Bogatsze życie dziecięcych fotek

Treść powstała we współpracy z Canon Polska 
Bogatsze życie dziecięcych fotek

Dzieciaki są niezwykle wdzięcznym tematem zdjęć. Z jednej strony chcemy zatrzymać niemal każdą spędzoną z nimi chwilę. Z drugiej – dorastają i rozwijają się tak szybko, że z dnia na dzień obserwujemy, jak zmieniają się nie do poznania. Jaka jest w tym rola rodzica? Zachować spędzane z nimi chwile na dłużej.

Dostępność aparatów fotograficznych, choćby w smartfonach,  pozwala nam pstrykać zdjęcia bez ograniczeń. Wykonujemy je więc „na potęgę” i przetrzymujemy w formie cyfrowej – wtedy najczęściej cieszą nas one tylko przez kilka chwil po ich zrobieniu, a potem porastają „cyfrowym” kurzem w otchłaniach kart pamięci, dysków i zasobów chmurowych. Tymczasem kreatywnie wykorzystane mogą przez wiele dni i tygodni stanowić dla nas oraz naszych bliskich i znajomych miły akcent, który przywoła wspomnienia. Wystarczy tylko dać im drugie życie.

(Nie)ulotne chwile

Chcąc dłużej cieszyć się zdjęciami naszych maluchów, po pierwsze powinniśmy zadbać o właściwe miejsce ich przechowywania. Dobrze korzystać z jednego archiwum, niezależnie od tego, czy fotografujemy aparatem kompaktowym, lustrzanką czy też wieloma aparatami jednocześnie. Warto też zadbać, aby było ono bezpieczne i nikt niepożądany nie miał do niego dostępu.

W pełni bezpiecznym rozwiązaniem jest aplikacja rodzinna Canon Lifecake, na którą zdjęcia przesyłać można ze wszystkich swoich urządzeń. Umożliwia ona archiwizowanie rodzinnych multimediów (zdjęć i filmów) oraz dzielenie się nimi z najbliższymi w prosty i bezpieczny sposób – wszystkie zasoby mogą być zabezpieczone hasłem. Tworzona w aplikacji oś czasu pozwala uszeregować zgromadzone materiały, co umożliwia obserwowanie tak miłych dla nas dowodów rozwoju i zmian naszych pociech.

To jednak nie wszystko, co potrafi to rozwiązanie.

Wydrukowane wspomnienia

Lifecake umożliwia także przygotowanie specjalnej fotoksiążki, w której zachowamy najważniejsze chwile i wspomnienia z życia dzieciaków. Jej przeglądanie może umilić rodzinny wieczór i być pretekstem do snucia wspomnień. Zwłaszcza, gdy nasze pociechy – już jako „dorosłe dzieci” – opuszczą nasz dom, by zacząć swoje własne życie. Fotoksiążka to także świetny pomysł na prezent dla dziadków, wujków, kuzynów czy znajomych – na przykład pod choinkę czy z okazji dnia babci.

Wiele kopii (w) jednej chwili

Fotografie naszych dzieci, wiszące w salonie lub pokoju dziecięcym np. na kolorowym sznurku, przyczepione klamerkami do bielizny, to znany i sprawdzony motyw dekoracyjny, który nadaje niepowtarzalny klimat pomieszczeniu. Ramki ze zdjęciami stojące na komodzie czy biurku w pracy przywołują miłe chwile i stanowią odskocznię od rzeczywistości. Żeby je przygotować, dziś już nie musimy korzystać z usług fotolabów. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrą drukarkę.

Jeśli potrzebujemy mobilnego i niewielkiego sprzętu do drukowania zdjęć, warto przyjrzeć się drukarce Canon SELPHY CP1300. To doskonałe rozwiązanie do bezprzewodowego wykonywania wydruków bezpośrednio z tabletów, smartfonów czy aparatów fotograficznych – wszędzie tam, gdzie chcemy. Jej wymiary pozwalają bowiem mieć ją zawsze ze sobą – nie tylko w domu, ale także na wyjazdach czy przyjęciach. Technologia Canon sprawia zaś, że wydruki nie różnią się jakością od tych oferowanych przez profesjonalne punkty fotograficzne.

A jeśli jesteście w podróży, na wakacjach lub weekendowej wycieczce czy wizycie u rodziny, gdzie każdy centymetr kwadratowy dodatkowego bagażu jest ważny, Canon ma dla nas jeszcze mniejsze urządzenie. To kieszonkowa drukarka Canon Zoemini – ultralekkie i ultracienkie urządzenie do zdęć, które… nawet nie potrzebuje tuszu.

Wydruki fotografii w formacie 5 x 7,6 cm powstają na specjalnym, przeznaczonym do tego modelu papierze, który aktywowany jest pod wpływem temperatury. Zoemini bezprzewodowo połączy się z każdym urządzeniem mobilnym, a za pomocą aplikacji Canon Mini Print – także z Facebookiem, Instagramem, Google Photos czy Dropboxem. Kilka prostych kroków wystarczy, by już po chwili wziąć do ręki gotowe zdjęcie. Drukarka dodatkowo oferuje dużo filtrów, ramek i efektów specjalnych, które ożywią każdy kadr.

Domowe centrum druku fotografii (i nie tylko)

Z kolei drukarki Canon z serii PIXMA to domowe mini centrum druku. W ramach jednego urządzenia świetnie zintegruje zarówno druk fotografii, jak i codziennych dokumentów. Wiele opcji łączności bezprzewodowej oraz intuicyjny interfejs sprawiają, że każdy bez kłopotu poradzi sobie z ich obsługą.

Dodatkowo, do kreatywnych zabaw z dziećmi, Canon udostępnia użytkownikom ogromną bibliotekę gotowych szablonów – Canon Creative Park. To niemal nieograniczony zasób wzorów, szablonów, kalendarzy czy kartek okolicznościowych, które po wydrukowaniu możemy składać, kleić i uzupełniać wspólnie z maluchami. Dzięki temu rozwijamy ich kreatywność, a efekty naszych zabaw dodatkowo możemy wyeksponować na lodówce czy szafce w salonie. Drukarki Canon pozwolą nam także na własnoręczne przygotowanie wspaniałych albumów ze zdjęciami, których przeglądanie umili wspólne rodzinne chwile.

Jeśli nie wiesz, jaka drukarka będzie najlepszą odpowiedzią na twoje potrzeby, możesz skorzystać z Interaktywnej wyszukiwarki drukarek, która pozwoli ci dokonać wyboru. Znajdziesz ją pod adresem: https://www.canon.pl/printers/printer-selector/

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: