Kupno zabawek i akcesoriów dla dzieci w euro. Czy zagraniczne produkty muszą kosztować fortunę?

Materiał partnera 
Kupno zabawek i akcesoriów dla dzieci w euro. Czy zagraniczne produkty muszą kosztować fortunę?

Zabawki oraz akcesoria dziecięce, kupowane w euro za granicą, często cieszą się w Polsce uznaniem. Co ciekawe, wynika to nie tylko z prestiżowego miejsca ich zakupu, ale również atrakcyjnej ceny. Okazuje się bowiem, że choć stosunek euro do PLN nie zawsze jest sprzyjający, da się na nim sporo zaoszczędzić. W rezultacie koszt sprowadzenia do kraju produktów jest niższy, niż kupienie ich za złotówki w Polsce. Aby jednak skorzystać na kursie euro, trzeba wiedzieć, kiedy, jak i gdzie kupować obce monety.

Czy i kiedy cena euro może przynieść oszczędności?

Ceny zabawek czy akcesoriów dla dzieci w euro bywają mylące. Aby dobrze je zinterpretować, trzeba wiedzieć, jaki jest aktualny kurs obcej waluty. Ponadto konieczna jest też znajomość wartości danego produktu w Polsce oraz koszt ewentualnego sprowadzenia go z zagranicy do kraju. Dopiero ten komplet informacji pozwala na ocenienie, czy cena euro nam sprzyja i uda nam się zaoszczędzić.

W Polsce akcesoria dla dzieci oraz zabawki najpopularniejszych firm są dość drogie. Często odpowiada za to zarówno koszt sprowadzenia ich do kraju, jak i podatki, cła czy marże sklepów. Ostatecznie ich zakup za granicą za euro może być dla nas bardziej opłacalny. Szczególnie dotyczy to produktów kupowanych w krajach, w których są produkowane. W takich przypadkach, zamówienie kuriera do Polski po atrakcyjnym kursie wymiany euro na zł, może być o wiele korzystniejsze, niż czekanie, aż produkt zostanie tu oficjalnie kolportowany przez producenta.

Kupowanie rzeczy za granicą często opłaca się też wtedy, gdy nie są one w Polsce zwyczajnie dostępne. Nie wszystkim producentom zależy, by dostarczać swoje rozwiązania do wszystkich krajów. Często zamiast tego marki koncentrują się na większych i bogatszych państwach, w których np. walutą jest euro. Przy takim założeniu nawet wtedy, gdy jakiś polski sklep zdecyduje się sprowadzać dany towar, jego cena w przeliczeniu euro to PLN jest często nieopłacalna. Korzystniejsze jest wtedy zaczekanie na atrakcyjny kurs obcej waluty, kupienie jej i zamówienie produktu online z zagranicy.

W jaki sposób kurs euro pomoże Ci oszczędzać pieniądze?

W oszczędzaniu na zakupach w obcej walucie najważniejsze jest obserwowanie kursu euro. Wygodne jest to w serwisie Walutomat, dostępnym na stroniehttps://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. To platforma wymiany walut, w których użytkownicy mogą sami tworzyć oferty, sprzedając i kupując obce waluty na warunkach, które odpowiadają obu stronom. Jak jednak przelicznik euro wpływa na nasze oszczędności?

Zasada jest prosta: im korzystniejszy dla nas będzie kurs euro podczas nabycia waluty, tym więcej na tym oszczędzimy. Pozyskamy bowiem określoną ilość EUR, potrzebnych na zakup zabawki dziecięcej, wydając na ten cel mniejszą ilość złotówek, niż gdybyśmy po prostu kupili ją w Polsce. W praktyce więc im tańsze będzie 1 euro, tym mniej nas będzie kosztował produkt kupowany za granicą. Zawsze jednak pamiętajmy, by do ceny doliczyć koszt przesyłki i inne opłaty dodatkowe. To suma tych wszystkich kwot – po przeliczeniu – musi być niższa niż zakup takiej samej rzeczy w kraju.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: