Zabawki dla 3-latka. 5 niezawodnych propozycji

Materiał partnera 
Zabawki dla 3-latka. 5 niezawodnych propozycji

Trendy wśród zabawek dla dzieci zmieniają się niemalże jak w modzie – praktycznie co roku maluchy wprost szaleją na punkcie nowego typu gadżetów. Wszystko to sprawia, że chcąc kupić coś nowego, czy to na prezent, czy dla własnego malucha, czasem nie wiadomo, w czym wybierać. Dochodzi do tego konieczność dopasowania zabawki do grupy wiekowej, by dziecko poradziło sobie z jej obsługą. Są jednak takie produkty, które od pokoleń cieszą się takim samym zainteresowaniem maluchów i zawsze będą strzałem w dziesiątkę. Przedstawiamy ponadczasowe zabawki dla 3-latka!

Zabawki dla dzieci od 3 lat do aktywnej zabawy – kręgle!

Kręgle to nie tylko świetna rozrywka dla całej rodziny, ale też niezwykle rozwijające zabawki dla dzieci mających 3 lata. Doskonale wpływają na ich zręczność oraz koordynację, a także zachęcają do aktywnego spędzania czasu poprzez zabawę.

Mogą być wykorzystywane nie tylko w pokoju dziecka, ale też na podwórku czy nawet placu zabaw, szczególnie jeśli są wykonane z materiału, który można łatwo opłukać z piasku.

Kreatywne zabawki dla 3-latka – duże puzzle

Puzzle w niezwykle intensywny sposób stymulują rozwój dziecięcego mózgu. Pozytywnie wpływają na pamięć i skupienie malucha, co w przypadku trzylatków jest szczególnie istotne, dzieci są bowiem wyjątkowo ruchliwe i łatwo się dekoncentrują. Często wykazują się też brakiem cierpliwości.Zabawki dla dzieci od 3 lat, takie jak puzzle, mają pomóc maluchowi uporać się z tym ogromnym chaosem myśli. A przy okazji trenują zdolności manualne! Szeroki wybór dużych puzzli przystosowanych do potrzeb 3-latków znajdziesz, przeglądając zabawki dla dzieci w sklepie 5.10.15.

Edukacyjne zabawki dla dzieci mających 3 lata – drewniane liczydło

Kupując zabawki dla dzieci od 3 lat, warto mieć na uwadze fakt, że maluchy w tym wieku rozpoczynają już edukację przedszkolną. Świetnym pomysłem będzie zatem sprezentowanie dziecku gadżetu, który nie tylko sprawi mu frajdę, ale też przyda się w nauce. A takim zdecydowanie jest drewniane liczydło!

Przesuwanie i grupowanie kolorowych oczek uczy logicznego myślenia oraz liczenia, a także ćwiczy koncentrację, cierpliwość oraz motorykę małą.

Niezawodne zabawki dla dziewczynki 3 lata – lalka

Szukasz zabawki dla dziewczynki mającej 3 lata, która stanie się jej ulubioną towarzyszką zabaw? W takim razie lalka będzie strzałem w dziesiątkę! Przy okazji świetnie wpłynie na jej rozwój. Dziewczynki chętnie rozmawiają z lalkami, a to stymuluje rozwój ich mowy oraz wyobraźni. Ćwiczą również zdolności manualne, samodzielność, a także kreatywność, przebierając i czesząc swoje „przyjaciółki” oraz zaplatając im nowe fryzury.

Niezawodne zabawki dla chłopca 3 lata – drewniana kolejka

Zabawki dla chłopca mającego 3 lata, którymi bawiło się prawdopodobnie każde pokolenie Twojej rodziny, to między innymi drewniane kolejki. Uwielbiają je również dziewczynki! Jeśli zatem chłopiec, którego obdarowujesz, ma siostrę, to z pewnością spędzą razem całe godziny na długich podróżach po dywanie. A przy okazji dzieci rozwijają motorykę małą i dużą, stymulują wyobraźnię oraz uczą się wchodzenia w różne role – np. doświadczonego maszynisty.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: