reklama

Mezoterapia sposobem na młodość

Każda z nas marzy o tym, aby zatrzymać czas - by zmarszczki mimiczne nie pogłębiały się, rysy nie wyostrzały, a skóra nie traciła jędrności i młodzieńczego wyglądu.

Korzystamy z dobrodziejstwa drogerii, ale efekty nie zawsze są satysfakcjonujące. Może warto skusić się na zabiegi medycyny estetycznej, na przykład mezoterapię?

Mezoterapia igłowajest niechirurgiczną metodą stosowaną obecnie w medycynie estetycznej do regeneracji,  poprawy wyglądu i wyraźnego odmłodzenia skóry, w walce z uporczywym cellulitem, w leczeniu rozstępów oraz w profilaktyce i leczeniu łysienia. Polega na wstrzykiwaniu w zmienione miejsca aktywnego preparatu, który ma za zadanie poprawienie krążenia w tkance podskórnej oraz zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych. Dosyć duża popularność tej metody wynika z tego, że efekty są widoczne prawie natychmiast, co doskonale wpływa na samopoczucie klientów.

Mezoterapia stosowana w odmładzaniu skóry znacznie poprawia jej wygląd. Mieszanki kwasu hialuronowego, kompleksów witaminowych stymulują metabolizm komórek, dzięki czemu zwiększają one produkcję kolagenu i elastyny, a to z kolei powoduje, że stan skóry jest poprawiony. Zmarszczki ulegają spłyceniu, zwiększa się napięcie skóry i jej jędrność. W przypadku walki z uporczywym celullitem nakłucia i ostrzykiwanie odpowiednim "koktailem" z dodatkiem kofeiny pobudza mikrokrążenie i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. W wyniku takiego zabiegu następuje większy niż zwykle przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. A efektem tego jest znaczne wygładzenie skóry i redukcja cellulitu.

Mezoterapia nie jest niestety metodą tanią. Koszt jednego zabiegu to 200 zł - 1000 zł za zabieg, a te trzeba powtórzyć kilkakrotnie. No i jest to metoda trochę bolesna. Na szczęście dzięki preparatom, które powierzchniowo znieczulają skórę, da się ją wytrzymać. Przeciwskazaniem do stosowania mezoterapii jest alergia, ciąża oraz okres laktacji, stany zapalne skóry (w tym również opryszczka), cukrzyca, choroba nowotworowa i stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Alternatywą jest mezoterapia bezigłowa. Wykorzystuje ona zjawisko elektroporacji. Używana jest specjalna do tegoż fala elektromagnetyczna występująca w postaci impulsów. Za pomocą diamentowej końcówki wtłaczana jest odpowiednio dobrana do potrzeb mieszanka składników odżywczych, która ma za zadanie odmłodzić, znormalizować skórę, usunąć przebarwienia powstałe, spłycić zmarszczki, zredukować cellulit i rozstępy. Pod wpływem fal pory się otwierają, a odżywcze składniki wnikają w głąb skóry.  Mimo że zabieg ten też jest kosztowny (od 300 zł do 1000 zł) i wymaga powtórzeń – to jest nad wyraz przyjemny i odprężający. Efekty są również widoczne dosyć szybko. Przeciwwskazaniem do mezoterapii bezigłowej jest ciąża, choroby serca, choroby żył oraz obecność metalowych elementów w ciele.

Jeżeli zdecydujesz się na mezoterapię – zorientuj się, gdzie w twoim mieście takie zabiegi wykonywane są najlepiej. Udaj się tam i najpierw porozmawiaj ze specjalistką. Bądź świadoma tego, co chcesz zrobić, a i pewna, że naprawdę tego chcesz.

Kasia C.

reklama