Zdrowe nosek i uszka maluszka - konkurs

Zdrowe nosek i uszka maluszka - konkurs

Podczas codziennej pielęgnacji dziecka nie można zapomnieć o higienie uszu maluszka. Powinny być czyszczone regularnie. Jak to robić? Czym myć, a czego absolutnie nie używać? O czym pamiętać?

Uszy maluszka powinny być czyszczone za pomocą miękkiej myjki lub wacika, możesz też sięgać po specjalistyczne preparaty stworzone z myślą o higienie uszu maluchów. Ważne, aby były nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne i naturalne.

Regularne zabiegi pomagają pozbyć się zanieczyszczeń, a także z woskowiny. Dodatkowo specyfiki – np. spray do rozpuszczania i usuwania woskowiny usznej – nie tylko oczyszczają ucho, ale i:

  • nawilżają kanał słuchowy,
  • wspomagają naturalny proces samooczyszczania ucha,
  • zapobiegają ponownemu gromadzeniu się woskowiny i tym samym zapobiegają powstawaniu korków woskowinowych,
  • tworzą barierę chroniącą przed dostaniem się wody do wnętrza ucha i chronią uszy przed infekcjami podczas kontaktu z wodą.

Podczas czyszczenia uszu maluszek powinien leżeć w takiej pozycji, która zapewnia swobodny dostęp do jego uszu - najlepiej na boku.

Pamiętaj, że do higieny uszu dziecka nie można używać patyczków higienicznych – to zwyczajnie niebezpieczne. Nie dość, że może dojść do urazów mechanicznych, np. perforacji błony bębenkowej ucha, to i używając pałeczek higienicznych możesz wepchnąć woskowinę w głąb kanału słuchowego. W rezultaciemoze sie wytworzyć twardy czop, zwany korkiem woskowinowyma - niemowlę może zacząć gorzej słyszeć, a w niektórych sytuacjach może dojść do stanu zapalnego ucha.

Weź udział w konkursie

Aby wziąć udział w konkursie napisz, jak dbasz o zdrowie swojego maluszka. Możesz wygrać fantastyczny zestaw do pielęgnacji uszu i noska maluszka od Babycap.

Nagroda

Nagrodą w konkursie jest zestaw od Babycap®, na który składa się: Olivocap® spray do usuwania woskowiny usznej, Babycap® emolient balsam do ciała, Babycap® spray woda morska do nosa, Babycap® ampułki soli fizjologicznej oraz Babycap® aspirator do nosa.

Olivocap® spray do usuwania woskowiny usznej

Olivocap® to w 100% naturalny spray do  usuwania woskowiny usznej dodatkowo nawilżający kanał słuchowy, zapobiegający ponownemu gromadzeniu się woskowiny, łączący w sobie cechy mechanicznego związku myjącego oraz cechy wspomagania procesu samooczyszczania uszu z woskowiny. Nie zawiera wody i konserwantów, zawiera w 100% naturalne składniki.

 

Babycap® aspirator do nosa

Aspirator do nosa Babycap umożliwia delikatną aspirację śluzu blokującego kanaliki nosowe. Jego zaokrąglony kształt umożliwia styczność z otworem nosowym niemowlęcia, nie stwarzając ryzyka zranienia. Aplikator jest wykonany z nietłukącego się tworzywa i podlega zimnej lub parowej sterylizacji. Można wykorzystywać go kilkakrotnie. Od 1 dnia życia.

Babycap® spray woda morska do nosa

Izotoniczny roztwór wody morskiej z mikroelementami do codziennej higieny nosa u niemowląt i dzieci. Nie zawiera konserwantów. Babycap to w 100% naturalny, izotoniczny roztwór wody morskiej bogaty w mikroelementy. Babycap może być stosowany w każdej pozycji. Odpowiedni aplikator delikatnie dozuje produkt do otworów nosowych. Pojemność 30 ml, od 1 miesiąca życia

Babycap® ampułki soli fizjologicznej

Sól fizjologiczna ułatwia czyszczenie często zatkanego śluzem nosa u niemowląt. Pomaga pozbyć się nadmiernej wydzieliny. Dzięki działaniu nawilżającemu szybko łagodzi suchość błony śluzowej nosa u dorosłych. 10x5ml

Babycap® emolient balsam do ciała

Trójglicerydy kwasu kaprynowego, kaprylowego, olej canola, olej makadamia, masło shea, urea, allantoina, D-panthenol: delikatnie natłuszczają, zmiękczają naskórek, chronią przed nadmierną utratą wody, zapewniają właściwe nawilżenie, koją i łagodzą podrażnienia. Regularne stosowanie balsamu do ciała poprawia natłuszczenie, nawilżenie i regenerację skóry. Balsam korzystnie wpływa na poprawę wyglądu i kondycji skóry suchej. 200 ml, od 1.dnia życia

Czas nadsyłania zgłoszeń: 31.01-06.02.2018r.

Ogłoszenie wyników: 13.02.2018r.

REGULAMIN

Nagrodę otrzymuje: Katarzyna Kądziela

Serdecznie gratulujemy!

Ocena: 4.75 z 5. Ocen: 2

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: