Niechciany wąsik

Nasze ciała są lekko omszone lub nieznacznie owłosione. Tak jest zbudowana skóra - i basta. O ile owłosione nogi mogą wyglądać niezbyt estetycznie - i z tym problemem szybko sobie poradzimy, wkładając spodnie lub wprawiając w ruch maszynkę do golenia, o tyle meszek, a nawet ciemne włoski pomiędzy nosem a górną wargą niejedną z nas mogą wprawić w zakłopotanie, odjąć nam pewności siebie i silnie zaburzyć poczucie kobiecości.

O ile jest to tylko problem kosmetyczny, spokojnie można temu zaradzić, mając broń: woski, pęsety czy rozjaśniacze. Jednak jeżeli pomimo ciągłego stosowania wosku włoski cały czas odrastają ciemne i grube, powinnaś udać się do lekarza. Może być to znak, że masz chorą tarczycę lub problem z jajnikami.

Przyczyny wyrastania ciemnych włosków nad górną wargą:

·    podłoże genetyczne – jeżeli mama i babcia są obdarzone przez matkę naturę naturalnym wąsikiem, zapewne i ty jego nie unikniesz;
·    burza hormonalna – związana z dojrzewaniem, wejściem w okres menopauzalny, niekiedy stosowaniem terapii hormonalnej;
·    choroby tarczycy czy jajników.

reklama

Jak sobie z nim poradzić?

Przede wszystkim usunąć. Zanim jednak przystąpisz do tego zabiegu, zrób sobie delikatny peeling, odtłuść miejsce nad górną wargą i osusz. I teraz w zależności od tego, jak twój wąsik wygląda, możesz wybrać odpowiednią broń do tej walki.

·    Pęsetę – wybierz ją wtedy, kiedy masz pojedyncze, długie i ciemne włoski. Użycie pęsety jest dla osób cierpliwych i dokładnych, ale jak najbardziej się opłaca, gdyż po takim zabiegu skóra nie jest tak mocno podrażniona.

·    Krem do depilacji twarzy – używaj wtedy, kiedy nie możesz poradzić sobie z bólem. Krem rozpuszcza keratynę włosków, nie naruszając jednak cebulek. Niestety - efekt zabiegu jest dosyć krótkotrwały, a i krem często wywołuje uczulenia.

·    Wosk – masz do wyboru na ciepło i na zimno. Jest to najlepszy sposób na pozbycie się włosków nawet na 3-4 tygodnie. Jego mankamentem jest niestety bolesność - jednak do takiego bólu z biegiem czasu można się przyzwyczaić. Firmy kosmetyczne oferują szeroką gamę wosków zapachowych i odżywczych - jest w czym wybierać.

reklama

·    Rozjaśnianie – gdy włoski są delikatne, krótkie ale ciemne, możesz spróbować użyć tego zabiegu. Delikatnie się rozjaśnią, dopasują się do koloru cery i nie będą się już tak rzucać w oczy.

Takie zabiegi możesz przeprowadzić w domu. Pamiętaj jednak o tym, aby wykonać je wieczorem, gdyż po każdym z tych zabiegów skóra pozostaje zaczerwieniona i podrażniona. Posmaruj ją żelem po depilacji, kremem z pentanolem lub oliwką, co złagodzi  dyskomfort. Jeżeli nie lubisz poddawać się takim zabiegom, możesz spróbować usunąć włoski laserem w sprawdzonym gabinecie kosmetyki estetycznej.

Warto wypróbować:

·    Sally Hansen – Creme Hair Bleach for Face-  rozjaśniacz włosków twarzy, ok. 32 zł;
·    Tanita efective – nawilżający krem do depilacji twarzy z emulsją łagodzącą podrażnienia, ok. 15 zł;
·    Sally Hansen – zestaw do usuwania włosków z twarzy, okolic brwi i ust, ok. 32 zł;
·    Joanna Sensual – plastry do depilacji twarzy z woskiem o zapachu owoców leśnych 6x2, ok. 15 zł
·    Joanna Depilea Naturia – plastry do depilacji twarzy, 12 pojedynczych plastrów, ok. 13 zł;
·    Dax Cosmetics Perfecta Epi Lady – cukrowy wosk do depilacji twarzy w plastrach, 24 plastry, ok. 20 zł;
·    Sally Hansen Spa Wax facial wand Lavenda – depilator do włosków twarzy, wąsika, ok. 35 zł;
·    Tanita – plastry z woskiem do depilacji twarzy- miodowe lub aloesowe, 12 plastrów ok. 18 zł.

Kasia C.

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: