Czym fotografować dzieciaki?

Treść powstała we współpracy z firmą Canon Polska 
Czym fotografować dzieciaki?

Chcąc utrwalić jak najwięcej wspomnień z dzieciństwa naszych pociech, wykonujemy im setki zdjęć. Z początku korzystamy z aparatu w smartfonie – jest zawsze pod ręką, łatwo i szybko się obsługuje i zawsze można zajrzeć do galerii wykonanych fotek. Jednak z czasem jego funkcje przestają wystarczać i potrzebujemy lepszego sprzętu. Tylko… co wybrać?

Jedyna słuszna odpowiedź na to pytanie brzmi: „to zależy”. Jeśli bowiem wystarczy ci proste dokumentowanie na fotografiach rozwoju swojego dziecka i przeżywanych wspólnie przygód, ale nie masz zacięcia fotograficznego – z pewnością wystarczy ci aparat kompaktowy, np. Canon PowerShot G7 X Mark II. Wykonasz nim świetne i wyraźne fotografie, które będą doskonale prezentować się także na ekranie komputera czy telewizora.

Aparat jest bardzo mały, dzięki czemu możesz mieć go zawsze przy sobie, np.  w czasie spaceru ze swoją pociechą. Dodatkową zaletą kompaktów jest prosta konstrukcja i intuicyjna obsługa, co szczególnie przypadnie do gustu wszystkim rodzicom, którzy dopiero rozpoczynają swoją fotograficzną przygodę. Słowem – aparat kompaktowy to idealna propozycja na start – świetnie leży w dłoni i zmieści się w każdej torebce, kieszeni kurtki czy wózku.

A co, jeśli czujesz w sobie pasję fotografa i myślisz o czymś oferującym szersze możliwości?
Tu rodzi się kolejne pytanie. Bo przecież opiekując się maluchem wciąż potrzebujesz aparatu małego i lekkiego – każdy dodatkowy sprzęt, nawet na zwykłym spacerze z dzieckiem, może być zbyt dużym obciążeniem. Nie mówiąc już o dłuższych wyprawach... Ale jednocześnie nie chcesz, aby małe gabaryty ograniczały możliwości sprzętu. No i oczywiście Twoją kreatywność.  

Dlatego, jeśli myślisz o inwestycji w lepszy sprzęt, pomyśl o aparacie, który będzie rósł wraz z dzieckiem i być może za jakiś czas posłuży do wspólnego odkrywania fotograficznej pasji. Czy istnieje taki złoty środek?

Tak! Przyjrzyj się bliżej aparatom bezlusterkowym. To urządzenia, które łączą w sobie możliwości lustrzanki z rozmiarami i wagą aparatów kompaktowych – posiadają wymienne obiektywy, charakterystyczne dla lustrzanek, ale są małe i lekkie, prawie jak kompakty.

Na przykład najnowszy bezlusterkowiec Canon EOS M50 waży zaledwie tyle, co dwa smartfony, dlatego będzie dla ciebie nieodczuwalny i łatwo zmieści się w kieszeni płaszcza czy torbie wózka spacerowego. Jednocześnie jego możliwości są naprawdę ogromne. To ważne, szczególnie jeśli chcesz nadążyć za pełnym energii dzieckiem i nie stracić ani jednej chwili. EOS M50 pomoże ci w tym, gdyż wykonuje serie zdjęć z szybkością nawet do 10 klatek na sekundę. Chcesz fotografować dziecko z niskiej perspektywy, bez ciągłego schylania się i przykucania? Wystarczy odchylić ekran aparatu tak, żeby widzieć wszystko, co mieści się w kadrze, kiedy trzymasz go w opuszczonej ręce.

Do tego możliwość zmiany obiektywów pozwoli dobrać optymalne szkła do fotografowanej sceny – od zdjęć z placu zabaw po ujęcia z meczu piłki nożnej. A jeśli chcesz natychmiast podzielić się z rodziną dopiero co zrobionym zdjęciem, wszystkie aparaty Canon posiadają funkcje szybkiego łączenia się ze smartfonami lub komputerem. Dzięki temu możemy przesyłać do bliskich, udostępniać w mediach społecznościowych lub przechowywać zdjęcia w chmurze (np. w serwisie Canon Lifecake czy Irista) natychmiast po ich wykonaniu, a przy tym nie stracić wysokiej jakości zdjęcia.

Co więcej najnowszy model EOS M umożliwia także nagrywanie filmów w jakości 4K – dzięki czemu zarejestrujesz w świetnej jakości pierwszy krok swojego dziecka, pierwszy występ na szkolnej akademii czy relację z urodzin.

Na najbardziej zaawansowanym biegunie fotograficznej przygody znajdują się lustrzanki. Solidna konstrukcja i wytrzymałość to cechy, dzięki którym aparat ten przetrwa lata i posłuży nie tylko tobie, ale także twojej latorośli.

Dzięki szerokim możliwościom, jakie dają lustrzanki możesz poczuć się trochę jak zawodowy fotograf. Twoje dziecko zaś będzie doskonałym „modelem”. Ponad dziewięćdziesiąt dostępnych obiektywów, o które można rozbudować swój zasób sprzętu, lampy błyskowe do różnych zastosowań i wiele innych akcesoriów sprawią, że lustrzanka otworzy ci drzwi do świata w pełni profesjonalnej fotografii.

A dla niezdecydowanych rodziców, którzy nie mają czasu na wyszukiwanie informacji o dostępnych aparatach Canon przygotował interaktywną wyszukiwarkę.

Znajduje się ona pod adresem:
https://www.canon.pl/for_home/product_finder/cameras/camera-selector.

Jeśli zaś zdecydujesz się na aparat z wymienną optyką – podobną pomoc od Canon otrzymasz przy wyborze obiektywu. Interaktywną wyszukiwarkę obiektywów znajdziesz pod adresem https://www.canon.pl/lenses/find-the-perfect-lens.

Dzięki tym prostym narzędziom z łatwością dobierzesz sprzęt najlepiej odpowiadający twoim potrzebom. Sprzęt, który pozwoli bez przeszkód zachować wszystkie niezapomniane chwile spędzone z dzieckiem.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: