Poznaj zalety fotelików samochodowych Coletto
Treść powstała we współpracy z Coletto (*)

Poznaj zalety fotelików samochodowych Coletto

Wybór idealnego fotelika samochodowego dla dziecka nastręcza rodzicom wiele trudności – i prawdę mówiąc trudno się dziwić. Wybór jest ogromny, a potrzeby różne – łatwo się w tym gąszczu informacji i ofert pogubić, a w rezultacie zapomnieć, co jest tak naprawdę ważne. No właśnie - na co trzeba zwrócić uwagę, kupując fotelik dla małego podróżnika?

Jaki powinien być idealny fotelik samochodowy dla dziecka?

Fotelik dla dziecka na pewno nie może być przypadkowy – kupiony „bo mi się podobał”, pod wpływem impulsu bądź pod presją wyjątkowej okazji. Nie dajmy się zwariować! Wybór powinien poprzedzać wnikliwy research – podróż z dzieckiem to nie jest dobry moment na próby i eksperymenty. Jaki powinien być zatem idealny fotelik dla dziecka? Na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru?

Fotelik samochodowy dla dziecka powinien być:

Bezpieczny – musi spełniać normy i standardy, a także przejść testy zderzeniowe. Powinien być zaprojektowany z wyobraźnią - zwracajmy na przykład uwagę na zagłówki i boki, które powinny być na tyle wysokie, by stanowiły solidną ochronę przy zderzeniach bocznych.  To absolutna podstawa.

Komfortowy dla małego użytkownika – wygodny, dobrze wyprofilowany, z optymalnym wychyleniem, z regulowanymi pasami i miękką wkładką czy siedziskiem z materiału zapewniającego komfort siedzenia i zapobiegającego poceniu. Dziecko w podróży, w foteliku samochodowym, czasem spędza wiele godzin – warto zadbać o to, by nie była to dla niego droga przez mękę.

Funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Wielu rodziców ma kłopot z prawidłowym i szybkim montażem fotelika, a także obracaniem go tyłem do kierunku jazdy. Nie lada wyzwaniem okazują się również próby wyjęcia małego pasażera z fotelika. W takich sytuacjach bardzo pomocna okazuje się funkcja obrotu fotelika o 360 stopni – dzięki niej obsłużysz fotelik jedną ręką, bez żadnego wysiłku i główkowania, odwrócisz także siedzisko w kierunku drzwi samochodu, by móc wygodnie wyjąć maluszka. Na takie udogodnienia warto zwracać uwagę, zwłaszcza, że foteliki samochodowe służą nam całe lata.

Uniwersalny
– tak dostosowany do wagi i wieku dziecka, by móc posłużyć przez dłuższy okres.

Foteliki samochodowe Coletto

W tym miejscu chcielibyśmy Wam przedstawić foteliki Coletto. Dlaczego? Ponieważ nie dość, że posiadają wszystkie atesty i certyfikaty, jakie powinien posiadać bezpieczny fotelik samochodowy, to i spełniają wszelkie, wysokie wymagania rodziców. Są bezpieczne, komfortowe, funkcjonalne i łatwe w obsłudze, uniwersalne, a przy tym bardzo miłe dla oka – nie sposób ich nie dostrzec i nie docenić.
Oferta fotelików Coletto skierowana jest dla dzieci w każdym wieku i obejmuje modele w różnych przedziałach, w zależności od wagi małego podróżnika: 0-13 kg, 0-18 kg, 0-25 kg, 9-25 kg, 9-36 kg, 15-36 kg. Największą popularnością cieszą się zwłaszcza trzy modele: Mokka, Vento i Fabio.

Mokka to fotelik samochodowy 0-18 kg, tj. od urodzenie do 4 lat. Jest mały i śliczny, a potrafi wiele. Przede wszystkim jest uniwersalny: ustawiany tyłem do kierunku jazdy w przedziale od 0-13 kg, zaś dla grupy wiekowej 9-18 kg – zarówno przodem, jak i tyłem. Posiada wspomnianą funkcję obrotu o 360 stopni (obsługa jedną ręką), regulowany zagłówek i 5-punktową uprząż pasów bezpieczeństwa. Posiada dodatkową poduszkę pod głowę i poduszkę na siedzisko.

Fabio to fotelik przeznaczony dla dzieci o wadze: 9-36 kg, tj. od 9. miesiąca do 12. roku życia. Co go wyróżnia? Zastosowana technologia i szereg możliwości: 3 pozycje regulacji położenia i instalacji w samochodzie, płynna regulacja pozycji zagłówka, baza fotelika z systemem Isofix, a także opcje montowania fotelika (Isofix, pas Top Tether, pas samochodowy).

Fabio jest bardzo uniwersalny, dlatego dobrze będzie służył dziecku przez wiele lat.

Vento to fotelik z przedziału 0-25 kg, jest zatem przeznaczony dla dziecka od narodzin do 6. roku życia. Uwagę zwraca jego wyrafinowany, nowoczesny design i szereg udogodnień: 4 pozycje regulacji oparcia i duże wychylenie przy pozycji leżącej (bardzo komfortowy dla dziecka), duży zagłówek i wysokie boki fotelika (solidna ochrona przy zderzeniach bocznych).

Nie mniej ważny jest szybki montaż systemem isofix oraz możliwość ustawienia fotelika tyłem do kierunku jazdy za pomocą pasa samochodowego. Fotelik Vento posiada materacyk dla niemowląt i poduszkę wypłycającą na siedzisko dla noworodków.

reklama