reklama
Włosy - wakacyjne S.O.S.

Włosy - wakacyjne S.O.S.

Latem włosy częściej i szybciej się przetłuszczają, rozdwajają się, plączą i łamią. Wszystko przez silne promienie słoneczne, które szkodzą keratynie (białku budującego włosy). Ich destrukcyjne działanie włosy odczuwają zwłaszcza wtedy, kiedy są mokre, zawierają drobiny soli morskiej czy też chloru z wody z basenu. Działają one jak soczewka, a słońce uruchamia w mokrych włosach reakcje chemiczne podobne do tych, jakie zachodzą podczas rozjaśniania. Z cząsteczek wody powstają wolne rodniki, które przecinają włókna keratynowe.

Aby włosy pozostały mocne, zdrowe i lśniące, latem powinny być pokryte preparatami ochronnymi. Tym razem nie wystarczą jednak zwykłe odżywki do spłukiwania. Powinnaś zainwestować w kosmetyki z filtrami UV, substancjami nawilżającymi i regeneracyjnymi.

Jak dbać o włosy latem?

Po umyciu włosów szamponem (np. Loton-2 z jedwabiem), a także na co najmniej pół godziny przed wyjściem na słońce, spryskaj włosy produktami, które zawierają w swoim składzie filtry UV (lekka odżywka stylizująca z serii LOTON oraz z serii PROVIT: Jedwab w płynie, Keratyna w płynie lub Elixir ziołowy).

Po powrocie z plaży umyj koniecznie głowę przynajmniej dwa razy, aby wypłukać piasek, sól morską czy też chlor. Korzystaj więc z dobrych szamponów i odżywek. Włosy wówczas staną się delikatne. Możesz stosować je codzienne, bo zawierają wiele substancji nawilżających, no i oczywiście filtry UV.

Jeśli na plaży spędzasz całe lato, koniecznie sięgnij po maski regeneracyjne do włosów (np. z serii PROVIT). Powinnaś nakładać je przynajmniej raz w tygodniu.

Jeśli nie masz ochronnego kosmetyku, nałóż na głowę kapelusz pleciony ze słomki, który nie tylko cię ozdobi, ale też przepuszcza mniej promieni niż uszyte z tkaniny, np. bawełny.

Jeśli twoje włosy zostały już wcześniej zniszczone, uratuj je Keratyną w płynie, a gdy są już przesuszone - użyj Rosy we włosach, która świetnie je nawilży i ochroni. 

Wakacyjne rady:

• Zrezygnuj z suszarki, gdyż dodatkowo osłabia włosy. Wystarczy, że pozwolisz im samym schnąć na powietrzu.

• Długie włosy możesz spinać w kok, dzięki temu tylko część z nich będzie narażona na działanie promieni ultrafioletowych.

• Pływaj z rozpuszczonymi włosami. Związane, gdy namokną, są nadmiernie obciążone, a to sprzyja ich późniejszemu wypadaniu.

• Raz w miesiącu wybierz się do salonu na zabieg regenerujący i podcięcie końcówek.

• Jedz owoce i warzywa - zawierają wiele cennych witamin i minerałów, które od wewnątrz wzmocnią i zregenerują włosy.

Wakacyjne produkty:

Loton® 1 - Lekka odżywka stylizująca
Produkt polecany szczególnie do włosów wymagających wzmocnienia. Zawiera aktywne substancje pielęgnujące i kondycjonujące. Równocześnie intensywnie nawilża włosy dzięki kompleksowi wyciągów owocowych. W rezultacie włosy są mniej łamliwe, o zwiększonej objętości, odżywione po same końce. Dodatkową funkcją preparatu jest ułatwienie rozczesywania i stylizacja włosów.

Jedwab w płynie
Aktywny naturalny Jedwab w płynie przeznaczony jest do włosów przede wszystkim suchych, matowych i trudnych do ułożenia. Dzięki szczególnie cennym składnikom w tym wyjątkowym aminokwasom (serycyna i fibroina) regeneruje włosy zarówno na powierzchni jak i wewnątrz ich struktury. Włosy są mocniejsze, lepiej wygładzone i łatwiejsze do ułożenia, nie „puszą” się i nie elektryzują.

Keratyna w płynie
Intensywnie działająca odżywka Keratyna w płynie przeznaczona jest do włosów szczególnie słabych i zniszczonych. Preparat zawiera „uderzeniową” dawkę składników regenerujących, a przede wszystkim keratynę (główny składnik włosów). Sprawdzonym efektem działania jest odbudowa włosów zniszczonych, zwiększenie ich objętości, brak elektryzowania się, łatwość rozczesywania i układania.

Elixir ziołowy - Kuracja przeciw wypadaniu włosów
Elixir to naturalny i skuteczny preparat zapobiegający wypadaniu włosów. Zawiera trichogen® - kompleks substancji aktywnych m.in. Aminokwasy, witaminy, sulfopeptydy sojowe, ekstrakty z łopianu i żeń-szenia, które podtrzymują metabolizm cebulek włosowych stymulując wzrost włosów w rezultacie zmniejszając ich skłonność do wypadania. Ekstrakt z chmielu dodatkowo poprawia równowagę lipidowa skóry głowy. Najlepsze efekty uzyskuje się przy systematycznym stosowaniu połączonym z długotrwałym wmasowywaniem preparatu w skórę głowy.

Rosa we włosach
Produkt przeznaczony do włosów suchych, słabych i zniszczonych. Super szybka odżywka bez potrzeby spłukiwania (dla ludzi aktywnych) - przy prostej aplikacji wyjątkowo skutecznie nawilża wysuszone włosy. W efekcie włosy nie łamią się, łatwo się rozczesują, a co najistotniejsze ich końcówki nie ulegają rozdwojeniu. Płyn nawilżająco – odżywczy jest od dawna ceniony przez salony fryzjerskie.

Materiały prasowe Loton

reklama