. 40 zł;
·    Ołówek do brwi, Inglot, ok. 20 zł
·    Kredka do brwi ze szczoteczką, Gosh ok. 30 zł
·    Pędzelek do brwi, Inglot ok. 20 zł
·    odżywka do rzęs i brwiAce of face - , Gosh ok. 30 zł
·    Zestaw do stylizacji brwi Oriflame Beauty, 3 g ok. 33 zł

Kasia C.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: