"Wieczorne przed snem rozmowy"

Chwile, które wieczorami spędzamy z dziećmi, są bezcenne. Można je wykorzystać na przytulanie się, rozmowy czy opowiadanie bajek. To nie tylko budowanie bliskich relacji, wyciszanie dziecka przed snem, ale i inwestycja w jego rozwój – budowanie poczucia własnej wartości oraz umiejętności emocjonalno–społecznych. Czas, który poświęcasz swojemu dziecku, jest najlepszym prezentem, jaki możesz mu ofiarować.

Rozmowa, przytulanki i bajki mają nie tylko magiczną, ale i terapeutyczną moc. Specjaliści podkreślają szczególnie wartość bajkoterapii, która fantastycznie sprawdza się zwłaszcza w przypadku dzieci, które przeżywają sytuacje kryzysowe zarówno na co dzień (np. mali atopowi bohaterowie), jak i sporadycznie (np. pobyt w szpitalu). Bajka potrafi zdziałać cuda. Dlaczego?

Dzięki bajce dziecko może w bezpieczny dla siebie sposób przepracować sytuacje, które są dla niego trudne. Ponieważ bajkowa rzeczywistość jest pełna przygód i niecodziennych sytuacji, ale także magii i bohaterów, z którymi dziecko może się identyfikować, dziecko zaczyna wierzyć, że i ono może pokonać swojego smoka. Dzięki bajkom poszerza swoje horyzonty, dostrzega różne możliwości i rozwiązania. Posługując się bajką dajemy mu możliwość wejścia w rolę bohaterów, zdejmując z niego konieczność mówienia o sobie samym.

Terapeutyczne opowiadania pomagają uporać się z dziecięcymi lękami, trudnościami i wątpliwościami. Jest to o tyle istotne, że dotykają ważnych obszarów, takich jak zazdrość, odwaga, złość, tolerancja, rywalizacja, agresja czy lęk. Bajki uczą dziecko rozpoznawania i nazywania emocji, pokazują jak można je wyrażać.  Uczą akceptacji i pokazują, że wszyscy ludzie przeżywają te same uczucia, choć każdy na swój sposób. Oswajają je.

Fenomen bajkoterapii polega głównie na tym, że działa ona sama, tak po prostu. Jej treść przenika do dziecka i zaczyna na nie powoli wpływać. To bardzo efektywne – może dlatego, że w cudownej i mądrej krainie bajek, w której wszystko jest możliwe, a dobro sprawiedliwość i zwycięża, każdy może czuć się pewnie i bezpiecznie. I to jest fantastyczne.

Weź udział w konkursie Emolium "Wieczorne przed snem rozmowy"

Czytasz swojemu dziecku, wymyślasz sama bajki, a może przed snem rozmawiacie i opowiadacie sobie wydarzenie dnia codziennego? Pokaż nam Wasze wieczorne rytuały – przyślij do nas zdjęcie i napisz, co czytacie, o czym rozmawiacie i opowiadacie wieczorową porą.

Czas trwania konkursu

Czas trwania konkursu: 22-4.03. 2016 r.

Ogłoszenie wyników: 09.03.2016 r.

Nagrodą w konkursie są:

2 zestawy, w skład których wchodzą: kosmetyki Emolium - trójaktywna emulsja do kąpieli oraz trójaktywna emulsja do ciała oraz wydruk 1 odcinka bajki, przypinki .

http://www.atopowibohaterowie.pl/

REGULAMIN

Przedstawiamy ZWYCIĘZCÓW, do których powędrują nagrody:

Nasza córeczka ma 10 miesięcy, ale od pierwszych dni życia czytamy jej bajki i pokazujemy obrazki. Codziennie po kolacji, ale jeszcze przed kąpielą, Zojka siada z nami na kocu i przy dźwiękach spokojnych utworów Chopina przenosimy się do Bajkolandii.

Ponieważ trudno w tym wieku skupić uwagę dziecka tylko czytaniem, nawet z modulowaniem głosu, posiłkujemy się więc takimi książeczkami, które mają dopracowane, kolorowe i magiczne ilustracje, np. klasyka baśni zilustrowana przez Manuelę Adreani. Już po 10 minutach maluszek świetnie się wycisza, w wtedy przychodzi czas na relaksującą kąpiel, a później MamaSpa, jak określa mąż delikatne masaże, które działają na naszą córkę usypiająco.

***

Mój synek ma niespełna rok, ale nasze wieczorne rytuały wyglądają tak, że gdy mąż wraca po pracy do domu, najpierw wszyscy się bawimy, potem kąpiel synka i zabawa w wodzie, masaż ciałka i higiena wieczorna, a na koniec nasza ulubiona część - karmienie. Część dnia, która sprawia zarówno mi, jak i synkowi, bardzo wiele przyjemności. Przytulamy się do siebie. Maluszek odchodzi w błogi sen, gdy ja mu śpiewam kołysanki, czasem opowiadam bajeczki. Wsłuchuję się w jego miarowy oddech i zdarza się, że zasypiam przy nim również. Najcudowniejsza chwila spędzona z synkiem:).

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: