materiał partnera (*)

Innowacja w usuwaniu kleszczy

W ostatnich latach w całej Europie zanotowano wzrost występowania kleszczy. Szacuje się, że co najmniej 40% kleszczy może być zainfekowanych jednym lub kilkoma gatunkami chorobotwórczych zarazków. Czynniki zakaźne mogą być przenoszone do krwi żywiciela już w pierwszych godzinach po ukłuciu. Dlatego właśnie tak istotna staje się zarówno profilaktyka, jak i odpowiednie radzenie sobie z zagrożeniem poważnymi chorobami odkleszczowymi z boreliozą na czele.

Na atak kleszczy jesteśmy narażeni w lesie, jak  również w parku  i przydomowym ogródku. Kleszcze możemy przynieść do domu na ubraniu, butach a także razem z pamiątkami z wycieczki np. z bukietem liści, trawy i zebranych kwiatów. Jeśli kleszcz przedostanie się pod ubranie to może upłynąć kilka godzin zanim odnajdzie właściwe dla siebie miejsce wkłucia i rozpocznie pasożytowanie. Wybiera na ogół miejsca, gdzie skóra ludzka jest miękka, np. wewnętrzne części kończyn, zagięcia stawowe i szyja na granicy włosów.

Ponieważ wkłucie kleszcza, w przeciwieństwie np. do ukłucia komara nie jest odczuwane, to najczęściej odkrywamy przyczepionego pasożyta przypadkowo lub podczas oględzin ciała po powrocie ze spaceru. W celu ograniczenia ryzyka transmisji zarazków przyczepione kleszcze należy usuwać tak szybko jak to jest możliwe. Wszystkie czynności związane z usuwaniem kleszcza należy wykonywać w ochronnych gumowych rękawiczkach.

Patent na bezpieczne usuwanie kleszczy

Polska firma ICB Pharma uzyskała światowy patent na rozwiązanie gwarantujące bezpieczne usunięcie kleszcza minimalizujące ryzyko przedostania się toksyn do krwioobiegu. Opracowała zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy u ludzi i zwierząt, na który składa się aplikator oraz przyrząd do wyciągania pasożytów ze skóry.

Użycie aplikatora  zamraża oraz unieruchamia pasożyta, hamując natychmiast wydzielanie toksycznej śliny, która może spowodować zakażenie chorobą odkleszczową. Jednocześnie wyrób pokrywa kleszcza trwałą powłoką, co chroni przed rozerwaniem jego ciała podczas usuwania i kontaktem z zakażonymi płynami ustrojowymi ( technologia APRF™).

Po zamrożeniu kleszcza, czyli opryskaniu dwiema lub trzema dawkami wyrobu, należy  wyciągnąć go ze skóry dołączonym do zestawu przyrządem. Posiada on dwie zróżnicowane pod względem wielkości końcówki, dostosowane do budowy oraz rozmiarów kleszczy ( larwa/nimfa i okazy dorosłe).

W zestawie znajduje się również probówka z zamknięciem, w której można umieścić kleszcza celem wykonania badań diagnostycznych.

Aplikator zawiera ok 60 dawek, co wystarcza do bezpiecznego usunięcia co najmniej 20 kleszczy. Można go stosować już u 3 letnich dzieci.

Formulacja KICK THE TICK jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt, nie zawiera pestycydów. Wyrób uzyskał atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny Nr PZH/HT-3314/2017. Jako wyrób medyczny przeszedł serię badań potwierdzających skuteczność i bezpieczeństwo.

Zestaw KICK THE TICK expert uzyskał również rekomendację Fundacji Na Rzecz Zwalczania Kleszczy i Profilaktyki w Chorobach Odkleszczowych, jak również Certyfikat JAKOŚĆ ROKU 2017.

WAŻNE INFORMACJE:

  • szybkie i bezpieczne usunięcie kleszcza może ograniczyć ryzyko zakażenia
  • kleszcza nie należy smarować masłem, olejkiem miętowym ani przypalać
  • usuniętego kleszcza należy zutylizować lub przekazać do badań
  • wszelkie czynności związane z usuwaniem kleszczy należy wykonywać w ochronnych gumowych rękawiczkach
  • przyrząd po usunięciu kleszcza należy zdezynfekować
  • miejsce po usunięciu pasożyta należy obserwować przez kilka tygodni

Uzupełnieniem oferty ICB Pharma wymierzonej przeciwko pasożytom jest specjalny spray KICK THE TICK Max Repelent Plus, którego formuła skutecznie chroni przed atakiem kleszczy, komarów i meszek.

Nie zawiera substancji DEET oraz nie powoduje podrażnień ze względu na minimalne wchłanianie przez skórę.

Ekonomiczna pojemność 200 ml pozwala na zabezpieczenie całej rodziny.

Można stosować go u dzieci od 3 roku życia.

Więcej informacji na temat preparatów można znaleźć na http://www.kickthetick.pl/
Preparaty są dostępne w aptekach i na stronie http://www.sklep.icbpharma.pl.

Ocena: 4.5 z 5. Ocen: 2

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:
reklama