Makijaż permanentny

Która z nas nie chciałaby wyglądać bosko, nawet tuż po przebudzeniu? A gdyby tak jeszcze nie tracić czasu na pracochłonny makijaż... To nie mrzonki Takie możliwości daje nam, modny od jakiegoś czasu, makijaż permanentny -  wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Jest on odpowiedzią na marzenia o naturalnym podkreśleniu urody i skorygowaniu drobnych niedoskonałości. Makijażem takim można w cudowny sposób podkreślić usta lub zamaskować ich asymetrię, powiększyć optycznie oko, nadać zalotny i kuszący wyraz spojrzeniu, skorygować kształt brwi oraz zagęścić rzęsy i brwi.

Makijaż permanentny jest rodzajem makijażu trwałego, który jest wykonywany w profesjonalnych zakładach kosmetycznych. Jego wykonanie polega na wprowadzeniu najdelikatniejszych barwników pochodzenia roślinnego (oczywiście z atestem) do górnych warstw skóry, za pomocą aparatu igłowego albo piórkową metodą ręczną. Makijaż taki robiony jest zawsze malutkimi kroczkami. W każdej chwili można obejrzeć dotychczasowy efekt i na bieżąco dokonać ewentualnych zmian.

Przebieg robienia takiego makijażu wygląda następująco:

·    Etap pierwszy to rozmowa, podczas której omawiane są kolory oraz kształty dopasowane do konkretnego typu urody. Aby wykluczyć wszelkie ryzyko wykonuje się również test na alergię;
·    naniesienie środka znieczulającego, który zaczyna działać po ok. 5 minutach. Delikatnie igłą obrysowuje się kontur, ostrożnie otwierana jest górna warstwa skóry;
·    po wykonaniu konturów wprowadzany jest delikatny roślinny pigment;
·    po zrobieniu makijażu nakładane są  uspokajające i kojące kompresy.

Podczas wykonywania makijażu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia, a także obrzęku skóry. Są to klasyczne objawy, które ustępują w dosyć krótkim czasie. Bezpośrednio po wykonanym zabiegu barwa jest dosyć intensywna, nawet po wykonaniu naturalnego makijażu. Ale nie należy się tym przejmować, gdyż już po około tygodniu, przy naturalnym złuszczeniu skóry zabarwienie makijażu zblednie  do ok. 50% barwy wyjściowej.  Należy również pamiętać o tym, aby przez około dwa tygodnie od momentu wykonania makijażu nie korzystać z sauny i solarium.

Stosowane w makijażu permanentnym farby składają się z najdrobniejszych mikropigmentów i materiałów farmakologicznych  testowanych mikrobiologicznie i toksykologicznie. Paleta pigmentów jest dostosowana do każdego typu skóry, aby zapewnić jak najbardziej naturalny wygląd.

Makijaż permanentny utrzymuje się od 2 do 5 lat w zależności od typu i kolorytu skóry. Gdy już zaczyna blednąć zawsze może zostać na nowo zabarwiony czyli po prostu odświeżony.

reklama

Jest to doskonała propozycja dla pań, które:

·    niezbyt chętnie się malują, a chciałyby świeżo i naturalnie wyglądać,
·    mają mało czasu na makijaż,
·    noszą okulary lub szkła kontaktowe, przez co mają trudności z wykonaniem makijażu,
·    są uczulone na dostępne kosmetyki kolorowe.

Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby dokonać delikatnej korekty swojego naturalnego wyglądu.

Przeciwwskazaniem do wykonania takiego makijażu jest: ciąża, różnego rodzaju infekcje, cukrzyca, łuszczyca, opryszczka (jeżeli ma być wykonany makijaż ust) a także zażywanie leków sterydowych.

Orientacyjne ceny wykonania makijażu permanentnego kształtują się następująco: biała kreska wew. oka – ok. 300 zł, kreska na powiece górnej w linii rzęs – 400 zł,  kreska na powiece górnej eyeliner – ok. 500 zł, kontur ust wraz z wypełnieniem – ok. 1000 zł.

Jedno jest pewne – makijaż permanentny jest niewątpliwie bardzo wygodną alternatywą dla dosyć żmudnego makijażu codziennego. Pozwala zaoszczędzić czas i często jest ratunkiem dla osób, które z różnych względów potrzebują takiego kamuflażu. Pozwala czuć się rewelacyjnie i wyglądać perfekcyjnie zaraz po przebudzeniu, w strugach deszczu, na plaży i na basenie oraz  w warunkach ekstremalnych bez obawy, że pracowicie zrobiony makijaż spłynie bezpowrotnie.

Kasia C.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: