reklama
Jak zadbać o czyste powietrze w domu i zdrowie rodziny?
materiał partnera (*)

Jak zadbać o czyste powietrze w domu i zdrowie rodziny?

Jak bardzo zanieczyszczenie powietrza wpływa na zdrowie twojego dziecka? Bardziej niż myślisz a negatywne skutki mogą mieć wpływ na jakość jego dorosłego życia. Czy od samego początku możesz zadbać o zdrowie maluszka?  Pediatrzy podkreślają, że dzieci są bardziej podatne na zagrożenia związane z zanieczyszczenie środowiska niż dorośli. Noworodki, niemowlęta i małe dzieci są szczególnie narażone na wchłanianie wielu toksycznych związków, ponieważ  z racji niewielkich rozmiarów płuc muszą wdychać więcej powietrza a podczas raczkownia, czy zabaw stykają się z zanieczyszczeniami zgromadzonymi na podłodze.

Okres jesienno-zimowy  jest szczególnie ciężki dla układu oddechowego. Zamknięte okna i wysoka wilgotność powietrza sprzyja rozwojowi grzybów, a dla odmiany zbyt szczelne futryny i rozkręcone kaloryfery to idealne środowisko dla roztoczy.

W efekcie  pojawiają się infekcje oraz nasilają  dolegliwości towarzyszące alergii, np: nieżyt nosa, nadreaktywność oskrzeli, napady kaszlu, pokrzywka czy AZS. Odczuwają to zwłaszcza alergicy, których odsetek w Polsce jest jednym z najwyższych na świecie. Ponad 40% mieszkańców naszego kraju cierpi na dolegliwości związane z tą chorobą cywilizacyjną.

Postaw na jakość - oczyszczacz i nawilżacz powietrza Philips

Świetnym rozwiązaniem jest urządzenie 2 w 1 marki Philips, które nie tylko oczyszcza, ale i nawilża powietrze, dlatego pomaga łagodzić objawy alergii i innych problemów górnych dróg oddechowych.

Oczyszczacz combi 2w1 Philips AC4080, dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii i inteligentnych rozwiązań, jest nie tylko skuteczne, ale także łatwe i komfortowe w użytkowaniu.

Poznaj najlepsze strony Oczyszczacza combi 2w1 Philips AC4080

Technologia VitaShield IPS połączona z doskonałym niemieckim systemem filtrowania skutecznie filtruje zanieczyszczenia. Urządzenie usuwa do 99,9% pyłków, kurzu, roztoczy, bakterii i wirusów oraz sierści znajdujących się w powietrzu.

Technologia NanoCloud zapewnia wydajne i higieniczne nawilżanie powietrza bez białych plam i mokrych śladów na podłodze wokół urządzenia.

3-stopniowy system wskaźników LED informuje o jakości powietrza,

Dzięki opcji ustawienia prędkości wentylatora możesz przepływ powietrza dostosować do własnych upodobań.

Inteligentny czujnik mierzy jakość i wilgotność powietrza w pomieszczeniu oraz przedstawia te wartości na potrzeby trybu kontrolowania automatycznego.

Dzięki zegarowi możesz ustawiać tryb działania na wybraną liczbę godzin, po upływie których wyłączy się automatycznie.

Tryb nocnym powoduje, że urządzenie  pracuje ciszej, z mniejszą prędkością i z przyciemnionymi wskaźnikami, by nie zakłócać waszego snu.

Międzynarodowy Znak Jakości ECARF  przyznawany przez Fundację Europejskiego Centrum Badania Alergii gwarantuje, że jest to produkt idealny dla alergikówOczyszczasz combi 2w1 Philips AC4080 to zawsze zdrowsze powietrze dla Ciebie i Twoich bliskich. Możesz go kupić w sklepach RTV Euro AGD.


Jak oczyścić powietrze w domu?

Przede wszystkim pamiętaj, że niezbędne jest wietrzenie. Otwieraj okno przynajmniej przez 15 minut kilka razy dziennie. Staraj się, by temperatura w domu nie przekraczała 21 stopni.

  • Sprzątaj mieszkanie na bieżąco. Wyeliminuj brudne ubrania, które są idealnym środowiskiem dla pleśni i roztoczy.

  • Jeśli w domu masz zwierzęta regularnie pierz zasłony, dywany i pościel, przecieraj na mokro podłogę. Do odkurzania używaj urządzeń z filtrem HEPA.

  • Jeśli w twoim domu mieszkają alergicy postaraj się kupować chemię o neutralnym zapachu.  Zwłaszcza jest to istotne  dla osób podatnych na astmę.  Jeśli kupisz coś “zapachowego” wypróbuj to w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz i zaobserwuj reakcję domowników. Nawet ekologiczne produkty zwierające olejki eteryczne mogą spowodować atak astmy, czy alergii.

  • Zadbaj o prawidłową wilgotność powietrza w domu. Możesz  powiesić na kaloryferze mokry ręcznik lub pojemniki z wodą. Istotnym minusem tej metody jest to, że aby uzyskać prawidłową wilgotność w pomieszczeniu o powierzchni 15m kw. w ciągu doby trzeba odparować 2,5 litra wody.

Na pewno najlepszym rozwiązaniem jest zakup oczyszczacza i nawilżacza 2w1 Philips, który kontroluje jakość powietrza, który zagwarantuje zawsze zdrowsze powietrze i optymalną wilgotność w mieszkaniu.

reklama