Podstawy zdrowego funkcjonowania Twojego organizmu

Istnieje określony krąg chorób, dla których można znaleźć wspólny mianownik - wiele wspólnych i tych samych przyczyn, które w dalszym etapie rozwoju, powodują wiele różnych chorób. Najczęstszą przyczyną setek chorób są stany zapalne jelit, wątroby, płuc oraz nerek i pęcherza moczowego. To najczęstsze wspólne mianowniki wielu współczesnych chorób.

Jeśli dobrze się zastanowisz nad tym, jeśli już znasz podstawowe kanały oczyszczania się organizmu, to zauważysz, że pasują one ściśle, do wyżej wymienionych części ciała. Jeśli cały system oczyszczania w Twoim organizmie pracuje sprawnie - jesteś zdrowy! Jeśli którykolwiek z podstawowych kanałów jest niesprawny bo jest zainfekowany, są w nim bakterie, grzyby czy też stan zapalny, rozpoczyna się rozwój podstawy - przyczyn dla kolejnych chorób, jakie w przyszłości będą Cię nękać!

Naukowcy obliczają, iż obecnie co roku każdy człowiek wraz z pożywieniem wprowadza do swojego organizmu ok. 7 kg chemicznych trucizn. Zachodzi zatem pytanie - jak w ogóle możesz być zdrowy, jeśli jesteś tak zatruwany? Co zatem możesz zrobić, aby wspomóc własny system oczyszczania już dziś? Żywienie współczesnego człowieka jest bardzo ubogie w surowe warzywa, owoce czy soki, dlatego tzw. dodatki żywieniowe z zawartością naturalnych ekstraktów i najważniejszych składników dla zdrowia, są tak bardzo ważne dla Ciebie w codziennej diecie.

Druga sprawa to informacja, że Twój organizm to skomplikowany "bioreaktor": przyswoi surowe owoce np. algi, aloes, marchew, burak, żurawinę, borówki, rozszczepi je i "da Tobie  ich energię". Wydobyć tę energię z gotowanego czy pasteryzowanego owocu, Twój organizm nie jest w stanie! Teraz łatwo uświadomisz sobie, że podczas obróbki termicznej, pożywienie traci swój potencjał bioenergetyczny -  zanika najcenniejszy jego składnik  - BIOPLAZMA.

Z punktu widzenia ewolucji, takie pożywienie spada na niższy poziom i staje się podobne do substancji nieorganicznej, tracąc swoje naturalne struktury oraz właściwości. Już nie jest w stanie utrzymać "porządku życiowego" i skutecznie przywrócić homeostazy jak czynią to pokarmy naturalne. Wiele firm jednak tego nie czyni i produkuje na masową skalę tańsze  produkty zastępcze, półsyntetyczne oraz  pasteryzowane. "Z punktu widzenia problemów zdrowotnych, trzecie tysiąclecie będzie okresem grzybic i  alergii. Spróbujcie mi uwierzyć, a ja wyprzedzę epokę"- dr Josef Jonas " Zagadki Zdrowia".

Grzybice jelit, alergie pokarmowe bądź też pseudoalergie - oto przyczyny praktycznie wszystkich stanów zapalnych i chorób oraz nawrotów stanów zapalnych migdałków czy ucha środkowego u małych dzieci oraz wielu zawrotów głowy, migren lub szumów w uszach u osób starszych. Często ciągle nawracające choroby prowadzą do ścisłego powiązania z jedną ich przyczyną - z gruźlicą, którą przebył ktoś z wcześniejszych przodków. Również wiele alergii na grzyby np. Candida bytujące w organizmie, a szczególnie na mykotoksyny, są dużo częstsze, niż się ogólnie przypuszcza. Stąd walka z pasożytami jest postawiona na pierwsze miejsce. Alergolodzy koncentrują swoją uwagę na grzybach bytujących w pomieszczeniach zamkniętych lub w środowisku naturalnym, zapominając o grzybach wewnątrz organizmu, które występują u blisko 80% populacji. Ale w większości stawianych diagnoz lekarskich, na temat grzybów "ani widu, ani słychu", a pacjent leczony dalej, często choruje coraz intensywniej...

reklama

Tajniki powiązania narządów wewnętrznych względem siebie

Prawo biologiczne mówi, że choroba nie pojawia się w najbliższym jej otoczeniu, lecz w organie, który jest biologicznie powiązany oraz najsłabszy tzn. osłabiony zatruciem, mechanicznym urazem lub z przyczyn genetycznych. Przykładowo, powodem zapalenia nerek mogą być mikroorganizmy gnieżdżące się w migdałkach podniebiennych, w uchu środkowym, "martwym" zębie lub w zatokach przynosowych - dokładny adres nie jest tu tak bardzo ważny. Natomiast migdałki, jak się okazuje pozostają w ścisłym powiązaniu w zależności z jelitem grubym, płucami i nerkami, a dokładniej z jakością energii tych organów. Jelito grube powiązane jest ze składową materii i będzie wpływać na kształt oraz wielkość Twoich migdałków. Natomiast osłabienie nerek będzie ściśle wpływać na odporność i podatność na stany zapalne. Zapalenie zatok może stanowić przyczynę ostrego chronicznego zapalenia pęcherza moczowego, które wyleczysz w pełni dopiero wtedy, kiedy wyleczysz również przyczynę choroby -  zatoki. Idąc dalej -  zatoki również miały swoją przyczynę i ją również musisz odszukać oraz wyleczyć, a to już nie jest takie proste…

Marta Dymek, Trener Wellness

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: