Kurz w powietrzu – jak mu zaradzić?

Materiał partnera 
Kurz w powietrzu – jak mu zaradzić?

Kurz jest w każdym domu, nawet w tym, który jest skrupulatnie sprzątany. Najczęściej pojawia się na meblach, podłodze czy ścianie. Choć nie da się go w stu procentach pozbyć, można sprawić, że będzie się osadzał znacznie wolniej. Co zrobić, żeby kurzu w powietrzu było mniej? Regularne sprzątanie może nie wystarczyć. Warto zaopatrzyć się w specjalistyczne urządzenie, jakim jest oczyszczacz powietrza.

Walka z kurzem w pokoju – jak się do niej przygotować?

Chociaż kurzu z powietrza w pokoju nie da się całkowicie pozbyć, można znacznie ograniczyć jego ilość, tym samym poprawiając jakość powietrza w pomieszczeniu. Jak to zrobić? Podstawą jest efektywne sprzątanie. Żeby kurzu było zdecydowanie mniej i ponownie pojawiał się później, podczas sprzątania warto stosować się do kilku prostych zasad.

Po pierwsze, sprzątanie powinno odbywać się zgodnie z zasadą od góry do dołu. Najpierw należy usunąć kurz z powierzchni, które znajdują się najwyżej, a potem przechodzić do coraz niższych partii. Dzięki temu kurz nie będzie ponownie osadzał się na powierzchniach, które już zostały wyczyszczone.

Po drugie, zalegający kurz w pokoju należy usuwać na mokro, np. przy pomocy wilgotnej ściereczki. Ścieranie kurzu na sucho nie jest dobrym rozwiązaniem – kurz unosi się w powietrzu, po czym wraca na swoje miejsce.

Po trzecie, kurz gromadzi się nawet tam, gdzie nie widać go gołym okiem, np. na dywanach, zasłonach czy firankach. Zatem nie wolno zapominać o regularnym czyszczeniu tych elementów.

Jak poprawić jakość powietrza w pokoju?

Żeby wszystkim domownikom lepiej się oddychało, samo sprzątanie nie wystarczy. Z kurzem w powietrzu w pokoju warto rozprawić się dodatkowo za pomocą oczyszczacza powietrza. To urządzenie, które skutecznie usuwa z powietrza alergeny, gazy, bakterie i inne niechciane cząsteczki. Dzięki oczyszczaczowi nawet alergicy będą mogli oddychać w mieszkaniu pełną piersią.

Oczyszczacz powietrza Philipsjest w stanie usunąć aż 99.9% wirusów z powietrza, które przez niego przechodzi. Dzięki informacjom na wyświetlaczu można na bieżąco kontrolować stan filtra i wymienić go wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu można zawsze oddychać czystym powietrzem. Jeśli filtr nie zostanie wymieniony w odpowiednim momencie, urządzenie się wyłączy, a oczyszczanie przestanie być efektywne.

Oczyszczacz powietrza pozwoli nie tylko uporać się z kurzem w powietrzu, ale też poprawi ogólną jakość powietrza w domu. Urządzenie usuwa z powietrza zarówno bakterie i wirusy, jak i nieprzyjemne zapachy. Co ważne, można go używać również nocą, wybierając odpowiedni tryb pracy. Urządzenie będzie działało na tyle cicho, że jego praca nie wpłynie na komfort snu.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: