ForuMama radzi: sposoby na upalne lato?

ForuMama radzi: sposoby na upalne lato?

Zastanawiasz się, jak twój maluszek zniesie letnie upały? Jak mu pomóc, jak go chronić? Przeczytaj poniższy tekst - nasze forumamy mają radę na wszystko!

Co dawać do picia i czy dawać w ogóle?

„Mam pytanie, czy dajecie maluszkom wodę w taki upal? Wyczytałam gdzież, że jeśli jest karmione piersią, to wystarczy tylko mleko. Uważam jednak, że mleko matki jest tłuste, więc do napojenia się jest średnie, lepsza woda?”

reklama

„Niby na początku leci jakby "rozwodnione" mleko, ale chyba lepiej podawać jeszcze miedzy karmieniami wodę, biorąc pod uwagę jak łatwo przy takich upałach o odwodnienie.”

„Ja karmiąc małego uparłam się, że do pół roku będzie tylko i wyłącznie pierś i tak też było, nie dawałam nic innego do picia, tylko cyca na każde żądanie. Może dzięki temu był takim pulchnym klocuszkiem będąc niemowlakiem, ale znam mamy, które karmiąc piersią rozszerzały dietę maluszka już w 4 miesiącu, w tym też oczywiście o napoje.”

„Mleko wystarcza, a podawanie butelki może zaburzyć i ssanie, i laktację. Ale warunek jest jeden: na żądanie, gdy tylko dziecko zasygnalizuje, że mu źle, przystawić choć na dwa, trzy łyki do piersi.”

„Myślę, że wody nigdy za dużo!!! Moje dzieci od maleńkiego są przyzwyczajone do picia wody. Zakupiliśmy dystrybutor wody i teraz samoobsługa!!! A teraz, w te gorące dni, to woda jest pita prawie non stop.”

„No u mnie niestety wojna wodna... tylko herbatki się liczą. Jakoś od początku lubił tylko mleko, a że były kolki to dostawał herbatkę słodką jak smok, no i poszło...”

„Jak najbardziej woda! Zawsze sporo, właściwie tyle ile dziecko chce. To nie tylko kwestia odwodnienia, ale przede wszystkim zaparć. Dużo o nie łatwiej w upały.”

Co ubierać i jak sobie radzić?

„Witam mamusie, jak Wasze maleństwa znoszą upały? Kiedy na zewnątrz jest ponad 30 stopni, to my nie wychodzimy na spacer, siedzimy w domu, ale tu też jest okropnie, jakby pootwierać wszystkie okna to zrobi się przeciąg i też niedobrze. Moja mała jest ubrana w body z krótkim rękawem, a i tak się poci (główka i plecki, jak leży). Czy można w taką pogodę zostawić dziecko w samym pampersie? Jak Wy robicie? No i staram się dawać pić po każdym jedzeniu, żeby się nie odwodniła.”

„Młody chodzi w samym pampersie i na pewno można, bo niby czemu nie (przynajmniej mi nie przychodzi do głowy żaden powód)? A na dwór wychodzimy, bo w cieniu jest jednak dużo przyjemniej niż w domu. Siedzimy w baseniku w ogródku, no i wtedy jest już całkiem golutki. A z takim malutkim to chyba nad jakąś wodę do cienia bym poszła, jak się da. Nad wodą zawsze troszkę chłodniej.”

„Moja córcia chodzi w pampersie i koszulce bez rękawków takiej bardzo luźnej, a i tak leżąc podciąga ją sobie po samą szyję, a na dwór wychodzimy, siadamy na tarasie w cieniu jak malutka śpi, natomiast jak się budzi, to jesteśmy przy basenie i moczymy malutkie nóżki, a tam to już golutka.”

„My unikamy wychodzenia po godzinie 9 rano. Rankiem szybkie zakupy, szczelnie zamykamy okna i zasłaniamy rolety. Malutki lata na golaska i tym sposobem uczymy się nocnikowania, a te całkiem malutkie maluszki, to zapewne sam pampers wystarczy, choć i tu w trakcie snu można go chyba śmiało rozpiąć, żeby pupa trochę pooddychała. Na łóżeczku mamy powieszone mokre ręczniki, by się lepiej oddychało w trakcie snu i basenik włożony do brodzika, do którego malutki gania co chwilkę. Na spacerek wychodzi z tatusiem wieczorkiem.”

„A ja mam niespełna półtoramiesięczną córeczkę. Strasznie znosi te upały. Ubieram ją w same bodziaki z krótkim rękawkiem, a i tak pełno potóweczek jej powychodziło. W dzień prawie w ogóle nie śpi, a jak uśnie to na 20min i znowu ryk. Nie mam sił, bo nie dość, że mi jest gorąco, to jeszcze żal ściska mi serce jak patrzę jak moje maleństwo się męczy... Już nawet zastanawiam się czy to jej niespanie i płakanie jest faktycznie spowodowane upałami czy zachorowała na coś.”

„Moje dziecię leży w samym pampersie cały dzień, na noc tylko cieniutki bodziak.”

„Co do okien to według mnie większy sens ma zamykanie niż otwieranie w taki upał - po co wpuszczać do domu gorące powietrze, bez przesady, żeby siedzieć przy całkiem zamkniętych, ale my na full otwieramy dopiero wieczorem.”

Joanna Górnisiewicz

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: